Są pieniądze na dokumentację na budowę DW i trzeciego mostu na Sanie

Image

W poniedziałek 8 czerwca 2020 roku w Stalowej Woli miało miejsce uroczyste podpisanie umowy przekazania dotacji celowej z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin – Zaklików – Stalowa Wola oraz budowę mostu na rzece San. Projekt obejmie także budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej w Stalowej Woli i Brandwicy. To nowa, ważna inwestycja dla regionu, o szczególnym znaczeniu dla Stalowej Woli i jej mieszkańców.

W uroczystości uczestniczyli: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska- Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Starosta Powiatowy Janusz Zarzeczny, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz okoliczni włodarze gmin.

W naszym regionie prace będą prowadzone na 3 przeprawach, między innymi i w Stalowej Woli. Dokumentacja na tak potężne zadanie ma kosztować aż 4,7 mln zł. Przygotowanie jej będzie wymagać czasu. Rzeczowa realizacja rozpocznie się już za 2 lata. Budowa mostu ma nastąpić w II etapie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów". Dokumentacja będzie przygotowana do 2022 roku. Pierwsze wbicie łopaty ma mieć miejsce w 2023 roku. Trzeci most na Sanie połączy regiony i nie tylko poprawi lokalną komunikację, ale również pobudzi gospodarczo całe Podkarpacie. Drogi i mosty są kluczem do sukcesu. Komunikacja jest najważniejszym czynnikiem wspomagającym rozwój. Dofinansowanie do zadania stanowić ma aż do 80% wartości inwestycji. O środki aplikował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

- Ten most ma niezmiernie duże znaczenie, jeśli chodzi o rozwój komunikacyjny nie tylko Stalowej Woli i tej części województwa podkarpackiego, ponieważ on będzie komunikował drogę ekspresową S-74, ale również obwodnicę miasta Stalowej Woli, on będzie komunikował i będzie odciążał od ruchu, który tutaj, w tym regionie jest ruchem tranzytowym i ruchem bardzo dużym, ponieważ przez tę część województwa transport ciężki, transport towarowy dociera do granicy z Ukrainą i jest bardzo niebezpieczny. Powoduje wiele hałasu, emisji spalin i budowa tego mostu również odciąży komunikacyjnie północ województwa podkarpackiego- mówił jeszcze przed podpisaniem umowy wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Minister podziękował też za osobiste zaangażowanie w politykę mostową rządu, minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzacie Jarosińskiej- Jedynak. Obiekt będzie finansowany z Funduszu Dróg Samorządowych. Rafał Weber przypomniał też, że corocznie rząd premiera Mateusza Morawieckiego, właśnie w ramach tego narzędzia współfinansowania polskich inwestycji samorządowych, przeznacza na zadania drogowo- mostowe ponad 3 mld zł (w 2020 roku było to 3 mld 200 tys. zł na drogi gminne i powiatowe). W ramach funduszu ma być zrealizowanych ponad 2,3 tys. zadań co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawi komunikację i pobudzi rozwój gospodarczy dając wielu Polakom pracę, również dzięki licznie zatrudnionym firmom budowlanym. Mosty dla regionów i Fundusze Dróg Samorządowych są siłą napędową polskiej gospodarki.

- Cieszę się, że marszałek Władysław Ortyl cały czas podtrzymuje wolę inwestycji. Bardzo dziękuję panie marszałku za szereg inwestycji, które będą realizowane w województwie podkarpackim, za most w Stalowej Woli, ale i za most w Jarosławiu. Dziękuję samorządowcom, prezydentowi Miasta Stalowej Woli, przedstawicielom gmin ościennych też zaangażowanych w ten projekt. On też ułatwi komunikację wszystkim mieszkańcom, którzy każdego dnia, czy to do szkoły, czy pracy dojeżdżają do Stalowej Woli. Jest to kamień milowy, który przyczynia się do tej inwestycji i cieszę się, że jesteśmy po dość krótkim okresie czasu, tj. roku, już w tym miejscu- przekazania rządowych środków finansowych na przygotowanie dokumentacji projektowej- mówił wiceminister Rafał Weber.

