Koronawirus przeszkodził w planach dotyczących budowy łącznika do obwodnicy

Image

Prace przy budowie obwodnicy wyprzedziły o ponad miesiąc harmonogram. Ruch w tym miejscu powinien być udostępniony w grudniu tego roku. Dużo gorzej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o budowę łącznika prowadzącego do niej.

Łącznik do obwodnicy ma mieć niespełna 800 metrów. Jego koszt to około 8,3 mln zł. Ma prowadzić od turboronda przy ulicy Energetyków, wzdłuż ulicy Spacerowej, aż do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W ramach tego zadania ma powstać także ciąg pieszo- rowerowy.

- Wstrzymanie pewnych terminów, procedur, wydawania decyzji administracyjnych wpłynęło, niestety, na opóźnienia dotyczące wydania pozwolenia na budowę, na realizację tego zadania. Tam jest ponad 50 stron uczestników tej inwestycji, po sąsiedzku, takich, u których ingerujemy bezpośrednio w działki. Są wyburzenia części działalności gospodarczych. Są to procesy trudne, wymagające pełnej procedury prawnej. Również jest to w obszarze oddziaływania zalewowego, w planach retencyjnych naszego obszaru przy Sanie. Wymaga to pozwolenia wodno- prawnego- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent wprowadzenie Tarczy 3.0 pozwoliło na odmrożenie terminów i miasto ma już uzgodnienia z Wodami Polskimi. 18 maja zostało wszczęte postępowanie na wydanie decyzji ZRID, na budowę drogi.

- Mamy nadzieję, że wykonawca będzie mógł szybko rozpocząć realizację prac. Trzeba powiedzieć, że nie jest to skomplikowana realizacja, oprócz pewnych kolizji z energetyką- mówi włodarz miasta.

Plany względem tej inwestycji były takie, że finał prac nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pokrycie większości kosztów zaplanowano na przyszły rok (około 5 mln zł).

- Musimy znaleźć takie przemodelowanie budżetu, które pozwoliłoby nam mocniej zaangażować się finansowo w roku 2020, aby spiąć to zadanie- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~BRAWO

Junior Gowin. Syn Jarosława Gowina rapuje. "Rządzi nami Zjednoczona Prawica. Mnie już od tego strzela kur*ica"

~Witek

Ujada szczujnia PO
leci hajs w bankomacie w Metalowcu...
To ci tolerancyjni, ci inteligentni...
A piana z pyska leci z wściekłości

~pisowiec

2,50 zł za jeden wpis , to zaczyna być trochę mało.
Od marca stawka za wpis nie uległa zmianie, a tu szykuje się potrzeba mocnego popierania.
Proszę koordynatora o rozważenie wzrostu stawki za wpis, a pozostałych zwolenników o mocne charytatywne wpisy .

~buhahaaa

farbowany lis ... przestań bredzić, Judaszu pełowski.

e2rds

uhahaaa, widzisz jakiś ty ciemny i jak dałeś się zmanipulować. Palec i Sznur przebił wszystkie ekipy rządzące od 1989 ro ku w zagarnianiu pieniędzy dla siebie, a ty nadal nic nie kumasz. Pozyskano pieniądze z telegrafu, SKOK, GetBack, komisji smoleńskiej, ogromne odszkodowania powypadkowe, z obsadzanych Spółek Skarbu Państwa, ogromne wypłaty przy obsadzaniu stanowisk dyrektorskich i szybkiej ich wymianie, przekręty przy zakupach nawet w dobie koronawirusa, na niespotkaną skale dopłaty do firm rodzinnych, a ty nadal nic nie kumasz. Pozdrawiam.

~pisowiec

Bracia i siostry, zwolennicy P_i_S-u.
Weźmy się do charytatywnej roboty w obronie naszej doktryny.
Nie czekajmy aż nam za to zapłacą.
Nie czujecie jeszcze, że wiatr zaczyna nam wiać w oczy, że nas czas dobiega końca?

~uhahaaa

Smutne to ale funkcjonują w Polsce osobniki, którzy krytykują to ,co służy Ojczyźnie.Przeszkadza im rozwój Polski, natomiast jej rozkradanie ich nie martwiło. Nadal uprawiają publicznie szkodliwą propagandę. Taka postawa doprowadziła w przeszłości, że staliśmy się niewolnikami na własnej ziemi , albo ją utraciliśmy.
e2..ty jednym z tych osobników.

~ddd

sss

~dziadek

Tak trzymać panowie, bo Polska tego potrzebuje, a Polacy popierają. Polacy mówię, a nie PO mioty dywersyjne za szekle..

~Olo

Jakie to inwestycje poczynil ten sługus małego gnoma z zoliborza?skarpa co się usuwa,zarosniete blonia,park linowy,.Ile pieniędzy te inwestycje zarobily do tej pory dla miasta?

~he hee

Koalicja Obywatelska ma gdzieś suwerenność Polski. Oni chcą tylko sprawować władzę i mogą to robić z ramienia Moskwy, Berlina czy Brukseli byle tylko mieć dojście do pieniędzy Polaków. Setki miliardów wyprowadzonych przez karuzele vatowskie, afery typu Amber Gold , łapówki i okradanie Polaków dla których nie było na nic pieniędzy bo ciągle panował kryzys.

