Koronawirus: Piątek 29 maja 2020. Raport I i Raport II

Image

GODZINA 10:00

POLSKA

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

- śląskiego (98),

- dolnośląskiego (13),

- opolskiego (9),

- świętokrzyskiego (6),

- wielkopolskiego (5),

- zachodniopomorskiego (4),

- pomorskiego (3),

- podkarpackiego (2),

- lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Zgierz, 65-K Poznań, 86-K Starachowice, 51-K, 87-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja, odejmujemy je ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 22964. Zgony łącznie 1 043.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 18 099 prób.

Dodatkowo cztery inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 6514 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 382 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 327 osób wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów.

Dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 to:

• mężczyzna w sile wieku z powiatu brzozowskiego,

• mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego.

GODZINA 17:30

POLSKA

Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia z województw:

- śląskiego (93),

- mazowieckiego (33),

- łódzkiego (30),

- dolnośląskiego (13),

- małopolskiego (9),

- wielkopolskiego (8),

- podlaskiego (3),

- świętokrzyskiego (1),

- pomorskiego (1),

- lubelskiego (1).

Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej informujemy, że odejmujemy go z wykazu.

Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Gdańsk, 76-M Racibórz, 94-M Kozienice, 45-M Radom, 83-M, 71-M, 63-K Warszawa, 83-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 23155. Zgony łącznie: 1051.

PODKARPACIE

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 34 osoby, 1787 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 15 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 382 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 328 osób wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to kobieta z powiatu kolbuszowskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~EdwardEs

Śmierdzi starym trollem.

~Vrek

A nowy raport gdzie już prawie 11

~Mieszkaniec

Ponoć opozycja już zaniepokojona, a oświadczenie będzie?

~Rapapam

Material usuniety z pytanie na sniadanie . poszukajcie sobie na youtube .Rozdmuchana afera z tym koronawirusem.

~SZOK

Wyznanie pani ratownik!." Ok...Jestem ratownikiem i orientuję się w temacie. Chciałabym odnieść się do śmierci z powodu Covid-19. Otóż sprawa wygląda tak: Po pierwsze, testy nie są przeznaczone do diagnostyki, lecz do badań naukowych. Wyniki są jak w rosyjskiej ruletce - zależy, jak trafi więc są zupełnie niewiarygodne. Po drugie, za stwierdzenie u pacjenta Covid -19 szpitale dostają dość wysokie dodatki. I po trzecie, za podłączenie do respiratora jest już konkretna kasa. I tutaj mamy problem. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie , a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W mediach zostaje okrzyknięty jako ofiara koronawirusa. Bzdura !!! Jest ofiarą respiratora i lekarzy. Krąży fama, że korona tak niszczy płuca, że nic z nich nie zostaje. Tak, nic nie zostaje, gdyż właśnie respirator je zniszczył. W takich przypadkach zalecana jest TLENOTERAPIA. Wówczas Zdecydowana większość by przeżyła. Premier UK i inni "wielcy" tego świata, u których stwierdzono Covid, zostali poddani właśnie tlenoterapii...Dlaczego? Nie do mnie pytanie. Jestem wściekła na to, co się dzieje i na to, że wszelkie próby uświadamiania ludzi kończą się obrażaniem mnie i nazywaniem putinowskim trollem, antyszczepionkowcem, płaskoziemcem, ect. To wszystko, co mam do powiedzenia. Dziękuję za uwagę

~Vrek

Czaskowski krulem

~Vrek

Srol

~RZECZNIK KKS

Już kibice 19 czerwca spotykamy się na naszym przepięknym CENTRUM SPORTOWYM i na trybunach kibicujemy naszej kochanej STALÓWCE.

~matołek

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie a "oni" znoszą obowiązek noszenia maseczek, dlaczego?. - przecież są takie
skuteczne (dosłownie jak kraty na komara) a najskuteczniejsze są te kolorowe. Czy mają w tym jakiś ukryty cel -może nowe wybory albo inne cóś?

~Madafaka

Szpitale w usa dostają 13 tysięcy dolców za jednego pacjenta "chorego" na tą chorobę.
Dziwne?!

~Ovanki ZRZ

U nas nie ma rzadnego wirósa i se rzyjemy jak krule