Głos zabrała również między innymi wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, ciesząc się że dzięki dobrej współpracy między administracją rządową a samorządową można było uzyskać tak wiele dla Podkarpacia. Region dzięki lepszej komunikacji będzie mógł współpracować również z województwami ościennymi. Marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że rozwinięty układ komunikacyjny jest chwalony przez ekspertów i widać efekty pracy dzięki łamaniu barier: budowę mostów, dróg, obwodnic i łączenie ich w jedną całość. Starosta powiatowy Janusz Zarzeczny podkreślił, że o moście dawniej wiele się mówiło, ale kończyło się na obietnicach. Dopiero deklaracja rządu PiS stała się właśnie faktem.

Wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i prace prowadzone na każdym szczeblu, od tego najwyższego, po najniższy wyraził prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nad tym by infrastruktura drogowa wciąż się poprawiała pracują urzędnicy samorządowi, wojewódzcy, pracują ministrowie i rząd.

- Takie działania, one pięknie pokazują siłę samorządu. Ona jest możliwa wtedy, kiedy jest dobre wsparcie centralne, kiedy są programy, które to umożliwiają. Dzisiaj jesteśmy świadkami tej najmocniejszej współpracy, która inspirowana od samej góry, od tego wielkiego planu inwestycyjnego pana prezydenta Andrzeja Dudy, przez program działania rządu, pana premiera Mateusza Morawieckiego, poprzez działania poszczególnych ministerstw. To też jest przykład, że nie mamy już tak, jak to było kiedyś, że ministerstwa ze sobą konkurują, mają różne programy, różne źródła finansowania. Nie ma silosów, osobnych księstw, tylko jest współpraca pokazująca montaże finansowe. Samorządy, które chcą z tego korzystać, jakoś dziwnie się nie obrażają, czyli ci, co się obrażają, to tracą. To nie jest czas na politykowanie. My w samorządzie wykorzystujemy szanse, które są w tych wielkich programach infrastrukturalnych- mówił tuż przed podpisaniem umowy Lucjusz Nadbereżny, włodarz Stalowej Woli.

Jak powiedział prezydent, za kilka lat będziemy już mogli zobaczyć w naszym mieście nową infrastrukturę, most, który przejdzie nad naszą piękną rzeką San, co sprawi, że będziemy mieli kolejne wzmocnienie gospodarcze. Most też jeszcze mocniej połączy nas społecznie między ościennymi samorządami co będzie z korzyścią dla regionu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kijek

Było zrobić dodatkowa konferencje że na papier i długopisy do opracowywania tej koncepcji też pieniądze będą smiech2

manukun

Oczywiście zupełnie przypadkowo łopaty będą wbijać w roku wyborczym. A po wyborach można znaleźć byle jaki pretekst i mostu nie zbudować. Znając te miernoty partyjne, wina spadnie na wszystkich dookoła, tylko nie na nich

Andrzej_2.0

Przeciez to nie dotacja na most tylko na jego projekt. Kasy na most jeszcze nie ma bo nawet nie ma projektu. O realizacji nawet nie ma mowy bo jak pisze to dopiero faza projektu.

manukun

@edziu(inteligent)
A Nadbereżny ma pieniądze na budowę mostu? Przecież miasto ledwo zipi finansowo. Narobił 200 mln zł kredytu, a perspektywy rozwoju dla młodych jak nie było tak nie ma. W zamian obiecuje kolejny plac zabaw albo buduje drogi do kolejnych nieruchomości w posiadaniu radnych. Urząd miasta tak spuchł od urzędasów, że potrzebuje trzeciego biurowca na zmieszczenie wszystkich fikcyjnych etatów. Obwodnica miała być gotowa w zeszłym roku i dalej nie jest skończona, podobnie zresztą jak S19, a ty sie podniecasz dotacją na projekt mostu.

e2rds

INTELIGENT, ciemnotę możesz wciskać suwerenowi, czyli tym co dostali Palec i jeszcze dostaną Sznur. A ty co tu piszesz, cały czas kadzisz, że szambo w wydaniu rządzących to pachnący kwiat, a poza tym nie mam ochoty dyskutować na głupi temat, przynajmniej z tobą.

