Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Stalową Wolę

Image

To już kolejna wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stalowej Woli. Podobnie jak i poprzednio, tak i dzisiaj głowę państwa witano bardzo serdecznie. W spotkaniu, które miało miejsce w Parku Miejskim, uczestniczyli lokalni samorządowcy i politycy, w tym m.in. poseł na sejm RP Rafał Weber.

- Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć bardzo głośno, że chcemy kolejnej kadencji pana prezydenta- mówił na powitanie Lucjusz Nadbereżny. - Liczymy na to, że na stanowisku prezydenta będzie osoba, która ma w sercu Polskę, która ostatnie 5 lat spędziła na tym, aby każdego dnia słuchać Polaków, realizować program, dotrzymywać słowa, to jest właśnie prezydentura Andrzeja Dudy.

Jak zaznaczył włodarz miasta, zbliżające się wybory prezydenckie mogą rozstrzygną to jak wyglądać będzie Polska przez następne lata. Podkreślił, że Andrzej Duda swoją ciężką pracą zdobył zaufanie i wiarygodność.

- Nie pozwolimy na to, aby żadne dobre programy, aby żadne dobre działania, które zostały wypracowane przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, aby one zostały zabrane Polakom. Nie możemy na to pozwolić!- mówił Nadbereżny.

Bardzo ciepło przywitano również europosłankę Beatę Szydło. Była premier podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda, w czasie trwania kadencji, zdołał odwiedzić każdy powiat w naszym kraju wsłuchując się w głosy obywateli. Zaznaczyła, że doskonale zna on oczekiwania i potrzeby Polek i Polaków, bowiem spotykał się z nimi przez wszystkie lata swojej prezydentury.

- Potrzebujemy Stalowej Woli do zwycięstwa, do tego by móc kontynuować to nasze wielkie marzenie o Polsce, by ono zostało zrealizowane do końca- mówiła Beata Szydło. (…) - My dzisiaj potrzebujemy tej stalowej wiary i stalowej woli w słuszność tego, co robi, w słuszność tych zmian, które rozpoczął w 2015 roku pan prezydent Andrzej Duda. Potrzebujemy budowania i realizowania do końca tego marzenia, które wtedy zaczęło się o wspólnym domu, o Polsce, w której każdy może godnie żyć, każdy jest szanowany. Dzisiaj przed nami kolejny wybór. Za kilkanaście dni będziemy dokonywali wyboru. Musimy podjąć decyzję czy chcemy żeby prezydentem był człowiek, który udowodnił, że nie sprzeniewierza się swoim wyborcom, że dotrzymuje słowa, że wypełnił to wszystko do czego zobowiązał się kiedy był kandydatem na urząd prezydenta, że godnie reprezentował kraj, że zawsze bronił interesu Polski- mówi Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom za ciepłe przywitanie.

- Dzisiaj przybywam nie tyle jako prezydent RP, ale jako kandydat na urząd prezydenta, prosząc was pokornie o wsparcie i o głosy, nie tyle dla siebie, ile dla tego, żeby Polska mogła dalej się rozwijać, podążać tą dobrą drogą. Kandyduję po to, żeby nas nikt o te 5 lat nie cofnął. Kandyduje po to, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował awantury i kłótnie, ktoś kto zamiast budować, będzie się bił albo walczył, co zapowiadają niektórzy- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent RP przypomniał o tym, co udało się zbudować rządowi, dzięki czemu Polakom żyje się lepiej, w tym m.in. o programach: 500 plus, 300 plus, 13 emeryturze, czy też o obniżeniu wieku emerytalnego. Przypomniał o szybkiej reakcji rządu wobec pandemii koronawirusa, kiedy to po 6 dniach od wykrycia pierwszego przypadku, zakazano zgromadzeń publicznych. Wkrótce potem zamknięto szkoły, aby epidemia się nie roznosiła i dokonując kolejnych restrykcji.

- W pierwszej kolejności chroniliśmy zdrowie i życie obywateli. Chcieliśmy uczynić wszystko, aby jak najmniej osób zachorowało, uczynić wszystko, by jak najmniej ludzi zmarło. Jestem przekonany, że była to słuszna decyzja. (…) Wdrożyliśmy bardzo zdecydowane działania tarczy antykryzysowej, dlatego właśnie miliardy złotych zostały wypłacone polskim przedsiębiorcom, przede wszystkim na ratowanie miejsc pracy. Jeżeli zniknie biznes i pracodawca, to znikną też miejsca pracy, a to warunkuje byt polskiej rodziny- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

W sobotę w Parku Miejskim mówiono także o tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, podkreślając jak ważne są inwestycje związane ze służbą zdrowia, w tym program Narodowa Strategia Onkologiczna, utworzenie Centrów Zdrowia 75 plus.

