Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Stalową Wolę

Image

To już kolejna wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stalowej Woli. Podobnie jak i poprzednio, tak i dzisiaj głowę państwa witano bardzo serdecznie. W spotkaniu, które miało miejsce w Parku Miejskim, uczestniczyli lokalni samorządowcy i politycy, w tym m.in. poseł na sejm RP Rafał Weber.

- Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć bardzo głośno, że chcemy kolejnej kadencji pana prezydenta- mówił na powitanie Lucjusz Nadbereżny. - Liczymy na to, że na stanowisku prezydenta będzie osoba, która ma w sercu Polskę, która ostatnie 5 lat spędziła na tym, aby każdego dnia słuchać Polaków, realizować program, dotrzymywać słowa, to jest właśnie prezydentura Andrzeja Dudy.

Jak zaznaczył włodarz miasta, zbliżające się wybory prezydenckie mogą rozstrzygną to jak wyglądać będzie Polska przez następne lata. Podkreślił, że Andrzej Duda swoją ciężką pracą zdobył zaufanie i wiarygodność.

- Nie pozwolimy na to, aby żadne dobre programy, aby żadne dobre działania, które zostały wypracowane przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, aby one zostały zabrane Polakom. Nie możemy na to pozwolić!- mówił Nadbereżny.

Bardzo ciepło przywitano również europosłankę Beatę Szydło. Była premier podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda, w czasie trwania kadencji, zdołał odwiedzić każdy powiat w naszym kraju wsłuchując się w głosy obywateli. Zaznaczyła, że doskonale zna on oczekiwania i potrzeby Polek i Polaków, bowiem spotykał się z nimi przez wszystkie lata swojej prezydentury.

- Potrzebujemy Stalowej Woli do zwycięstwa, do tego by móc kontynuować to nasze wielkie marzenie o Polsce, by ono zostało zrealizowane do końca- mówiła Beata Szydło. (…) - My dzisiaj potrzebujemy tej stalowej wiary i stalowej woli w słuszność tego, co robi, w słuszność tych zmian, które rozpoczął w 2015 roku pan prezydent Andrzej Duda. Potrzebujemy budowania i realizowania do końca tego marzenia, które wtedy zaczęło się o wspólnym domu, o Polsce, w której każdy może godnie żyć, każdy jest szanowany. Dzisiaj przed nami kolejny wybór. Za kilkanaście dni będziemy dokonywali wyboru. Musimy podjąć decyzję czy chcemy żeby prezydentem był człowiek, który udowodnił, że nie sprzeniewierza się swoim wyborcom, że dotrzymuje słowa, że wypełnił to wszystko do czego zobowiązał się kiedy był kandydatem na urząd prezydenta, że godnie reprezentował kraj, że zawsze bronił interesu Polski- mówi Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom za ciepłe przywitanie.

- Dzisiaj przybywam nie tyle jako prezydent RP, ale jako kandydat na urząd prezydenta, prosząc was pokornie o wsparcie i o głosy, nie tyle dla siebie, ile dla tego, żeby Polska mogła dalej się rozwijać, podążać tą dobrą drogą. Kandyduję po to, żeby nas nikt o te 5 lat nie cofnął. Kandyduje po to, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował awantury i kłótnie, ktoś kto zamiast budować, będzie się bił albo walczył, co zapowiadają niektórzy- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent RP przypomniał o tym, co udało się zbudować rządowi, dzięki czemu Polakom żyje się lepiej, w tym m.in. o programach: 500 plus, 300 plus, 13 emeryturze, czy też o obniżeniu wieku emerytalnego. Przypomniał o szybkiej reakcji rządu wobec pandemii koronawirusa, kiedy to po 6 dniach od wykrycia pierwszego przypadku, zakazano zgromadzeń publicznych. Wkrótce potem zamknięto szkoły, aby epidemia się nie roznosiła i dokonując kolejnych restrykcji.

- W pierwszej kolejności chroniliśmy zdrowie i życie obywateli. Chcieliśmy uczynić wszystko, aby jak najmniej osób zachorowało, uczynić wszystko, by jak najmniej ludzi zmarło. Jestem przekonany, że była to słuszna decyzja. (…) Wdrożyliśmy bardzo zdecydowane działania tarczy antykryzysowej, dlatego właśnie miliardy złotych zostały wypłacone polskim przedsiębiorcom, przede wszystkim na ratowanie miejsc pracy. Jeżeli zniknie biznes i pracodawca, to znikną też miejsca pracy, a to warunkuje byt polskiej rodziny- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

W sobotę w Parku Miejskim mówiono także o tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, podkreślając jak ważne są inwestycje związane ze służbą zdrowia, w tym program Narodowa Strategia Onkologiczna, utworzenie Centrów Zdrowia 75 plus.

