Czterech chętnych na przebudowę ul. Krzywej

Image

Krzywa wciąż nie doczekała się gruntownego remontu. Wreszcie się to zmieni, a ulica nabierze nowego blasku.

Trwa analizowanie ofert, które wpłynęły do stalowowolskiego magistratu, w związku z przetargiem dotyczącym przebudowy ul. Krzywej.

Inwestycja będzie wykonywana w 2 etapach. Jeden z nich będzie realizowany w połączeniu z Miejskim Zakładem Komunalnym, który w tej części będzie pokrywał koszty zadania. Chodzi m.in. o przebudowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej. Druga część zadania będzie finansowana przez miasto, przy współudziale w aż 80% środków z Funduszu Dróg Samorządowych. W tej części zadania jezdnia zyska nową nawierzchnię, powstanie chodnik dla pieszych. Przebudowane będą 2 skrzyżowania w ciągu ulicy Krzywej, Wędkarskiej i Andersa. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa odwadniająca przebudowywaną ulicę. Finał wszystkich prac planowany jest na koniec sierpnia 2021 roku.

Szacowano, że koszty związane z tym zadaniem pochłoną łącznie około 3,3 mln zł. Jak się okazało po otwarciu ofert, chętne podjąć się tej inwestycji są 4 firmy. Oferty oscylują między 2,57 a nawet 4,84 mln zł. 3 z 4 ofert pochodzą od firm z województwa podkarpackiego, w tym jedna z nich wywodzi się z powiatu stalowowolskiego. Ostatnią ofertę nadesłała firma z województwa lubelskiego. Wszyscy 4 wykonawcy deklarują 7- letni okres gwarancji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~prezes

Topola jezeli rośnie na osiedlu bądź przy drodze,to stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i pojazdów.Kruche i często podpruchniałe gałęzie topoli,bardzo łatwo łamia się na wietrze.

~Vrek

A wyprostować to nie laska

~ABDUL5

Ja tam widze topole.Czy już planują je wyciac ,bo komus przeszkadza ze tam rosna?

~@adada

Na twoim miejscu zacząć należy od edukacji

~adada

Zsczon bym od prostowania