I etap ul. Dąbrowskiego będzie o ponad milion zł tańszy?

Image

Choć przetarg na przebudowę pierwszego etapu ul. Dąbrowskiego nie został jeszcze rozstrzygnięty, już teraz wiadomo, że inwestycja będzie tańsza niż zakładano.

Plany względem ulicy Dąbrowskiego są takie, że modernizacji zostanie poddany odcinek o długości 492 metrów (od skrzyżowania z ul. Rozwadowską do skrzyżowania z ul. Bełżyńskiego). Zakres prac obejmuje wykonanie: robót ziemnych, przebudowy i rozbudowy kanalizacji deszczowej, nawierzchni drogowej, ciągów pieszych, ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowy 4 skrzyżowań z drogami publicznymi z ul.: Rozwadowską, Kościuszki i Targową, Jagiellońską oraz Bełżyńskiego. Finał wszystkich prac powinien nastąpić 20 maja przyszłego roku.

Szacowano, że wartość tej inwestycji to około 3,79 mln zł, tymczasem jak się okazało po otwarciu ofert, zadanie będzie kosztowało dużo mniej. Oferty oscylują między około 4,94 a około 2,74 mln zł. Najniższą z nich złożyło przedsiębiorstwo ze Staszowa, najdroższa zaś pochodzi od firmy z Bojanowa. Każdy z wykonawców oferuje taki sam okres gwarancji na wykonane zadanie.

Na poczet tej inwestycji Starostwo Powiatowe pozyskało środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2,84 mln zł, przy założeniu, że koszty wyniosą około 3,79 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~MOSTEK...

To resztę kasy dajcie na mostek na klasztornej i Traugutta