~INTELIGENT

Do e2rds, komentatorze daj se na wstrzymanie po co te kajackie twoje wypociny, my chcemy dyskutowac na tematy związane z naszym miastem na wysokim poziomie a ty zanieczyszczasz ten portal wdając się w awantury. SZrek w ramach kampanii wyborczej obiecał tą kielbase wyborczą z tym mostem tylko miasto nie miało grosza na dopłate własną. A nasz najlepszy prezydent L.N. w dziejach naszego miasta wszystko potrafi załatwić,,jak to jest?

~J23

STULEJA SB-ECKA,UB -CKA NADZIEJA !!!
TYP ZATRZYMANY W ROZWOJU KUPA SZAMBA I GNOJU!!!
A NADZWYCZAJNA KASTA Z TAKIEGO GÓWNA WYRASTA!!!

~J23

Czołowa MIERNOTA MIERNOT ,PIKNY RAFAŁK .czyściciel Warszawskich kamienic,
Sprawca katastrofy ekologicznej oczyszczalni CZAJKA ,Warszawskich bezużytecznych
Parków rekreacji za pieniądze podatników no i ta jego dziecinna logika : jak nawywijam i nabroję
To nie ręce moje a jak trwoga to do Boga!!! Czytaj do Rządu !!! Zamiast sam rozwiązać problem jaki sam stworzył !!! NIEUDACZNIK CUKIERKOWY BEZ GŁOWY!!!
Polacy obudźcie się !!! kolejny donosiciel Brukseli ,kanciarz, koryciarz i aferzysta
TARGOWICY PO-KO !!! Nowa Stara twarzStare numery!!!
Czołowy konfident, donosiciel ,sprzedawczyk, kolaborant, z bandy TARGOWICY PO-KO !!!
Wychowanek Hanny Gronkiewicz Waltz i to ta sama szkoła to samo działanie czyli:
H G W
NAJLEPSZA POSADKA DLA RAFAŁKA TO OCZYSZCZALNIA CZAJKA!!! ,
NAJLEPIEJ NA KOŃCU ŚCIEKOWEJ RURY BY WĄCHAĆ SWOJE KŁAMSTWA I BZDURY!!!

~Jacek

Erdees "kozak w necie i pi.. w świecie"

e2rds

The bill, zgłoś się, będziesz kwiczał jak zarzynana świnia.

~HHH

Daruś hejtuje, spać biedulka nie może.
A Trzaska przerżnie wybory i tak

~The bill

Gadać nie musisz, możesz mi gałe zrobić. Tylko zęby wyjmij.

~jasio

Czy ktoś dba o te błonia? Trawa to wcale nie była koszona, wstyd. Wywaliło się kupę kasy a na bieżące utrzymanie środków nie ma. Zobaczymy jak z innymi tego typu inwestycjami będzie.

e2rds

The bill, nie mam przyjemności z tobą dyskutować, myśl co chcesz i pisz co chcesz, de bill, to de bill.

~N. Wapiński

Przecież to jest dobra decyzja dla rozwoju Stalowej Woli.
Nie rozumiem zupełnie dlaczego opozycja tak ją krytykuje.
Ludzie zastanówcie się możecie nienawidzić bezinteresownie tego Nadbereżnego, ale nie jest możliwe żeby przez 5 ponad lat popełniał same błędy.
A jak się poczyta wasze komentarze, to właśnie tak niby jest.
Czasami warto jeśli nie pochwalić, to nie napisać nic, bo wychodzi się na idiotę.
Więc przynajmniej odnośnie tej inwestycji darujcie sobie te nienawistne komentarze, bo sami się kompromitujecie.

~Andrzej 2.0

Albo jakiegoś de billa.

Andrzej_2.0

Do Damian, czytaj ze zrozumieniem. To na razie faza projektu. Na inwestycję na razie nie ma pieniędzy. To przykre ale znamienne, że myślisz iż to inwestycja. Partia doskonale poznała swoich wyborców. Nie rozumieją ale chwalą bo coś się dzieje. Wybory za kilka dni to jeszcze kilku perełek się spodziewam. Takie zagrywki to dla malo inteligentnych wyborców.

~Damian

Oj widać że totalniackim hejterom mocno uwiera, że coś w Stalowej Woli się udaje, że miasto się rozwija. Trzeba hejtować skoro samemu się nic nie robi.

