Czy uczniowie zdadzą matury w domach?

Image

Tegoroczne matury niewątpliwie na długo zapadną w pamięciach zarówno absolwentom, jak i nauczycielom. Nie chodzi tu tylko o sam termin matur, ale głównie obostrzenia sanitarne spowodowane epidemią koronawirusa, które trzeba będzie przestrzegać.

W poniedziałek około 800 uczniów z powiatu stalowowolskiego podejdzie do egzaminu dojrzałości. O tym jak będzie wyglądała tegoroczna matura opowiada Bożena Karlik, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Jak powiat przygotował się do matur? Czy będą jakieś problemy? Dlaczego niektórzy uczniowie będą zdawać maturę w domach? Co trzeba wiedzieć by spełnić wymogi sanitarne? Czy tak naprawdę jest się czego bać? Na te i inne pytania, odpowiada nasz Gość.

Egzaminy maturalne potrwają od 8 do 29 czerwca. Tak jak w ubiegłych latach, w pierwszej kolejności uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka polskich, a następnie z matematyki i języka angielskiego. Każdorazowo egzaminy maturalne we wszystkich szkołach rozpoczną się o godz. 9:00 i 14:00. Wyjątkowo w tym roku nie będą odbywały się egzaminy ustne. Przystąpią do nich tylko ci uczniowie, którzy planują się ubiegać o studia zagraniczne na wyższych uczelniach. Abiturienci poznają wyniki egzaminów 11 sierpnia.

Maturzystom życzymy łatwych pytań i dobrych wyników. Powodzenia!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.