- Proszę państwa o wsparcie w tych nadchodzących wyborach prezydenckich. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską równych szans. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską sprawiedliwą. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską, gdzie władza w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sprawy zwykłego obywatela, a elitom mówi, że mają zobowiązania wobec Polski, a nie prawa do roszczeń- mówił prezydent Andrzej Duda.

Przybyli do parku skandowali głośno: Andrzej Duda, dziękujemy, najlepszy prezydent, będziemy głosować, dziękujemy za emerytury, niech trwa dobra zmiana! itp. Prezydent chętnie robił sobie zdjęcia z mieszkańcami, rozmawiał z nimi i witał się z czekającymi na niego w alejkach. Odwiedził także koła gospodyń wiejskich. Wśród śpiewów i wiwatów przeszedł cały park. Jeszcze przed spotkaniem złożył wieniec przed pomnikiem kpt. Kazimierza Pilata. Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Zaleszan.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cenzura

Nowy Protest - sam piszesz, ze w ciągu ostatniego roku ceny mieszkań wzrosły o 30%. Jakbyś kupił wtedy, kiedy zacząłeś jęczeć na forum, to byłbyś już kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy do przodu. A tak mówisz, komuś, że jest spekulantem. Ktoś ci zabrania kupić mieszkanie? Biją cię przed wejściem do biura dewelopera? A najlepszy jest twój apel "mieszkaj u rodziców, więzienie za wynajmowanie". Otóż nie każdy jest takim nieudacznikiem jak ty. Nauczyło się towarzystwo, że wszystko się należy. I żyją jak pasożyt na czyjś koszt. Jest wolny rynek. Jak chce ktoś sprzedać "norę po babci", ma kupca to ma do tego prawo. Jeszcze na Żoliborzu nie nakazali inaczej.

~Mdm

Ale jak to??? Przecież prezydentem jest jarek z Żoliborza, a na zdjęciach go nie ma. Jest tylko jakiś chłopiec od podpisów.

~he hee

łoPOzycjo ale was szlag trafia że MAMY takiego DUDĘ i takie poparcie a wasze zboczeńce i ped,ły obijają kąty.

~matołek

Bez maseczek,zachowania bezpiecznej odległości 2 metry i z podawaniem ręki? `ram`wirus ma wolny dzień i nie zakaża.
Hipokryzja.

~Jaja

Ty, Protest. Chodzisz i żebrzesz jak Duda o głosy. Nie ty będziesz mówić na co mogę wydać własne pieniądze. Miliony młodych ludzi kupuje mieszkania. A ty tylko daj i daj i daj. Po prostu weź się do roboty.

NowyProtest

PiS zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych. Pokażmy PiS-owi czerwoną kartkę.

Jeśli młodzi się zjednoczą, to wykopią ten rząd! Czas zmienić ten chory system!

Nie wynajmuj mieszkania/pokoju, jeśli masz alternatywę. Nie napędzaj patologii!

Stop kupowaniu mieszkań na wynajem!
Stop wynajmowaniu dziur do generalnego remontu!
Stop spekulacjom na rynku nieruchomości!
Stop przedsprzedaży mieszkań!
Stop rentierom i spekulantom!


Nadchodzi nowa era niewolnictwa, gdzie nieruchomości należą do wąskiej grupy milionerów, a pozostali ciężko pracują na ich dochód pasywny.

Nawet 90% mieszkań na nowych osiedlach jest kupowanych na wynajem za gotówkę. Znaczną część mieszkań skupują także spekulanci pod późniejszą odsprzedaż z zyskiem, najczęściej jako gotowiec inwestycyjny.

Efekt?

Zakup mieszkania w gotowej inwestycji jest niemożliwy. Zostały sprzedane za gotówkę “pod inwestycję” zanim deweloper wbił łopatę w ziemię.

To jest patologia! Młodzi pozbawieni możliwości zakupu swojego własnego mieszkania muszą wynajmować i godzić się na najgorsze warunki.

Tylko w ciągu ostatniego roku ceny mieszkań wzrosły o 30%. Zapowiadają się kolejne wzrosty, bo popyt jest sztucznie generowany przez inwestorów.

Kto na tym korzysta?

