Czy dalej będziemy pływać po ulicach Stalowej Woli?

Image

Miasto planuje realizację kilku inwestycji związanych z retencją wód. Ma się to przyczynić m.in. do niezalewania ulic podczas ulewnych deszczy, ale też do oszczędności przy pielęgnacji zieleni, a co za tym idzie, obniżenia temperatur powietrza latem.

- Pierwsze, najważniejsze zadanie, to kwestia „kaczych dołów” i przyjęcie do zbiornika wód deszczowych z Piasków, ul. Niezłomnych. Jest to zadanie za kwotę ponad 3,5 mln zł. Ten zbiornik musi być oczyszczony, pogłębiony, wzmocniony. Będzie to zbiornik zamknięty, to znaczy zbiornik o charakterze technicznym, głębokim. To nie będzie zbiornik, który będzie można wykorzystać na cele rekreacyjne czy krajobrazowe. Będzie on miał charakter typowo techniczny, przyjmujący wodę deszczową- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Zadanie to wiąże się z przebudową kolektora w ul. Niezłomnych. Prace w tym zakresie nie będą prowadzone w pasie drogowym, lecz w pasie zieleni. Koszty związane z tą częścią inwestycji wyniosą około 1,5 mln zł.

Kolejne plany związane są z ul. Okulickiego. W tym przypadku inwestycja będzie dwutorowa i będzie dotyczyć części drogowej oraz zbiorników retencyjnych w kolektorze. Będzie to polegać na poszerzeniu kolektora, zwiększeniu maksymalnie przekrojów tak, aby woda deszczowa na czas dużej ulewy mogła być zmagazynowana i przekazywana w niższe części instalacji deszczowej.

- Te działania będziemy chcieli połączyć z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, ale również z dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska po to, aby pojawiły się tam zbiorniki o charakterze przyjęcia wody deszczowej na cele podlewania miasta. Chcemy retencjonować tę wodę deszczową, dbać o nią, a następnie czerpać ją do podlewania terenów zielonych- mówi włodarz miasta.

Kolejne zadanie dotyczy ul. KEN i Jana Pawła II. W tym przypadku deszczówka również magazynowana miałaby być do celów ogrodowych, podlewania pasów zieleni. Jak podkreśla prezydent, jest jeszcze wiele innych pomysłów dotyczących zadań obniżających temperaturę powietrza w Stalowej Woli. Efekt można by uzyskać m.in. poprzez tworzenie zielonych pergoli, zielonych ścian, małych i dużych zbiorników retencyjnych.

- Działamy bardzo intensywnie, dlatego że przygotowujemy się do złożenia tego projektu do połowy lipca 2020 roku- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Jakim trzeba być tępym człowiekiem by wciskać ludziom budowę oczek wodnych w kraju w którym brakuje wody. Każde, podkreślam każde oczko wodne to ogromny pożeracz wody które ciągle trzeba napełniać, skąd, z wodociągów za drogo, ze studni głębinowych to obniża się nadmiernie poziom wód gruntowych, z wód opadowych, to lepiej podlać warzywną grządkę, lub użyć do nawodnienia upraw, albo w gospodarstwie. Ośmieszający się lans, myślę, że ktoś podsunął długoPiSowi bardzo ośmieszający pomysł a on to połknął.

~tola

No to znany zbyt dobrze globtroter "Szuwarek" ma przyjechać z całą kawalkadą różnistych postaci by rozdawać kasę na "oczka wodne"! Pięknie się bawi Szuwarek za pieniądze podatników, żadnego umiaru, troski o innych a tylko swoją próżność by zaspokoić. Trzeba go pytać o obiecywany program onkologiczny mający zastąpić dotację na rządową szczujnię w wysokości 2 mld złotych którą ochoczo podpisał. Który to jest ten gigantyczny program nazwany jego nazwiskiem, jakoś trudno go dostrzec. Czy nie lepiej byłoby aby kasę na tą wycieczkę przeznaczył na któryś z DPS czy dom dziecka?

~Jolka

Dionizy powiedz kto cię tak przeleciał że aż krwawiłeś?smiech2

~student

Czy słyszeliście wypowiedź Dudy tego od Kacperka? Czy każda Duda to miernota z żyłką w głowie podtrzymującą uszy żeby nie oklapły zamiast mózgu ? Nic od siebie tylko ślepe realizowanie scenariusza napisanego na Nowogrodzkiej ? Żenujące że tacy ludzie są na takich stołkach

~Nina

Podobno po sobotniej wizycie Anżeja ma nam ukazać się las - oczek wodnychsmiech2

e2rds

Oiioiioii z idiotą który może tak biegał nie warto dyskutować. Ty możesz głosować, ale ty przecież jeszcze nie masz prawa głosu, to nie możesz głosować, to pobaw się tym o czym pisałeś, tyle ci zostało.

~Noej

Mieszkaniec bo reszta jest nie mam zdania. Trudno było by się domyślić ? Głosujemy na Dudę. Twój ból jest lepszy niż mój lalala

~Mieszkaniec

Pisiory zrobiły wewnętrzny sondaż. cyt:"Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkaliby się w drugiej turze. Z sondażu PiS wynika, że urzędujący prezydent wygrałby wybory, zdobywając w nich 46,56 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zanotowałby poparcie na poziomie 33,44 proc". Kur.a, oni nawet nie potrafią zliczyć do stu.

