Wywiad z lek. Andrzejem Komsą, p.o. dyr. Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli

Image

Mamy dobrą wiadomość. Nasz szpital wznawia działalność. Poszczególne oddziały będą przyjmować pacjentów planowych. Od 1 czerwca będziemy znów mogli się leczyć. Póki co, optymistyczne statystyki koronawirusowe sprawiają, że staje się to już możliwe. Oczywiście, trzeba będzie wdrożyć nowe procedury by było bezpiecznie i by nie był narażony ani personel medyczny, ani sami korzystający z opieki. O tym, jak również o koniecznych obostrzeniach związanych z przyjęciami, opowiada nasz gość, lek. Andrzej Komsa, od niedawna p.o. dyr. Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Osoby, które będą przechodzić zabiegi, przejdą też test na obecność koronawirusa. Obecnie badaniom na COVID-19 poddawany jest personel medyczny. My, pacjenci możemy więc być pewni, że wchodząc w mury szpitala, nie zakazimy się koronawirusem od pracowników.

Szpital był zamknięty przez około 2 miesiące, praca odbywała się tylko w trybie ostrodyżurowym. Oznacza to, że placówka nie zarabiała. Sytuacja ta wpłynie wprawdzie na finanse szpitala, ale na szczęście w nieznacznym stopniu. Obecnie pracują już też przychodnie specjalistyczne, a pacjenci są umawiani na konkretne godziny i nie stykają się z innymi pacjentami.

Jak przygotowany jest szpital na infekcje? Jakie procedury są wdrażane, by zachować bezpieczeństwo? Czy w stanie nagłym pacjent może być operowany i u nas? Jakie zmiany szykują się w szpitalu? Co nowego ma się pojawić? Jak to jest przejąć stery szpitala nagle i w czasach niezwykle trudnych?

Zachęcamy do obejrzenia ciekawego wywiadu z lek. Andrzejem Komsą, p.o. dyr. Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.