- Proszę państwa o wsparcie w tych nadchodzących wyborach prezydenckich. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską równych szans. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską sprawiedliwą. Proszę, żebyście państwo głosowali za Polską, gdzie władza w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sprawy zwykłego obywatela, a elitom mówi, że mają zobowiązania wobec Polski, a nie prawa do roszczeń- mówił prezydent Andrzej Duda.

Przybyli do parku skandowali głośno: Andrzej Duda, dziękujemy, najlepszy prezydent, będziemy głosować, dziękujemy za emerytury, niech trwa dobra zmiana! itp. Prezydent chętnie robił sobie zdjęcia z mieszkańcami, rozmawiał z nimi i witał się z czekającymi na niego w alejkach. Odwiedził także koła gospodyń wiejskich. Wśród śpiewów i wiwatów przeszedł cały park. Jeszcze przed spotkaniem złożył wieniec przed pomnikiem kpt. Kazimierza Pilata. Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Zaleszan.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ryszard G.

Dzisiaj oglądałem wystąpienie profesora Bralczyka, który stwierdził, że nie to jest straszne, że Kaczyński używa obelżywych słów do ludzi... to jest naturalne bo on po prostu taki jest...
Najgorsze jest to, że oni kompletnie zawłaszczyli sejm... robią co chcą, odwracają się plecami do mówców i toczą sobie pogawędki jakby byli w oberży...
To jest tragiczne bo już nawet nie mają wstydu przed społeczeństwem...
Tacy ludzie mogą posunąć się do wszystkiego... To szaleńcy...
Spójrzcie na Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudę... Jak oni nakręcają się w swoim kłamstwie... spójrzcie na ich mimikę na oczy...
Tylko można porównać ich z jedną postacią historyczną z lat trzydziestych i początku czterdziestych... Te same oczy, gesty, mimika i ten sam ton głosu i ta samą nienawiść

~Stalowiak

Dlaczego LN nie zabrał tych natrętów na pustkowie zwane błoniami , tylko wykorzystał dzieło pozostawione przez Prezydenta Szlęzaka ???? Mógł wykorzystać którąś piaskownicę.

PonuryLemur

JPDL ... Proszę nie przy obiedzie

~Bli

gdzieś w interii była wypowiedż że faceci w przykrótkich spodniach bez skarpet i na hulajnodze to tęczowi czy Lucek jeżdzi jeszcze na swojej hulajnodze?

~ilia

park miejski strefą wolną od koronawirusa? popatrz, popatrz.... cuda w stw!

~Kisiel

Polecam do przeczytania tekst „Dyktatura Ciemniaków” na janadamski.eu - napisany w 2017, więc ma już trzy lata. Polecam i znajdźcie podobieństwa :-)
Polecam szczególnie tym co nie pamiętają tych smutnych czasów Komuny lub zapomnnieli.

e2rds

Pracujący, czcze twoje pisanie, ten ludek lubi darmową kiełbaskę, lub kaszankę, zimne piwo i zabawę, byle darmowe, znaczy za twoje pieniądze, a jak jeszcze dostanie 13 z twojej przyszłej emerytury, to głośno dziękuje i gotów po rękach całować. Nie łudź się, jak wy pracujący tego nie zrozumiecie i nie ukrócicie, to nikt tego za was nie uczyni, bo kto zrezygnuje z darmowych podarunków ukradzionych z czyjejś kieszeni i podarowanych jako swoje, niby zgodnie z prawem.

~Dzastetboy

Chołota dudusiowa

~Pan R

Ale z was k..a debile

~Pracujący

Duda na obiecuje ciemnemu ludowi nie swoje pieniądze. Myśli , ze w ten sposób kupi ciemny lud . Na wszystkich glosować byle nie na Dude . Koniec z rozdawaniem naszych pieniędzy nieudacznikom nie pracującym. A później stoją z piwem pod sklepem i śmieją się z nas ciężko pracującym bo im daje rząd za co pić i nie pracować. Pomyślcie , że zmiana jest konieczna, żeby tego kaczora ktoś kontrolował, a może to zrobić tylko inny nowy prezydent. Ten będzie tylko popisywał co Kaczyński mu każe taki to oto był prezydent Duda. Czas z tym skończyć szkoda kolejnych 4 lat!!!!2

~mariusz

gdzie była policja? gdzie odstępy? nie wiadomo czy duda wygra

~Mieszkaniec

No @edek - późno dzisiaj wstałeś. No chyba, ze byłeś na tym ustawionym weselichu. Gdzie twój guru był przez przypadek, a młody miał w klapie biało-czerwoną flagę. To taki nowy trend ślubny 2020. Teraz tylko kościółek, rosołek, opier....lić babę, przylać dzieciom i pluć na wszystkich zmieniając nicki. Takie to katolickie, wasze.

