Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Stalową Wolę

Image

To już kolejna wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stalowej Woli. Podobnie jak i poprzednio, tak i dzisiaj głowę państwa witano bardzo serdecznie. W spotkaniu, które miało miejsce w Parku Miejskim, uczestniczyli lokalni samorządowcy i politycy, w tym m.in. poseł na sejm RP Rafał Weber.

- Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć bardzo głośno, że chcemy kolejnej kadencji pana prezydenta- mówił na powitanie Lucjusz Nadbereżny. - Liczymy na to, że na stanowisku prezydenta będzie osoba, która ma w sercu Polskę, która ostatnie 5 lat spędziła na tym, aby każdego dnia słuchać Polaków, realizować program, dotrzymywać słowa, to jest właśnie prezydentura Andrzeja Dudy.

Jak zaznaczył włodarz miasta, zbliżające się wybory prezydenckie mogą rozstrzygną to jak wyglądać będzie Polska przez następne lata. Podkreślił, że Andrzej Duda swoją ciężką pracą zdobył zaufanie i wiarygodność.

- Nie pozwolimy na to, aby żadne dobre programy, aby żadne dobre działania, które zostały wypracowane przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, aby one zostały zabrane Polakom. Nie możemy na to pozwolić!- mówił Nadbereżny.

Bardzo ciepło przywitano również europosłankę Beatę Szydło. Była premier podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda, w czasie trwania kadencji, zdołał odwiedzić każdy powiat w naszym kraju wsłuchując się w głosy obywateli. Zaznaczyła, że doskonale zna on oczekiwania i potrzeby Polek i Polaków, bowiem spotykał się z nimi przez wszystkie lata swojej prezydentury.

- Potrzebujemy Stalowej Woli do zwycięstwa, do tego by móc kontynuować to nasze wielkie marzenie o Polsce, by ono zostało zrealizowane do końca- mówiła Beata Szydło. (…) - My dzisiaj potrzebujemy tej stalowej wiary i stalowej woli w słuszność tego, co robi, w słuszność tych zmian, które rozpoczął w 2015 roku pan prezydent Andrzej Duda. Potrzebujemy budowania i realizowania do końca tego marzenia, które wtedy zaczęło się o wspólnym domu, o Polsce, w której każdy może godnie żyć, każdy jest szanowany. Dzisiaj przed nami kolejny wybór. Za kilkanaście dni będziemy dokonywali wyboru. Musimy podjąć decyzję czy chcemy żeby prezydentem był człowiek, który udowodnił, że nie sprzeniewierza się swoim wyborcom, że dotrzymuje słowa, że wypełnił to wszystko do czego zobowiązał się kiedy był kandydatem na urząd prezydenta, że godnie reprezentował kraj, że zawsze bronił interesu Polski- mówi Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom za ciepłe przywitanie.

- Dzisiaj przybywam nie tyle jako prezydent RP, ale jako kandydat na urząd prezydenta, prosząc was pokornie o wsparcie i o głosy, nie tyle dla siebie, ile dla tego, żeby Polska mogła dalej się rozwijać, podążać tą dobrą drogą. Kandyduję po to, żeby nas nikt o te 5 lat nie cofnął. Kandyduje po to, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował awantury i kłótnie, ktoś kto zamiast budować, będzie się bił albo walczył, co zapowiadają niektórzy- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent RP przypomniał o tym, co udało się zbudować rządowi, dzięki czemu Polakom żyje się lepiej, w tym m.in. o programach: 500 plus, 300 plus, 13 emeryturze, czy też o obniżeniu wieku emerytalnego. Przypomniał o szybkiej reakcji rządu wobec pandemii koronawirusa, kiedy to po 6 dniach od wykrycia pierwszego przypadku, zakazano zgromadzeń publicznych. Wkrótce potem zamknięto szkoły, aby epidemia się nie roznosiła i dokonując kolejnych restrykcji.

- W pierwszej kolejności chroniliśmy zdrowie i życie obywateli. Chcieliśmy uczynić wszystko, aby jak najmniej osób zachorowało, uczynić wszystko, by jak najmniej ludzi zmarło. Jestem przekonany, że była to słuszna decyzja. (…) Wdrożyliśmy bardzo zdecydowane działania tarczy antykryzysowej, dlatego właśnie miliardy złotych zostały wypłacone polskim przedsiębiorcom, przede wszystkim na ratowanie miejsc pracy. Jeżeli zniknie biznes i pracodawca, to znikną też miejsca pracy, a to warunkuje byt polskiej rodziny- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

W sobotę w Parku Miejskim mówiono także o tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, podkreślając jak ważne są inwestycje związane ze służbą zdrowia, w tym program Narodowa Strategia Onkologiczna, utworzenie Centrów Zdrowia 75 plus.

