Już pracują obydwa żłobki

Image

W Stalowej Woli już czynne są obydwa żłobki miejskie. Maluchy, po długiej przerwie, mogły wreszcie wrócić do swoich sal, kolegów i koleżanek, pań i znów bawić się i rozwijać w gronie rówieśników.

W naszym mieście funkcjonują 2 żłobki miejskie. Początkowo rodzice bali się o swoje pociechy i nie chcieli oddawać dzieci do placówek. W końcu zdecydowano się otworzyć jeden Żłobek Miejski. 27 maja przyprowadzono do niego pierwsze dzieciaki. Teraz, od 1 czerwca czynny jest również Żłobek Integracyjny. Powoli wracamy do normalności, choć z zachowaniem wszelakich procedur. Koronawirus wciąż jest groźny i wciąż obecny w naszym kraju i województwie.

Obecnie w Żłobku Miejskim przebywa 28 dzieci, w Żłobku Integracyjnym- 33. W obydwu placówkach wprowadzono procedury bezpieczeństwa, a pracowników wyposażono w przyłbice, fartuchy i środki dezynfekcyjne. Żłobki zostały dopuszczone przez Sanepid. Zanim pierwszy mały obywatel przekroczył próg placówki, budynki zostały zdezynfekowane.

Żłobki działają w szczególnym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem wytycznych MRPiPS, MZ oraz GIS oraz Procedur Bezpieczeństwa na terenie Żłobka Miejskiego opracowanych na okres pandemii COVID -19 . Rodzice, którzy potwierdzili wolę skorzystania z opieki żłobka dla swoich dzieci, zobowiązani byli do zapoznania się z obowiązującymi procedurami, a także ich stosowania oraz podpisania specjalnego oświadczenia. Dziecko oddane do placówki między innymi ma być zdrowe, a w rodzinie nie może być osób chorych i zakażonych COVID-19 lub osób na kwarantannie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do ~do Karol

po pierwsze nikogo nie wyzywam więc swoje wyzwiska zostaw dla siebie!
po drugie to są pyt z ankiety więc kto tu jest ignorantem?
1.
Czy Państwa dziecko zostanie przyprowadzone do żłobka 01.06.2020r.

Jeżeli NIE1, proszę podać termin powrotu dziecka do żłobka.
2.
Czy pracuje Pani/Pan czynnie zawodowo2 i nie jest w stanie zapewnić dziecku opieki. (proszę skreślić niepotrzebną odpowiedź)Jeśli TAK, proszę podać wykonywany zawód

~do Karol

jestes idiota, nikt ci nie usnal komentarza bo i po co... chyba ze nakląles.. wejdz ignorancie na stronę złobka i zobacz jaka jest ankieta, pisze wyraznie czy chore czy ktos zakazony w rodzinie wiec nie pitol andronów

~Mai

Dareczek skontrolował placówki już ze Szczerbą?
Wszystko w porządku czy donos do prokuratury?

~Krycha

Jest zasiłek na covid-19 tylko poj....i pracodawcy go nie rozumieją.

~karol

Pisze jeszcze raz bo komentarz został usunięty!!!
Rodzice dzieci którzy dostali ankiety do ponownego przyjęcia do żłobka nie mieli pytań odnośnie zdrowia tylko zawodu - bo pierwszeństwo mieli dzieci rodziców zawodów "uprzywilejowanych" tzn mundurowi, lekarze, nauczyciele....

Nauczyciele którzy od 3 mies siedzą w domu i będą siedziec do końca roku szkolnego, którym państwo za free robi badania na Covid dalej siedzą w domu bo jest "zagrożenie' a pracownicy urzędów, sklepów itd nie mają zagrożenia!!!

paranoja i patologia !!

koraa2

No to bardzo milutko tym maluchom musi być,panie niczym kosmonauci,wszystko nasączone chemia do dezynfekcji,nic tylko się bawić i rozwijać.

~Mamuszka

Pracodawcy się ucieszą.