Zalecenia sobie, przepisy sobie?

Image

Wciąż obowiązują obostrzenia, jeśli chodzi o sprzedaż na terenach zamkniętych, w sklepach, halach, marketach, supermarketach itp. Tymczasem, jak zwracają uwagę nasi czytelnicy, nie są przestrzegane procedury.

Każdy z nas robi zakupy, może w czasach epidemii nie odbywa się to codziennie, ale jednak musimy korzystać ze sklepów by uzupełnić zapasy czy zaopatrzyć się w środki pierwszej potrzeby. Tymczasem wiele sklepów zrezygnowało już z dbania o bezpieczeństwo klientów. Nie ma rękawiczek jednorazowych, jak to było na samym początku, nie ma dozowników z płynami dezynfekującymi lub są one puste. Często też, jeśli działają, nie są bezobsługowe, to znaczy każdy klient dotyka urządzenia i palcami naciska na pompkę by mógł otrzymać porcję płynu na rękę. Nie zawsze da się wycisnąć substancję łokciem, jak to zaleca się odgórnie. Czasy, kiedy często myto wózki zakupowe, chyba minęły.

Przypominamy zatem zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli dla placówek sprzedających żywność, w związku ze zwiększoną transmisją koronawirusa SARS-CoV-2. PPIS zalecił już na początku pandemii zweryfikować i uaktualnić obowiązujące w placówkach procedury/instrukcje mycia i dezynfekcji oraz przestrzegania higieny przez personel, nakazał zapewnić w placówkach wystarczające ilości środków do mycia i dezynfekcji pomieszczeń, urządzeń i sprzętu, w miejscach dostępnych dla klientów (sale sprzedaży) umieścić dozowniki z płynem odkażającym, a toalety wyposażyć w mydła w płynie, środki do dezynfekcji rąk oraz ręczniki jednorazowego użycia, zminimalizować lub zlikwidować sprzedaż żywności nieopakowanej, wstrzymać degustacje promocyjne, zwiększyć częstotliwość mycia i dezynfekcji urządzeń i sprzętu, stanowiących potencjalne źródło zanieczyszczenia: wózki, kosze, lady sklepowe, lady chłodnicze, wagi na stoiskach samoobsługowych, osłony/pleksy na półkach przy sprzedaży pieczywa, słodyczy, makaronów itp., stoiska sprzedaży żywności nieopakowanej wyposażać w jednorazowe rękawiczki, promować płatności bezgotówkowe.

Czy tak jest? Piszecie do nas, że nie wszędzie i nie zawsze, że ludzie przestali chodzić w maseczkach w sklepach, a obsługa nie reaguje. A czy Wy stosujecie się do zaleceń? Czy zakładacie maseczki w sklepach? Piszcie w komentarzach swoje opinie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
koraa2

Idź ,zobacz,chociaż nie życzę nikomu...a Ty na czym opierasz swoje wypowiedzi?Twierdzisz,że nie ma problemu bo...1)nikt z bliskich ci nie zmarł na to badziewie?2) nie poczułaś tego na własnej skórze?....i to wystarczy snuć takie tezy,że problemu nie ma?PS.Telewizji nie oglądam w zasadzie...więc odpowiedź sobie sama.Zdrówka życzę!

~Nietypowa

Koraa2- ty widziałaś osobiście jak wygląda praca w szpitalu zakaźnym? Czy tylko opierasz swoje opinie na scenkach z TV, sztucznych i tych samych od 3 miesięcy?

koraa2

Do Nietypowa, może idź na wolontariat to jakiegoś szpitala zakaźnego zobaczysz jakie to jest śmieszne i zamiast pisać jakieś durne komentarze ugryziesz się w język na drugi raz.

~Nietypowa

Nie ma żadnej epidemii, to po co maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji smiech2. Owszem, na początku dużo ludzi dało się na to nabrać ale teraz to już widać jak jest naprawdę. Takie środki nie zwalczą epidemii głupoty smiech2

koraa2

Taki problem założyć ta maseczkę??Aż tak ciężko?Oczywiście,że ciężko jeśli myśli się tylko o sobie i nie widać nic poza czubkiem własnego nosa.

koraa2

Do Tola...psychiatra tu już nie pomoże nawet..

~tola

Korono wirus jest straszny, chyba zabił mrówkę która szła po moim biurko jak kichnołem, bo zapomniałem kupić maseczke od rudego doktora, co wie że nie wie że ta maseczka działa nie działa zapobiegawczo, ale ważne że kase trzepie. Biedna mrówka jestem chyba bezobjawocem, jak bym wiedział to zmknąłbym się w domu na 5 spustów na co najmniej 6 miesięcy żeby niczego nie zarazić a tak zabiłem mrówkę co chciał przetrwać jak każdy tą straszną pandemię koronaświrusa.

~Liljana

A wystarczyłoby jakby sanepid zabrał się do roboty, robił kontrole i wlepiał kary. Ale oni tylko wytyczne potrafią tworzyć. A i jeszcze wlepiać kary za krojenie pieczarek w tym samym miejscu, co sałatkę. W tym też są niezli.

~Fejk

Już na początku artykułu błąd!
W Polsce nie ma ogłoszonego stanu epidemii!!!!

~Mikuś

Przecież sam premier dał wywiad ze maseczki są zalecane ale nie nakazane w restauracji ich jakoś nie mieli ...

Persymona

hhhh

koliii

Laska na zdjęciu wygląda jak MARYJA z obrazu w kościele , też czeka na CUD.

~@rty

Nie obchodzi nas jak u was w partii z biedroniem się bawicie.

~ALFONS

BEZ WAZELINY TEŻ MOŻNA ALE MASECZKI CHRONIĄ PRZED ZARAZĄ

~Taurusl

blokuję wpisy

~rty

~Troll

Już w sobotę wizyta Andrzeja Dudy !!!! Zapraszamy opozycję do jęczenia jak koty !!!!


A PiSowców zapraszamy do zakupu wazeliny. Musicie wejść przez ciasny otwór przynajmniej na pół metra.

~Troll

Już w sobotę wizyta Andrzeja Dudy !!!! Zapraszamy opozycję do jęczenia jak koty !!!!

~ALFONS

ZAWSZE ZAKŁADAMY W PRACY MASECZKI

~Adam

Kiedy grypą szaleje nie ma takiej propagandy jak teraz kiedy szaleje zbrodniczy koronawirus.

~Opozycja

Im gorzej tym lepiej. Głosuj nie na nas.

sabas

Przepisy są dla szaraków. Pisowców nie obowiązują.

~@angol

Znajdź sobie prace

~marian

Weźcie się już wszyscy z tym wirusem odstosunkujcie i dajcie normalnie ludziom żyć. Większość z nas ma już dość tych wszystkich obostrzeń maseczek itd. Wirus w Stalowej i okolicach był zapewne na przełomie stycznia i lutego. Przypomnijcie sobie ile w tedy ludzi na około chorowało i jakoś nic nikomu na poważnie się nie stało.

~angol

Wczoraj pokazala wierchuszka zarządu miasta gdzie maja nakazy sanepidu w czasie dnia dziecka w miescie .Nie nosili maseczek w tlumie odleglosci tez nie zachowali (2 m)Nadberezny,knap,sobieraj,chodorek jest dowod w postaci zdjęć na SM wiec należy im się sowity mandat 30 tys najlepiej .Czekamy na reakcje sanepidu w tej sprawie .