- Proszę państwa o wsparcie w tych nadchodzących wyborach prezydenckich. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską równych szans. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską sprawiedliwą. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską, gdzie władza w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sprawy zwykłego obywatela, a elitom mówi, że mają zobowiązania wobec Polski, a nie prawa do roszczeń- mówił prezydent Andrzej Duda.

Przybyli do parku skandowali głośno: Andrzej Duda, dziękujemy, najlepszy prezydent, będziemy głosować, dziękujemy za emerytury, niech trwa dobra zmiana! itp. Prezydent chętnie robił sobie zdjęcia z mieszkańcami, rozmawiał z nimi i witał się z czekającymi na niego w alejkach. Odwiedził także koła gospodyń wiejskich. Wśród śpiewów i wiwatów przeszedł cały park. Jeszcze przed spotkaniem złożył wieniec przed pomnikiem kpt. Kazimierza Pilata. Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Zaleszan.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wkurzony

Tedi ile Ty się będziesz musiał kąpać żeby zmyć ta wazeline? A Ty kudlaty przypatrz sie dobrze jak wyjedzie adrian z palacu wprost do sadu, bo za 4 lata ta sama droga podazysz

~mieszkaniec

wstyd na całą porządną Polskę, niestety...

kabi

czaskosia tak witać nie będą

~Do debila

Prezydent Trzaskowski jeździ do dużych miast. Nie po wsiach żebrać o każdy głos. Hahahahaha - Zaleszany. Przywiózł ludzi w dudabusie żeby robili sztuczny tłum. Miejmy nadzieję że nie są na umowach śmieciowych. Mieszkańców popierających było szesnastu czy siedemnastu?

~wiechu

Przybyli do parku skandowali (m.in.) dziękujemy za emerytury.Ciekawi mnie,za jakie to zasługi A.Duda wypłaca tym ludziom emerytury.

~Mama i tata

Ostatnie wytyczne w czasie pandemi :

Najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa
Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.

– Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej.
– Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w zamkniętych przestrzeniach w miejscach publicznych.
– Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).

~Proste

Nie było Jarosława to nie było nikogo.

~Jpis

Wstyd i hańba

~Dzastetboy

Chołota PiS się zebrała

~TEDI

JESTEM DUMNY Z PANA PANIE PREZYDECIE STALOWEJ WOLI POZDRAWIAM TADEUSZ K

~danek

a ja mam 50 lat i co ?? nic nie dostane??

~haha

Pucu pucu lizu lizu

StopDebilom

Do Stalowa

Pojechał żebrać do Krakowa , błaźnie

~sceptyk

A gdzie 2-metrowe odstępy? Gdzie maseczki? Czy aby na pewno zgromadzenie liczyło poniżej 150 osób? Podawanie sobie dłoni - świetny pomysł...

~TEDI

BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE PAN PREZYDENT DUDA ZAWITAŁ DO STALOWEJ WOLI KTÓRY RAZ Z KOLEINY JESTEM DUMNY Z PANA PREZYDENTA DUDY JAK I NASZEGO PREZYDENTA STALOWEJ WOLI PANA PREZYDENTA LUCIUSZA NADBERERZNEGO POZDRAWIAM

~ido

Skoro jak twierdzicie wy i nierząd masoński obecny mamy straszliwą pandemię zabójczego wirusa to czemu w Polsce zmarło w tym roku do połowy maja mniej osób niż w tym samym okresie w roku 2019,2018.2017 ? Drugie pytanie czy lekarze, ci którzy jakąś tam wiedzę mają (bo wielu nie ma żadnej) wezmą odpowiedzialność za kłamstwa na temat wirtualnej pandemii rozsiewanych przez masoński nierząd PIS ?

~Stalowa

Deratyzator - nie przyjdzie bo nie musi żebrać o głosy.

~zks

NIECH ZYJE PREZYDENT DUDA umiech

~Deratyzator

Trzaska nie przyjedzie.
Boi się Stalowej Woli jak szczur trutki.

rafaello666

łał Obchody 1 Majowe.... a nie Dudowe haha

~Kibic

Zjechalo się buractwo z okolicji !!!!!

~Stalowa

Ale tłum. Kilkunastu mieszkańców plus Duda ze swoim sztucznym tłumem. Dobrze że nie mieli maseczek. Wiadomo komu nie podawać ręki. Koła gospodyń jak w Uniejowie przywiózł ze sobą? Bo miejscowe też "nie były nastawione entuzjastycznie"? Brawo, że Stalowa się budzi.

~Zaleszany

Proboszcz w Zaleszanach tak się ucieszył ze Prezydent przyjedzie że wykopał dół na cmentarzu i wszystkie Śmieci z cmentarza wrzucił do niego ktoś się POWINNIEN tym zająć

~@sane

Tak jak u Trzaskowskiego na inauguracji.
identyko.
Stull pysk nim się odezwiesz!

~sane

Oczywiście reżim sanitarny zachowany ? Zakłamanie władzy jest wielkie...