~good job

Plan jest prosty-głosujemy w I turze na kogokolwiek byle nie na długoPisa a w II turze na przeciwnika maliniaka.Według najnowszych sondaży Duda wygrywa z Trzaskowskim już tylko o 1.5%.Pamiętam jak sondaże dawały pewną wygraną Komorowskiemu.Teraz też urzędujący przegra

~Serdzons

Trzaskowski chce przesunięcia budowy centralnego portu a teraz rozdać pieniądze tym co stracili pracę. Po 10 tys na głowę. Ciekawe tylko jak to zrobi skoro to są pieniądze unijne na dany cel i od prywatnych inwestorów?

~Oiioiioii

e2rds tepaku wymaluj się na kolorowo i biegaj z kuta sem na wierzchu. Żaden Duda żaden Trzaskowski !!

~żakowski

Trza sie spieszyć żeby z adryjankiem sie wykompać przed wyborami.

~jabar

Dionizy=Thebill

e2rds

Każdy kto nie zagłosuje na Trzaskowskiego wyjdzie na tępaka umysłowego któremu bliższe są oczka wodne, kasa, bezprawie, łamanie Konstytucji, dojenie Ojczyzny bo się należy, od Europejskiej Polski.

~Dionizy

Każdy który zagłosuje na Trzaskowskiego będzie miał na rękach krew aborcyjną, na sumieniu krzywdę dzieci wyrządzoną przez pedalskie środowiska !!

~Lucek

Panie prezesie, pobawi się pan ze mną w wodzie? Hau hau! Byłem bardzo grzeczny, panie prezesie, no niech pan nie będzie taki i rzuci mi patyczek. Hau hau! Jak rzuci pan patyczkek to wiliżę panu jajka. Hau hau!

~Bolo

Ich ból jest lepszy niż mój

~Jola S.

Już 28 czerwca obywatele zadecydują.. czy Polska nadal będzie w Unii Europejskiej.. czy też poza nią.. Polacy mają ostatnią szansę na bycie w Unii.. powtarzam OSTATNIĄ.. ponieważ wszystkie instytucje są we władaniu Kaczyńskiego począwszy od prezesa TK po I prezesa SN.. Niestety nie macie już dokąd iść po sprawiedliwość.. ponieważ wszystko zgarnął prezes.. Ostatnią szansą są wybory prezydenckie i to jest OSTATNIA deska ratunku na UE.. Przez ostatnie cztery lata rządów PiSu wiemy ile ambarasu narobili z Europą.. Dziesiątki spraw z winy rządzących w TSUE są katastrofą dla Polski.. Więc jeżeli polacy teraz nie wezmą się w garść i nie przegonią PiS.. od władzy to na 100% czeka nas rozwód z UE.. Prof. Sajfan, sędzia TSUE powiedział.. "dzisiejsze orzeczenie TK jest głęboko niepokojące i może zagrozić nawet członkostwu w Unii Europejskiej".. Więc kto wybierze prezydenta europejskiego.. ten kończy z Kaczyńskim - tak czy siak albowiem.. przy tym nie ma trzeciej opcji..

~raport

Trzeba zameldować adriankowi że to są oczka wodne na jego sześć!

~@Letnik

Bądź zdrów i poczekaj jeszcze chwilę a po twoich ulubieńcach pozostanie tylko smród.

~true

Focus -Ja nie jestem pedałem i zagłosuję na Trzaskowskiego a ty ciotko pisowska zagłosuj na kukiełkę Kaczyńskiego na zaczarowany długoPiS

~Focus

Co pedały ??? Teraz dylemat Trzaskowski czy Biedroń ???
Marzą się wam przebieranki w ciuszki innej płci???

~AMEN

Jaka władza w mieście taki i stan dróg i ulic.
Z tego stanu są dwie korzyści:
1. bajoro za darmo,
2. prysznic spod kół za darmo.
Więcej lasu władzy lokalnej i krajowej, na pewno wtedy będzie lepiej i bezpieczniej.
NIECH ŻYJE pis WIECZNIE.

~A może tak

A może lepiej zrobić obok płac zabaw. Tylko na wzniesieniu żeby nie zalało. Kierowcy będą mogli spokojnie odpocząć i poczekać aż woda opadnie. Lepiej wydawać na sprawdzone inwestycje niż jakieś fanaberie i nowinki.

~Roman

Czy wiecie które państwo najlepiej poradziło sobie z koronawirusem?
Państwo Szumowcy

~Kecul

Ich ból jest lepszy niż mój PiS nie ma czasu na pracę bo zastanawia się gdzie tu złamać przepisy które wszystkim sami narzucili

~gutenAbend

Przejechałem dziś ze Stalowej do Niemiec przez Tarnów, Kraków, Katowice, Wrocław. Widziałem kilkaset plakatów, bilbordów Dudy i prawie wcale innych kandydatów.Jakaś nierówna ta walka.Tyle kasy z naszych podatków na PAD-a. Znowu oszustwo pisiorów. Ja zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego.Mam dość długoPiSa

~Letnik

Opozycyjne debile jak nie ma to źle jak jest to jeszcze gorzej. Same puste łby, co jak byli u władzy to nie wiedzieli co robić, teraz udają najmądrzejszych jak ich ludzie pogonili.

~stalowiak

Piniądze idą na propagandę.

~lola

NIE, NIE, NIE BĘDZIEMY SIĘ TERAZ TOPIĆ w rozlewiskach ulicznych, koniec z tym! W roku wyborczym nasz gospodarz ma zakupić każdemu obywatelowi miasta po 1 parze woderów. Za to trzeba pochwalić prezia. wreszcie jakiś konkret a nie ciągłe obiecywanie, wiece, spotkania, mitingi i łamanie prawa! Z resztek po ostatni emitowanych obligacjach zostaje w sam raz na buty gumowe. Bravo Prezio!