Rentierzy — posiadają wiele mieszkań na wynajem, żyją z dochodów pasywnych i nie wnoszą do gospodarki wartości dodanej

Spekulanci — liczą na szybki zarobek ze sprzedaży mieszkań pod klucz

Co w tej sytuacji mają zrobić młodzi ludzie, którzy chcą się ustabilizować? Większość nigdy nie kupi własnego mieszkania, bo nie będzie ich na to stać ani bank nie udzieli im kredytu. Zamiast spłacać własne mieszkanie będą płacić czynsz rentierowi do końca życia za mieszkanie lub pokój (często kilkuosobowy) z zupełnie obcymi osobami.

Dziś młodzi ludzie gniją w postpeerelowskich studenckich melinach po babci nienadających się do zamieszkania albo oddają połowę wypłaty rentierowi za “apartament”, czyli kawalerkę o wysokim standardzie.

Drugą opcję wybierają młode pary, ponieważ nie stać ich jeszcze na własne mieszkanie. Przyjdzie im tak mieszkać co najmniej kilka lat, jednocześnie spłacająć raty za własne mieszkanie (na tym etapie za dziurę w ziemi) i płacąc czynsz za wynajęte lokum. W tym czasie nie mogą zdecydować się na dzieci, ponieważ większość wynajmujących się na to nie zgadza.

Młody człowieku. Jeśli szukasz mieszkania lub pokoju do wynajęcia albo jedziesz na wakacje i — o zgrozo — planujesz spać w “apartamencie”, to wiedz, że sam sobie szkodzisz. Chcesz, żeby było lepiej? Marzysz o własnych 4 kątach od dewelopera? To nie napędzaj tej patologii!

Co możemy zrobić, aby to zmienić?

Mieszkaj u rodziców

Jeśli możesz mieszkać u rodziców, a codzienny dojazd do szkoły lub pracy nie stanowi przeszkody, to mieszkaj tam i nie wynajmuj. Za zaoszczędzone pieniądze kupisz mieszkanie od dewelopera, o którym teraz marzysz.

Mieszkanie przed i po ślubie

Nie wynajmujcie “apartamentu” ani — o zgrozo! — meliny do generalnego remontu. Mieszkajcie dalej u rodziców. Za zaoszczędzone pieniądze kupicie mieszkanie spełniające wasze potrzeby. Niech wynajem mieszkania będzie ostatecznością. Jeśli nie stać was na nowe mieszkanie, to złóżcie wniosek o przyznanie mieszkania spółdzielczego lub komunalnego.

Zmieńmy ten system!
Koniec z kupowaniem mieszkań pod wynajem!
Koniec pompowania bańki na rynku nieruchomości!
Młodzi obywatele na swoim.

Nasze postulaty

1. Przywrócić program Mieszkanie dla Młodych

Zamknąć wspierający wynajem program Mieszkanie+ i przywrócić poprzedni program Mieszkanie dla Młodych. To wielka szansa dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego w mniejszych miastach i zatrzymanie odpływu mieszkańców emigrujących do większych miast. Skorzystają też duże ośrodki. Dotychczas z MdM skorzystało 110 tysięcy osób, a program podniósł koniunkturę na rynku mieszkań. Młodzi mieszkańcy i młode rodziny na swoim, a nie na wynajętym!

2. Opodatkować rentierów

Koniec z uchylaniem się od opodatkowania! Koniec z nielegalnym najmem! Obowiązkowa działalność gospodarcza i zgłoszenie do urzędu skarbowego oraz do administracji (spółdzielni, wspólnoty). Zlikwidować preferencyjne stawki podatkowe. Odzyskać niekonstytucyjnie przyznane bonifikaty i ulgi podatkowe, a pieniądze przeznaczyć na program Mieszkanie dla Młodych.

3. Wynajem na pokoje zakwalifikować jako usługi hotelarskie

Wynajem mieszkań na pokoje zrównać z prowadzeniem hotelu. Wymagana działalność gospodarcza z 55.10.Z i wpis do rejestru obiektów hotelarskich. Zobowiązać właścicieli do zapewnienia godnych warunków sanitarnych na miarę XXI wieku. Dotkliwe kary za próbę obejścia przepisów.

4. Więzienie za wynajem dziur po babci

Koniec wynajmowania studentom mieszkań odziedziczonych po przodkach nadających się do generalnego remontu. Student nie może być traktowany jako człowiek gorszej kategorii, który zamieszka w największej dziurze. Stwórzmy przepisy, które całkowicie wyeliminują takie meliny z rynku. Zakończmy koszmar setek tysięcy najemców, którzy mieszkają w podłych warunkach. Mamy XXI wiek i wymagajmy standardów XXI wieku.

