Gdzie warto oprawiać zdjęcia i obrazy?

Image

Jeśli posiadamy cenne zdjęcia oraz obrazy, zależy nam na tym, by były dobrze chronione. Dzięki profesjonalnej oprawie mamy szansę nie tylko zapewnić prawidłową ochronę dziełu, ale także nadać mu odpowiedni charakter, czyniąc z niego nietuzinkową ozdobę. Gdzie warto oddać swoje obrazy do oprawy?

Oprawa obrazów – jak znaleźć odpowiedni punkt?

Oprawianie zdjęć i obrazów mogłoby wydawać się banalnym zadaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że do wykonania tej prostej czynności potrzebne jest doświadczenie i wiedza, które sprawią, że dzieło zostanie potraktowane w sposób indywidualny. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę szukając punktu oprawy zdjęć?

Przede wszystkim dobrze jest wcześniej dokładnie sprawdzić ofertę firmy, która oferuje dane usługi. Nawet w tak dużym mieście jak Warszawa można trafić na przedsiębiorców, którzy nie mają zbyt wiele do zaoferowania i tacy, których oferta naprawdę nas zachwyci.

Sprawdźmy, jakie rodzaje obramowań oferuje dana firma: czy są to jedynie antyramy, czy również ramy drewniane i aluminiowe? Czy dostępne są rozmaite rodzaje zdobień, różne typy drewna oraz kolory ram aluminiowych? Czy jest możliwość oprawienia ramy z passe-partout? Czy firma posiada w ofercie szkło oraz plexi z filtrem antyrefleksyjnym, dzięki któremu światło nie będzie odbijało się od oprawionego zdjęcia lub obrazu? Zanim zdecydujemy się na jednego konkretnego wykonawcę, warto zadać sobie te wszystkie pytania i zweryfikować jego ofertę.

W tej branży bardzo liczy się doświadczenie i umiejętność doradzenia klientowi. Z tego powodu dobrze jest poprosić o pomoc osobę, która może pochwalić się bogatą tradycją, wysoką jakością swoich usług oraz umiejętnością dopasowania odpowiedniego obramowania do naszych potrzeb i wymagań. W końcu chcąc oprawić cenny dla nas obraz lub zdjęcie, zależy nam na tym, by wszystko było dopracowane do końca.

Oprawa zdjęć – jak uniknąć zniszczenia?

Czasem zdarza się, że rzecz, którą chcemy oprawić jest nieco nadszarpnięta zębem czasu lub poniszczona w wyniku różnych zdarzeń. Zazwyczaj dotyczy to starych zdjęć lub pamiątkowych plakatów, które nie były dotychczas prawidłowo przechowywane. Wówczas zależy nam nie tylko na tym, by po oprawieniu fotografii była ona odpowiednio chroniona. Często chcielibyśmy również tchnąć nowe życie w rzecz, na której tak bardzo nam zależy.

Z tego powodu, wybierając punkt oprawy zdjęć, warto zwrócić uwagę, czy posiada on w swojej ofercie usługi, związane z renowacją starych fotografii, pozwalając na naprawę ich i ponowny wydruk. Dobrze jest również, jeśli firma oferuje ochronę starych plakatów, wydruków oraz map z użyciem prasy próżniowej na gorąco. Profesjonalny punkt oprawy z pewnością doradzi nam, w jaki sposób zabezpieczyć dzieła, na których nam zależy!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.