Dla dzieciaków, trochę inaczej niż zwykle

Image

Ci, którzy wybrali się do Muzeum Regionalnego by wspólnie spędzić Dzień Dziecka, mogli zobaczyć wystawę „Elementarz polskiego dizajnu”.

Dzień Dziecka można obchodzić na wiele sposobów. Jedni kupują prezenty, inni idą na wycieczkę, a jeszcze inni chcą coś przeżyć i zobaczyć. Taką nietuzinkową możliwość dało dzieciakom Muzeum Regionalne w Rozwadowie.

Wystawa „Elementarz Polskiego Dizajnu” ma za zadanie ukazanie 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo – polska gra sportowa. Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy.

Wystawa ta również łączy przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. Na wystawie „Elementarz” prezentujemy bowiem 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych przez dwudziestu pięciu polskich ilustratorów – artystów o bardzo różnym dorobku: doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających dziś na całym świecie nagrody i całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia. Większość z zaproszonych grafików ilustruje książki dla dzieci, jednocześnie zajmując się szeroko pojętą komunikacją wizualną. Prezentują różne style i techniki, wszystkich łączy ogromny talent.

Z okazji dnia dziecka na najmłodszych czekały prezenty, zaś na wszystkich odwiedzających pyszne lody.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mirka

Miejmy nadzieję że muzeum otworzy szerzej swoje podwoje.