5. Opodatkować dodatkowe mieszkania

Dodatkowy podatek od każdego kolejnego mieszkania. Uszczelnić system przed działalnością mafii rentierskich i wykorzystywaniem tzw. słupów.

6. Poprawić standard w domach studenckich i pracowniczych

Standard w akademikach i hotelach pracowniczych to głęboki PRL. Powoli to się zmienia, ale za wolno. Akademiki nie kojarzyć się z obiektami dla biedoty. Poprawa warunków w akademikach, budowa domów studenckich o wysokim standardzie to kolejny krok w walce z kupowaniem mieszkań deweloperskich na wynajem. Dopuścić też budowę prywatnych apartamentów dla studentów i uregulować je odrębnymi przepisami.

7. Koniec wykupu mieszkań spółdzielczych

Celem spółdzielni jest zapewnienie dachu nad głową. Koniec przekształcania mieszkań lokatorskich we własnościowe. Koniec wykupu lokali wchodzących w zasoby spółdzielni. Koniec dziedziczenia na własność. Dawniej mieszkania lokatorskie przekształcano z olbrzymią bonifikatą we własnościowe, a potem umożliwiono wykup za złotówkę! Dziś chodzą po cenach rynkowych.
Niektóre gminy umożliwiły wykup mieszkań komunalnych za 1% wartości. Teraz sprzedaż takiego mieszkania to interes życia.
Gdzie jest sprawiedliwość??? Nasi przodkowie zyskali na transformacji. Dziś młodzi ludzie muszą ciężko pracować na swoje własne mieszkanie.

8. Ulgi dla deweloperów, którzy wspierają młodych

Ulgi i nagrody dla deweloperów, którzy zdecydują się uczestniczyć w MdM i sprzedawać mieszkania młodym, a nie rentierom.

9. Koniec sprzedawania dziur w ziemi

Sprzedaż mieszkań dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i przejściu wszystkich badań. Koniec ze sprzedażą dziur w ziemi. Zapewnienie deweloperom korzystnego finansowania inwestycji. Młodzi ludzie będą mogli szybciej kupić mieszkanie, a nie czekać 5 lat na odbiór. Nowe mieszkania powinny spełniać rygorystyczne normy m.in. izolacji cieplnej, izolacji akustycznej, odpowiedniej wentylacji.

10. Spójna zabudowa i przestrzeń dla ludzi

Koniec samowolki. Miasto ustala warunki i planuje nowe osiedla. Należy zapewnić mieszkańcom podstawową infrastrukturę. Nie może dochodzić do sytuacji, że obok siebie sąsiaduje kilku właścicieli i brakuje na przykład spójnej sieci dróg i ciągów pieszo-rowerowych. Na nowych osiedlach należy zaplanować sklepy, szkoły, przedszkola, ciągi pieszo-rowerowe, przystanki. Koniec betonowania przestrzeni międzyblokowej. Parkingi tylko wewnątrz budynku, minimum 2 poziomy, stosownie do ilości mieszkań.

11. Walka ze spekulacjami

Mieszkanie jako podstawowa potrzeba nie może być instrumentem finansowym. Należy wprowadzić przepisy utrudniające działalność koników. Koniec kupowania mieszkań “pod inwestycję”.

12. Licencja na prowadzenie najmu

Obowiązkowy kurs zakończony egzaminem. Wynajmujący musi znać prawo, zwłaszcza ustawę o ochronie praw lokatorów. Mieszkanie ma spełniać rygorystyczne przepisy BHP i standardy sanitarne. Koniec z wynajmowaniem odziedziczonych lokali oraz opuszczonych na krótki okres, bo ktoś sobie jedzie na wczasy i na ten moment wynajmie.

Zakaz wynajmowania mieszkań kupionych w ramach MdM. Dotyczy to także pokojów. Minimalny okres zakazu 10 lat. Za złamanie zakazu zwrot dofinansowania i wysoka kara administracyjna.

Potrafisz Polsko!

~Roman

Niech żyje Trzaskowski, Duda pakuj walizy i wyPAD z Warszawy

~Tygrees

Brawo Duda.masz moj glos.tylko Pis a nie tusk

~Fyrod

Weźcie zaproście żołnierzy Amerykanskich rakiety i bomby od nich. Drażnijcie ruskich. TRUmP będzie zadowolony z wojny a my wszyscy podziękujemy za nią pisiorom

~ziom

Kumacie teraz, że covid to ściema?

