Już można do szpitala i przychodni

Image

W Polsce po koronawirusie od razu poluzowano w wielu dziedzinach życia. Wprawdzie z chorobą nie poradziliśmy jeszcze sobie jako państwo, ale powoli wracamy do normalności. Od 1 czerwca otwarto szpital i przychodnie. Na tę decyzję czekało naprawdę wielu chorych.

To świetna wiadomość dla mieszkańców powiatu. Przyjęcia planowe do szpitala, Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych będzie się odbywać według wcześniej ustalonej kolejki oczekujących.

Personel szpitala będzie kontaktował się telefonicznie z pacjentem oczekującym w kolejce, informując o aktualnym terminie zaplanowanego pobytu w oddziale, wizyty w poradni lub w pracowni diagnostycznej. Telefonicznie będzie przeprowadzany wstępny wywiad epidemiologiczny i przekazane zostaną informuje o nowych obowiązujących zasadach przyjęć i przebywania na terenie szpitala- informuje szpital.

Przebywanie na terenie szpitala/poradni/pracowni objęte jest szczególnym reżimem sanitarnym, określającym:

• przybycie najwcześniej 15 minut przed wyznaczoną godziną,

• konieczność posiadania maseczki ochronnej,

• wypełnienie ankiety,

• pomiar temperatury

• obowiązek dezynfekcji rąk po wejściu na teren szpitala/poradni

• konieczność zachowania co najmniej 1,5- 2m dystansu od innych osób

Pacjent posiadający skierowanie do szpitala powinien skontaktować się telefonicznie z sekretariatem oddziału (wykaz numerów na stronie internetowej Szpitala w Zakładce Oddziały), celem uzyskania szczegółowych informacji.

Ci, którzy chcą skorzystać z wizyty w poradni specjalistycznej muszą zarejestrować się telefonicznie pod nr 15 843 32 65, 15 843 33 40. Nadal możliwe jest udzielanie porad ambulatoryjnych przy użyciu systemów teleinformatycznych.

Wizyta w Pracowni Endoskopowej, RTG, USG, TK również ma być poprzedzona rejestracją telefoniczną, a pacjenci będą umawiani przez personel pracowni na dany dzień i godzinę (rejestracja RTG 15 843 32 28, rejestracja TK 15 843 33 34, rejestracja USG 15 843 32 33, rejestracja do Pracowni Endoskopowej 15 843 32 49). Wejście do Pracowni przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Wizyta w Laboratorium Analitycznym- pacjent posiadający skierowanie na badanie laboratoryjne wchodzi do Laboratorium od strony Przychodni Specjalistycznej (od ulicy Staszica).

Rehabilitacja- wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w Dziale Rehabilitacji i Fizykoterapii pod nr tel. 15 843 32 67.

Zapisy na Rezonans Magnetyczny- pod nr tel.15 818 10 50.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hhhmmm

a czy ktoś sprawdzał jak to wygląda?? bo to śmiech na sali.Wjazd na teren przez parking płatny!!Kłębiący się ludzie pod drzwiami bez zachowania odległości bez maseczek ,domofon którego nikt nie odbiera !Czyli jak zwykle chaos totalny!!!!

~Wkurzony

Tak, wszystko działa. A spróbuj się zapisać na Holter EKG !

Tymcio2708

HeehTeraz to dopiero będą kolejki do końca naszego życia

~Polak

Huuuraaaaaaaa! Znowu można będzie siedzieć w kolejkach bez końca. smiech2

~stalowiak

Pozostałe przychodnie też?

Lexter

Już widzę jak starsze Panie i Panowie trzymają dystans 2 metrowy, widać w sklepach jak tego przestrzegają wchodząc na plecy haha

~Adas

Kardiologia nie dziala.interna nie dziala. Lekarze odchodzą. Tyle potrafi dyrekcja.
Mam termin na zabieg od 3 miesięcy. Nikt nie wie kiedy nowy termin.