~Ask

No proszę w Tworkach internet włączyli bo manekin znowu nadaje.
Człowieku nienawidzący wszystkich i ekspercie od wszystkiego ile ci płacą za pisanie tych głupot?
Tobie kto dobrze robi? Partia czy bankomat?

manukun

Jak ktoś słusznie zauważył niżej, te 150 mln zł na most z budżetu województwa zamieniamy na 5 mln zł na dokumentację....

Dziwnym trafem będziemy czekać tylko 3 lata na koniec kadencji Nadbereżny. Wtedy w wielkim popłochu będzie uciekać z zadłużonej do granic możliwości Stalowej Woli, żeby go ludzie na taczkach nie wywieźli...

Tak dobrze nam partia robi, że tylko na tym tracimy....

manukun

@ @jasio
Załatwił przez Cholewińskiego. Ale to już niuans językowy, przecież Nadbereżny też niczego nie załatwił osobiście.

150 mln zł na most było jeszcze zanim Ortyl został marszałkiem. Potem była zmiana opcji rządzącej w województwie i dotacja poszła do Mielca, bo most w Stalowej Woli budowany przez Szlęzaka prowadzi donikąd i nie komunikuje go ze strategicznym obszarem dla województwa. Oczywiście jak tylko partia zdobyła większość w mieście, nagle ten sam most w identycznym przebiegu stał się cudownym panaceum na wszystkie bolączki miasta. Wszystko dzięki temu, że umowy podpisuje Nadbereżny, Weber i Ortyl, a nie ich poprzednicy.

~The bill

Momysl stary wuju przez h co ty masz w głowie skoro piszesz non stop takie pierdoły. Masz zryty beret jak Paździoch na głowie. Byłeś gooownem przez całe życie, i takim zostałeś. Nie masz się czym pochwalić. Teraz na starość chciałbyś się powyżywac na innych. Pokazujesz swoją słabość. Dalej będziesz kopany ! Zresztą chyba zauważyłeś że mają tu cię za śmiecia, albo udajesz że nie widzisz. Pamiętaj że kto się h..em urodził kanarkiem nie zdechnie.

~szwagier

Nadal spływają karty z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego z całej Polski. Jak nieoficjalnie ustalił Onet, prezydent Warszawy zebrał już 1 mln podpisów. Jego kandydatura ma zostać zarejestrowana w Państwowej Komisji Wyborczej we wtorek rano.

e2rds

The bill, a to ty pod innymi nickami też piszesz, czyli typowy troll de bill, to rozumiem, bardzo boli ten łeb i dobrze powinien boleć, reszta twoich wypocin mnie nie interesuje, możesz pisać co ci sie w tym głupim łbie urodzi, jest mi to obojętne, może przynajmniej pisać się nauczysz, bo rozumu to ci nie przybędzie, A i nie podniecaj się tymi dotykami tatusia, o widzę, że cie to ogromnie rajcuje, jakiś chory jesteś na tym punkcie, może po dotykach, ale to też twoja sprawa, choć to nie jest normalne ciągle mieć we łbie takie myśli. Równy to nigdy nie będziesz, bo czy ty kiedy dobrze krowę widziałeś, może na obrazku. Pozdrawiam, życzę miłej nocy.

~Konstanty

K.I.Gałczyński
GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
trzęsą się portki PiSmakom smiech2

