Powiat stalowowolski zaoszczędzi na kolejnej inwestycji drogowej

Image

Wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową drogi powiatowej Budki Dolne- Zdziechowice w miejscowości Zdziechowice. Wykonawca tej inwestycji został już wybrany.

W ramach tego zadania zostanie przebudowana jezdnia na odcinku 1,75 km. Powstanie ciąg pieszo- rowerowy o długości 1,72 km oraz pobocza z kruszywa. Planowane jest także odmulenie rowów, przebudowa istniejących zjazdów, a także przebudowa skrzyżowania z drogą gminną Zaklików- Radna Góra. Zakończenie prac powinno nastąpić 30 października br.

Szacowano, że wartość tej inwestycji wyniesie około 3,3 mln zł. Powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 2,47 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak się okazało po otwarciu ofert, inwestycja będzie dużo tańsza niż zakładano. W przetargu wzięło udział 9 firm. Oferty oscylowały między niespełna 1,7 a 2 mln zł. Komisja przetargowa wybrała tę najkorzystniejszą cenowo, pochodzącą od firmy ze Staszowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~waldi

Bedzie na maliniaka

e2rds

Co to za oszczędności dla powiatu, max. 1,6 mln, Stalowa Miasto to dopiero ma oszczędności: nie wybudowano przedszkola przy KEN - oszczędności, nie wybudowano osiedla przy Leśnej - oszczędności, fotowoltaika - oszczędności, tunel pod torami - oszczędności, Zimna Woda - oszczędności, ścieżka na Ciemny Kąt - oszczędności, łącznik z obwodnicą - oszczędności i jeszcze wiele innych, przynajmniej w tym roku.