Nowy Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola

Image

Po tym jak 12 lutego Mateusz Nowak złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, jego miejsce zajął prokurent Wojciech Chodorek. Teraz jednoosobowa spółka będzie mieć nowego szefa. Zostanie nim od 1 lipca Tomasz Solecki.

Szefa przedstawiono na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie PCPN. Na wybór prezesa zarządu PSA Rada Nadzorcza konkurs ogłosiła już 20 lutego. Wpłynęły 2 oferty. Po zapoznaniu się z dokumentami i przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej Rada Nadzorcza nie wybrała nikogo zamykając postępowanie bez wyłonienia zwycięzcy. W powtórnym konkursie wpłynęło aż 6 ofert. W wyniku postepowania kwalifikacyjnego wskazano osobę Tomasza Soleckiego.

36- letni prezes do tej pory działał… w sektorze biznesu prywatnego.

- Miałem przyjemność zarządzać firmami: produkcyjną, handlową, usługowymi. Przede wszystkim zajmowałem się rozwojem tych firm, budowaniem struktury, marketingu, wizerunku, jak również byłem odpowiedzialny za sprzedaż- mówił podczas konferencji Tomasz Solecki.

Przez rok też pracował w jednej z firm w strefie ekonomicznej zapoznając się z lokalnym środowiskiem. Nowy szef mówił dziś o planie strategicznym skierowanym na każdy poszczególny szczebel klubu Stali Stalowa Wola, o uzyskaniu odpowiednich wyników sportowych, ale też o zadbaniu o kwestie finansowe, wizerunkowe i organizacyjne. Klub sportowy, to według Soleckiego biznes i społeczeństwo, są to naczynia powiązane.

- Ten klub chciałbym rozwijać w sposób wielowymiarowy, dać swoje doświadczenie, swoją wiedzę, ale przede wszystkim rozwijać ludzi i ich kompetencje- mówił prezes.

40 punktów, czyli utrzymanie się w lidze, to podstawa. Stal ma się jednak bić ambitnie o wyniki. Jak będzie to wyglądać w tabeli, okaże się za jakiś czas. Prezes poznał dziś pion sportowy. Do roboty zabrał się więc miesiąc wcześniej. Jak mówi, kocha sport, ale piłka nożna to jest konik. Z nią rozpoczyna i kończy każdy dzień. Wcześniej nie działał na tym polu zawodowo, ale uznał, że jest do tego w pełni przygotowany i pod względem biznesowym, i tym sportowym. Będzie pracował w zgodzie ze swoją pasją. Dziennikarze spytali czy bliżej mu do Resovii czy Stali, ponieważ Solecki jest z Rzeszowa. Jak wyjaśnił, jego ojciec grał w Stali Rzeszów, z automatu więc ciągnie go do tego klubu. Nie ma to mieć jednak żadnego wpływu na jego pracę u nas.

Prezes opracował już 3- letni plan biznesowy. Jest on tożsamy z 5- letnim planem Mateusza Nowaka, chciałby otworzyć się na lokalny biznes, ale nie tylko. Finansowanie ma rozgrywać się na wielu płaszczyznach, rozwijać nie tylko na jednym pionie. Chce rozpocząć od poznania wszystkich osób związanych z klubem i ludzi uczestniczących w jego życiu. II etap to zapoznanie się z dokumentacją Stali (umowy, koszty, kontrakty itp.). Potem przyjdzie czas na rozmowy z miastem, właścicielem klubu.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
San-Domingo_85

Brak wykształcenia, brak doświadczenia w sporcie. Po co się chłopie pakujesz do piłki???

~Ha ha ha

Lucek mache wstawi ludziom na Facebooku pozdrowi na dzień dziecka i to ma ci wystarczyć .

~@@@@@@

36 - letni Dyrektor. No fakt - mieliśmy dużo młodszych dyrektorów (głównie biur poselskich). Związany jest z jakąś partią??????Bo wygrał konkurs, którego nikt nie mógł wcześniej wygrać. Czysto retoryczne pytanie.

~???

Skoro plan 3 letni jest tożsamy z planem Nowaka,to po co go opracował?
Czytaj znaczenie wyrazu tożsamy.

Hutnicza

Jestem managerem, zarządzam przedsiębiorstwem, organizacją, sprzedażą. Kieruję rozwojem firmy. Obecnie jako Dyrektor Handlowy związany z branżą Fitness. Dodatkowo ponad 10-cio letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i FMCG sprawia, że moja wiedza, umiejętności i doświadczenie w zarządzaniu sprawdzą się w każdej branży i w każdych warunkach biznesowych. Miałem okazję je wypracować i z doskonałym skutkiem wykorzystywać przy budowaniu własnych zespołów, z którymi osiągałem ponadprzeciętne wyniki. Wychodzę z założenia, że dobry manager powinien pamiętać o korzeniach, czyli pracy blisko rynku i klienta, nie zapominając o ciągłym wspieraniu swoich pracowników i o rozwoju ich kompetencji. Wykorzystuję do tego metody i narzędzia coachingowe, co daje świetne efekty - pisze o sobie samym Tomasz Solecki

Hutnicza

Specjalista do spraw klientów biznesowych w firmie Orange

- Starszy specjalista do spraw kluczowych klientów w linii sprzedaży oraz przedstawiciel medyczny w firmie Boehringer Inghelheim;

- Dyrektor handlowy w firmie Q-Bev;

- Dyrektor handlowy w firmie Bayer Fitness.

W tej ostatniej firmie jest zatrudniony do tej pory i będzie do końca lipca, kiedy to rozpocznie pracę na stanowisku prezesa Stali Stalowa Wola.

jasio

" Miałem przyjemność zarządzać firmami: produkcyjną, handlową, usługowymi. Przede wszystkim zajmowałem się rozwojem tych firm, budowaniem struktury, marketingu, wizerunku, jak również byłem odpowiedzialny za sprzedaż- mówił podczas konferencji Tomasz Solecki." To jak był taki dobry jak się chwali to dlaczego nie pracuje dalej w jednej z tych firm?

Hutnicza

Wreszcie ktoś normalny nie z politycznego nadania biznesmen człowiek po 2 kierunkach inżynier i magister z zarządzania Powodzenia

~Loo

Już się uruchomiły trolle opozycyjne.
tacy dobrzy czego nie startowali?
Wykształcenia brak?

~~kibic

Przecież ty pisior jesteś i prezes z pisowskiego nadani ci nie odpowiada?

Hutnicza

i dobrze że ktoś czysty z zewnątrz z Rzeszowa obecnie pracuje w firmie Bayer Fitness wcześniej w Orange jako dyrektor handlowy

San-Domingo_85

Ależ wybór. Parodia jak zwykle w tym klubie

~Wyborca

Proszę podać nazwy tych firm. Liczy się jak stały te firmy. Podczas zarządzania oraz dlaczego już tam nie pracuje.