~ks.St.Walczak

Ks.Stanisław Walczak pisze:
JAREK I JA
Mój rówieśnik, w szkole ostatni osioł, maturę zrobił po linii partyjnej, a więc cała reszta studiów jest tak dobra, jak jego egzamin dojrzałości. Właściwie moglibyśmy przejść na „ty”. Wzorem owego studenta, który po wyjściu z egzaminu chwalił się, że z profesorem są teraz na „ty”. Profesor bowiem, wyrzucając go za drzwi, zawołał „ty idioto”.
Tak więc odtąd jesteś dla mnie zwykłym Jarkiem z Żoliborza. Kiedyś kształciłeś kadry dla PZPR, jak sam wyznałeś. Nie dziwię się. Wykładowca na poziomie przeciętnego absolwenta Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu (WUML), nic innego nie był w stanie robić. Twój niski stan wiedzy, a jeszcze niższy stan mądrości, jest przerażający. Nie wiem jeszcze, czy prezesem partii zostałeś na skutek zakulisowego wsparcia twoich popleczników, którzy pomogli ci (celowo nie będę używał grzecznościowej formy pisowni) otrzymać świadectwo maturalne. Podejrzewam, że za słowem „prezes” kryje się stary tytuł „pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego”.
Tak więc przewodniczysz partii postkomunistycznej, zaadaptowałeś wszystkie metody i mentalność PZPR-u.
Tak jak twoi prekursorzy, masz pomiędzy pośladkami większość ludzi. Miejsce to musi być niezmiernie pojemne. Mieści bowiem tysiące wazeliniarzy oraz miliony Polaków. A Tobie jest z tym dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że masz dziwne skłonności. Szanuj więc swój zad, siadaj na miękkich fotelach, a jak możesz - śpij na brzuchu.
Teraz, kiedy świat jednoczy się w walce z wirusem, ty myślisz tylko o w własnym tyłku. I nie dziwię się. Tam musisz pomieścić jeszcze wielu. Wystawiłeś na wyniszczenie setki lekarzy i pielęgniarek. Pamiętasz, że byli ci kolcem w pośladku. Podejmując decyzję ograniczenia dostaw sprzętu ochronnego, realizujesz swój plan: skoro nie pałką, to wykończymy ich wirusem. Ciekawe, co wymyślisz, by pozbyć się sędziów? Nauczyłeś się od twoich mocodawców: bolszewików. Oni ukraińskich przeciwników zagłodzili na śmierć. Ty masz okazję posłużyć się wirusem i czynisz to bardzo sprawnie.
Pozwolę sobie nazwać cię „drogim Jarkiem”. Za Twoje fanaberie naród płaci krocie. Jako arcy-tchórz otaczasz się drogą ochroną, jakiej nawet królowie i cesarze nie posiadają. Nietrudno domyślić się, że jesteś nieudacznikiem. Dlatego otaczasz się uzbrojonymi w jednym tylko celu: by świat widział, że masz władzę. Ale goryle nie zastąpią rozumu i uczciwości.
Jesteś bowiem kłamcą, łgarzem i człowiekiem nieuczciwym. W porządku, jesteś sprytny i przebiegły – wiadomo, warszawski cwaniak z książek Wiecha: „kup pan cegłę, albo cegłą w łeb”. Tak kupiłeś sobie wielu, siejąc strach, korzystając z ludzkiej służalczości.
A dzisiaj posługujesz się tragedią ludzkości. No cóż, już tatuś nas ostrzegał... A za mało lał cię po gołym tyłku! Rozpasany, służalec ustroju komunistycznego, cwany i skrajnie zapatrzony w siebie, wymyśliłeś najgłupszą rzecz – wybory pośród katastrofy. Ale to właśnie ty! Gdybyś ty i Twoi służalcy udowodnili wcześniej, że jesteście ludźmi uczciwymi, nie komentowałbym. Ale ty z uczciwością niewiele masz wspólnego. W swym zakłamaniu ukradłeś Boga i Kościół dla szerzenia nienawistnego spustoszenia dusz. W tym momencie stałeś się gorszy od twych nauczycieli, komuchów. I tego ci nie przepuszc

~Heh

No przecież e2rds jest tylko mocny w necie a ci... w świecie

PonuryLemur

A oni nie dają zarobić rodzinie "Wielkiego SZU" ? Gdzie maseczki ??

~The bill

e2rds tfuu... gdybyś był normalny to bym nie pisał takich rzeczy, a że masz naje....e pod kopułą jak cyganka w tobołkach to pisać będę. Przypomnę ci dawne lata jak byłeś molestowany, jak byłeś bity przez wszystkich. Zły dotyk boli przez całe życie prawda ?? To że pisze równy z równym to tak żeby ci przyjemność zrobił bo ja mam łeb uszyty z tego co baran pod brzuchem nosi a ty z tego co krowa pod ogonem.. Pytałem o to jak się miękka fajką żyje odpowiesz mi czy się wstydzisz, taki odważny jesteś tu na forum.

~www

ale tu tumany sie udzielaja bleeee