~Obiektywny

Piszcie co chcecie, ale to za Nadbereżnego udało się pozyskać najwięcej milionów z Warszawki, województwa czy UE na inwestycje, powstają nowe drogi, zniknęły bramy na hutę i bezsensowne pobieranie opłat za wjazd, najniższe bezrobocie od 30 lat. Owszem można mieć swoje "ale"...
Tylko że obiektywnie patrząc zrobił on dla Stalowej Woli i mieszkańców więcej niż kilku ostatnich prezydentów razem wziętych.
Nie, nie głosuję na PiS.

~do: fajne

No przecież ciemny ludek to łyknie i o to chodzi.

~fajne

Premier chwali się wielkim sukcesem, że wynegocjował 63 mld euro dla Polski. "Przecież żadnych negocjacji nie było" Unia Europejska szykuje worek z pieniędzmi. Do Polski w ramach grantów i pożyczek ma trafić aż 63 mld euro. Rząd mówi o wielkim sukcesie osiągniętym "twardą polityką negocjacyjną". Eksperci przypominają, że negocjacje dopiero się rozpoczną!!!

~warte uwagi!

Ksiądz Tymoteusz Szydło (syn Beatki) będzie mógł wziąć ślub z kobietą. Złożył wniosek o dyspensę od celibatu. Trochę późno z tym wnioskiem. Mleko się już rozlało... My, nadal nie wiemy;
Czy kochanka księdza była pełnoletnia w czasie poczęcia dziecka? Czy Tymoteusz ma dziecko z 16-latką czy 14-latką? - pytały serwisy informacyjne gdy gruchnęła wieść o odejściu Tymcia ze stanu kapłańskiego z powodu, o którym wyżej. Teraz każdy pisior nam powie, że takie geny nie mogły się zmarnować. Mimo wszystko Tymoteusz, sprawia wrażenie, jedynego mądrego w tej rodzinie.
Ciekawe, czy Beatka wypiła już kawkę z przyszłą synową? Było ciastko na stole w trakcie oględzin? Sernik czy makowiec był na stole obok kawy z mlekiem? Tymoteusz Szydło złożył w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. W specjalnym oświadczeniu stwierdził, że jego ''reputacja została zdruzgotana'' przez plotki i domysły. Po przeniesieniu do stanu świeckiego będzie mógł zawrzeć małżeństwo kanoniczne, które już nie będzie zdruzgotane przez „plotki i domysły.” Tymoteusz nadal kłamie.
— Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama - zaznaczył.
Tjaaaa. Pamiętam te wszystkie programy TVP Info związane z mszą prymicyjną księdza Tymoteusza. Msza prymicyjna na Jasnej Górze Tymoteusza była wałkowania w mediach publicznych przez kilka dni z rzędu....

~cenzura

STALOWE MIASTO - gratulacje, mistrzostwo cenzury.

~cenzura

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Biała Dama

Dobrze że była ta pandemia mają teraz na co zrzucać opóźnienia bez płacenia kar

e2rds

TVNieprawa, nic głupszego małolacie nie mogłeś wymyślić, co to za rodzice co takiego debila spłodzili i muszą się z nim męczyć, współczuję rodzicom.

~QraDomowa

Liliput ogłosił termin wyborów a liliputka czeka na jego zezwolenie.

~TVNieprawa

e2rds złóż żonie kondolencje że musi siedzieć z umysłowym impotentem.

~kris35

Wirus przeszkadza w myśleniu? No to zwolnić tych podatnych na wirusa.

~Zawiedziony

To nie koronka tylko głupia nagonka polityczna utrudniła pracę. Podziękować należy tylko jaśnie nam panującym i opodatkowującym nas, naszemu krajowemu nie-rządowi.

e2rds

Logarytm, już dawno pisałem, że dla takich szczekających kundelków Palca i Sznura jest wybieg po przedszkolu przy KEN i ogrodzony, możesz się do woli wybiegać i wyszczekać. Tylko innych piesków nie pogryź, więc mile widziany w kagańcu.

~Pat

A trzeci blok przy Orzeszkowej dacie radę wybudować? Czy tylko puste obietnice pozostaną jak przedszkole, czy osiedle przy leśnej?

~Logarytm

Oj pieski opozycyjne tak wam nie pasuje, a wy przez 1,5 roku zrobić parku dla kundli nie potraficie zrobić.
No ale co się dziwić jak większość czasu w internecie hejt wstawiacie!

e2rds

Tak samo jak z łącznikiem stało się z: przedszkolem przy KEN, fotowoltaiką, Zimną Wodą, ścieżką na Ciemny Kąt, Ogródkiem Jordanowskim, osiedlem przy Leśnej, rewitalizacją placu przed MDK, tunelem pod torami, fabryką maseczek.

~stalowiak

Tylko piaskownice i huśtawki oraz wiece partyjne , wszystko inne jest za trudne dla obecnej władzy miasta . Przykre ale prawdziwe .

~Wina

Polki i Polacy przez ostatnie ............. Ach ten wirus. Spadł z nieba. Jedni pracują za szybko w terenie, a drudzy nie mogą pieczątki i podpisu złożyć miesiącami. To na 100% wina Tuska!

~Olo

A może w premiach i nagrodach dla urzednikow?