~to ja

Ten nadbereżny to jakaś parodia i dupowłaz. Duda w marynarce nadbereżny też, duda w koszuli nadbereżny też, duda podwinął rękawy nadbereżny też, ech ale mamy dupowłaza zamiast gospodarza.

~PrawiCowy

andrzej duda to kryptokomuch, pod władzą naczlnego komunisty tego kraju kaczynskiego

~wizjoner

Trzaskowski wygra z Dudą w II turze 52% do 48%

~Bukkakke

pełno Starszych Ludzi i ciemnogród do okoła, tak ma wyglądać Polska??? NIE DLA dudy, TAK DLA POLSKI

~paszkwil

Cofnał sie o 5 lat?? Przecież dzieki Dudzie Dudusiowi Budyniowi C.ipi.e cofamy sie do komunizmu. Jeszcze Broszka przyjechała co jej słoma z butów wystawała hahahaha Niebać Dudę!!!

~Masz

Mój głos !!!

~edmund

Patrząc na zdjęcia to PiS chyba zlikwidował koronawirusa ustawą.

~adam

same staruchy naiwne ciemnota witala zdrajce

~tabaluga

Czy przywiezli w autobusach na spotkanie ludzi tak jak w Urszulinie?Podczas spotkania prezydenta z Kołami Gospodyń Wiejskich w Urszulinie zespół muzyczny ściągnięto z miejscowości oddalonej o ponad 100 kilometrów. Ponoć dlatego, że miejscowe KGW nie jest „entuzjastycznie nastawione” do Andrzeja Dudy. – Mieszkańcy są trochę rozczarowani, że nie zostali zaproszeni – mówi wójt.Muzyczną „gwiazdą” była zespołu Kalina Folk z Polichny. Zaznaczmy, że Polichna to miejscowość w powiecie kraśnickim. Od Urszulina dzieli ją 108 kilometrów.

A teraz trochę geografii wyborczej. Powiatem włodawskim rządzi PSL. Urszulinem rządzi wójt z PO. W powiecie kraśnickim rządzi PiS. Gminą Szastarka, na terenie której znajduje się Polichna, rządzi wójt związany z PiS.

Rzecz w tym, że na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Urszulinie trudno było spotkać miejscowych. Kiedy dziennikarze próbowali porozmawiać z np. członkiniami miejscowych KGW, to nie mieli takiej możliwości. W licznych nieoficjalnych relacjach ze spotkania pojawia się ta sama informacja. – Nie było miejscowych – mówi nam jeden z uczestników.Nawet jeśli to było spotkanie zamknięte w wąskiej, branżowej grupie, to chcieliby przyjść, porozmawiać, zapytać o sprawy ważne dla gminy. Trochę im przykro – dodaje wójt.

~mmm

żałosne te zdjęcia....

e2rds

siwy, a kogo z rządzących to obchodzi, trefnych maseczek nie sprzedali, byle lans był.

e2rds

kop, nikt nie wyciągnie żadnych konsekwencji, sanepid też, on są ponad prawem i sprawiedliwością, ustawy, odległości, maseczki są dla tych co chodzą po ulicach, miałeś przykład tu teraz i na cmentarzu z tym co spał do południa. Palec i Sznur mają tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością co z Rancza Polska Partia Uczciwości z uczciwością.

~siwy

jak można organizować takie spotkania w czasie gdy epidemia nie spowalnia. nie zdziwię się jak za tydzień pół stalowej będzie na kwarantannie :(

NowyProtest

PiS zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych. NIE dla Dudy.

~kop

Dobrze ze sa zdjecia bedziemy wiedzieli komu reki nie podawac i komu napluc w twarz tak po chrzescijansku.Teraz sanepid ma rece pelne pracy ladowac mandaty po 30 tys za nie zachowanie 2 m odleglosci ,a organizatorow ukarac najwyzszym mandatem za obecnos ponad 150 osob na spedzie pisowskim .Czekamy na efekty pracy sanepidu.

~lola

Andrzej nie poleciał bo córka zachorowała... coś tu śmierdzi...

~oczko

O oczku u nas nie było?
Odlepiło się?
Temu Misiu?

~dojna zmiana+

No szpaler drzewek wydaje się kłaniać w powitalnym geście witając dostojnych gości.

~Skisłem

W TVP pieją ze tysiące go witało... byłem widziałem... jak tak było więcej niż tysiąc to max.

~Bli

oglądam i nie wierzę ;wszystkie chryzantemy ,które witały za komuny działaczy partyjnychteraz płaszczą się przed Dudą.żenada