Koronawirus przeszkodził w planach dotyczących budowy łącznika do obwodnicy

Image

Prace przy budowie obwodnicy wyprzedziły o ponad miesiąc harmonogram. Ruch w tym miejscu powinien być udostępniony w grudniu tego roku. Dużo gorzej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o budowę łącznika prowadzącego do niej.

Łącznik do obwodnicy ma mieć niespełna 800 metrów. Jego koszt to około 8,3 mln zł. Ma prowadzić od turboronda przy ulicy Energetyków, wzdłuż ulicy Spacerowej, aż do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W ramach tego zadania ma powstać także ciąg pieszo- rowerowy.

- Wstrzymanie pewnych terminów, procedur, wydawania decyzji administracyjnych wpłynęło, niestety, na opóźnienia dotyczące wydania pozwolenia na budowę, na realizację tego zadania. Tam jest ponad 50 stron uczestników tej inwestycji, po sąsiedzku, takich, u których ingerujemy bezpośrednio w działki. Są wyburzenia części działalności gospodarczych. Są to procesy trudne, wymagające pełnej procedury prawnej. Również jest to w obszarze oddziaływania zalewowego, w planach retencyjnych naszego obszaru przy Sanie. Wymaga to pozwolenia wodno- prawnego- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent wprowadzenie Tarczy 3.0 pozwoliło na odmrożenie terminów i miasto ma już uzgodnienia z Wodami Polskimi. 18 maja zostało wszczęte postępowanie na wydanie decyzji ZRID, na budowę drogi.

- Mamy nadzieję, że wykonawca będzie mógł szybko rozpocząć realizację prac. Trzeba powiedzieć, że nie jest to skomplikowana realizacja, oprócz pewnych kolizji z energetyką- mówi włodarz miasta.

Plany względem tej inwestycji były takie, że finał prac nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pokrycie większości kosztów zaplanowano na przyszły rok (około 5 mln zł).

- Musimy znaleźć takie przemodelowanie budżetu, które pozwoliłoby nam mocniej zaangażować się finansowo w roku 2020, aby spiąć to zadanie- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lost

Ulica zwana obwodnicą bez dojazdu dla tir i samochodów do strefy. No to jest super planowanie. Opóźnienie jest na rękę bo kasa jest pusta i teraz jej szukają, a jak szukają to gdzieś się zgubiła? A gdzie się zgubiła? Może na błoniach? Może na skarpie? Może na festynie z TVP? Może w czynie społecznym w sobotę i niedziele na mieście i jego okolicach mieszkancy poszukają gdzieś tych milionów?

~Mir

Szkoda ze nie przeszkodził totalnej opozycji stalowowolskiej w hejcie.
Trolle szaleją na obydwu portalach!

~dobre

Rajmundowicz jarosławowicz kaczka postraszył o dacie wyborów i o mało się nie sfajdaliśmysmiech2

~Dziecinada

Poprzednicy zapewniali że to będzie skończone w 2019 roku. A obecnie rządzący „ ukradli” drugi pas jezdni i Bóg wie kiedy toto skończą. A ile już razy fotografowali się z łopatkami jak dzieci strzeżąc ząbki do zdjęć?

~@sabas

Nie tylko tego jeszcze inne rzeczy cenzura nie dopuszcza?

sabas

Dlaczego nie można komentować artykułów o pisowskiej karuzeli w HSW??