~Wiarygodny

Więcej takich kabaretów na wolnym powietrzu dla gawiedzi trzeba.

~J23

CZOŁOWA MIERNOTA MIERNOT ,PIKNY RAFAŁEK ,CZYŚCICIEL WARSZAWSKICH KAMIENIC,SPRAWCA KATASTROFY EKOLOGICZNEJ OCZYSZCZALI CZAJKA, WARSZAWSKICH BEZUŻYTECZNYCH PARÓW REKREACJI ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW NO I TA JEGO DZIECINNA LOGIKA JAK NAWYWIJAM,I NABROJĘ TO NIE RĘCE MOJE -->A JAK TRWOGA TO DO BOGA !!! CZYTAJ DO RZĄDU !!! ZAMIAST SAM ROZWIĄZAĆ PROBLEM JAKI SAM STWORZYŁ!!! POLACY OBUDŹCIE SIĘ, KOLEJNY DONOSICIEL BRUKSELI, KANCIARZ KORYCIARZ I AFERZYSTA TARGOWICY PO-KO!!! NOWA STARA TWARZ-->STARE NUMERY !!!
NAJLEPSZA POSADKA DLA RAFAŁKA TO OCZYSZCZALNIE CZAJKA!!! ,
NAJLEPIEJ NA KOŃCU ŚCIEKOWEJ RURY BY WĄCHAĆ SWOJE KŁAMSTWA I BZDURY!!!

~Benia

Strefa skażona ,symbol na górce.

~Tośka

A był Rafał i Janka na tym spędzie?

~Mama

Daruś twoje hejty nie pomogą. Polska jest białoczerwona a nie tęczowa.
Nie podoba ci się to jedź do Warszawy i poproś o spust ścieków z Czajki.
Rafcio w tym wyspecjalizowany!!

~@prawica

Była jeszcze twoja stara

~prawica

oprócz miejscowych pisio.rów byli normalni ludzie?

~Korona

Do @korona. Pewnie, że było tak jak piszesz. Jednak z tego co wiem to Trzaskowskiego u nas nie było i chyba nie ma takich planów. Ja nie opowiadam się za żadnym z kandydatów. Moje obawy dotyczą braku odpowiedzialności ludzi. Ja tylko chcę żyć i pracować

~@Korona

Były tak przestrzegane jak na inauguracji kampanii Rafcia Trzaskowskiego.
A u Rafiego ciżba ściśnięta jak szprotki w oleju, kłamca przy oszuście, kombinator przy złodzieju.

~Korona

Czy w piątek na spotkaniach pana Dudy na Śląsku też były tak przestrzegane zalecenia sanitarne? Myślę, że dowiemy się za kilka dni. Obym się myliła....

~Rysiek

Dlaczego prezydent Kaczyński nie przyjechał,tylko wysłał tu swój zaczarowany długoPiS

~Polak

#WYPAD

e2rds

NowyProtest, czy znasz to powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdybyś miał pieniądze, dużo pieniędzy, to w czym byś ich ulokował jak nie w mieszkaniach pod wynajem, w banku tylko stracisz, możesz w złocie, ale mogą cię okraść i stracisz, w ziemi, trzeba ją uprawiać by przynosiła dochody, w zakład pracy i le zakładów zbankrutowało przez koronawirusa, pomyśl i głupio nie pisz, bo nie masz pieniędzy i to tylko twój punkt widzenia, zazdrość cię zżera, a może i nieudolność podejmowania decyzji.

~@matołek

A jak było na starcie kampanii Trzaski?
Dokładnie tak samo.
Ciżba ściśnięta jak szprotki w oleju, kłamca przy oszuście, kombinator przy złodzieju.
Wtedyś nic nie pisał.
Ksywa pasuje do ciebie idealnie

~Lucuś

chamska hołoto nie odzywać się

~mariusz

dałem Dudzie długopis by mi sie podpisał pod plakatem wyborczym i MI GO NIE ODDAŁ. Pewnie mu się jeszcze przyda.....

~Daruś

Tu tłumy ludzi, a pod sądem jak? Proteścik w 8 czy 12 osób?

~Kayak

Piękny park i tak czyściutko,tylko te kwiatki na Gorce ustawione w symbol radioaktywny.