Koronawirus a miejsko- publiczne pieniądze

Image

Walka z koronawirusem trwa, choć zdaje się, że w przypadku Polski, póki co, 1:0 jest dla człowieka, a nie COVID-a. Na walkę z zagrożeniem wydano mnóstwo pieniędzy. Dużą rolę spełnili tu sami obywatele, którzy z własnej inicjatywy zasilali swoją pracą i pieniędzmi służbę zdrowia, ośrodki, instytucje, siebie nawzajem. Bez ich portfeli walka trwałaby dłużej i poniosłaby za sobą setki tysięcy ofiar.

Ogromne pieniądze na walkę z koronawirusem poszły też z pieniędzy publicznych, z kasy miejskiej. Są to kwoty milionowe.

- Jeżeli chodzi o kwestię kosztów, które zostały przez nas poniesione, czyli zakupu materiałów ochrony osobistej dla wszystkich jednostek, instytucji, urzędu, jest to kwota ponad 1,1 mln zł. Do tego trzeba doliczyć te wydatki, które udzielamy dla szpitala, dla innych instytucji. Można podać, że łączna kwota wydatków bezpośrednio związanych z koronawirusem, to jest ponad 2 mln zł. Nie liczę tutaj strat wynikających z ulg podatkowych, czy wsparcia dla przedsiębiorców, które pomniejszają nasze wpływy - mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

I jak mówi włodarz Stalowej Woli, w mieście mocno już zaciskamy pasa i włączamy tryb oszczędzania, chociażby we wszystkich jednostkach w Urzędzie Miasta. Ale nie obędzie się bez rewizji zadań inwestycyjnych. Z części z nich rezygnujemy. Czy na zawsze? Okaże się w przyszłości. Mowa tu głównie o 4 zadaniach o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Chodzi o budowę krytego lodowiska, budowę krytego boiska, hali pneumatycznej nad boiskiem nad sztuczną nawierzchnią na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej- zadanie już wycofano z Ministerstwa Sportu, remonty i budowę placów zabaw.

Mimo spadku wpływów z podatków, jak zapewnił Lucjusz Nadbereżny, budżet miasta jest niezagrożony, a zadania są realizowane zgodnie z planem, nie ma załamania płynności w płatnościach podatkowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Rrrr, a ciebie kto uczył, może ksiądz dlatego taki "mundry" jesteś i jeszcze nauczono cię po psiemu warczeć, to z jakiego to łba wychodzi, bo przecież nie z ludzkiego. Powiedziałem, poprę każdego byle nie długoPiSa.

~Rrrr

e2rds poprzyj Trzaskowskiego nauczy dzieci masturbacji, zablokuje budowę centralnego portu bo w niemczech będzie duże lotnisko, zablokuje przekop mierzeji bo można pływać przez rosje.. byle nie PiS brawo... naprawdę masz zdrowy łeb.

~Mieszkaniec

radni PO zrezygnowali z diet za prace w komisji rewizyjnej, gdyby poszli za ciosem i zbojkotowali swoje mandaty to byłyby jeszcze większe oszczędności na potrzeby miasta

e2rds

Intel i cloud z takim łbem, a nie gent, ja poprę każdego byle nie długoPiSa.

~Stalowiak

Czy jest jakiś dobry kurs języka chińskiego?

~Nasze miasto

Opozycja ujada bo nie zrobiła nic dla mieszkańców Stalowej Woli w sprawie Covid 19.
Nawet z diet nie zrezygnowali, a w Nisku zrezygnowali!

~j23

Te testy to wyrzucone pieniądze.

~oda

w budżecie Panie Nadbereżny to pieniązków juz nie ma nie mówmy tu o braku zagrożenia lecz o deficycie, mamy dopiero czerwiec .....

~podatnicy

Nie ma miejsko-publicznych pieniędzy-to sa nasze podatki niejednokrotnie zdefraudowane ,wydawane bez sensu przez politykow i zarzadzajacych nimi.Niejednokrotnie ukradzione w majestacie prawa epidemicznego.

~Rostil

Opozycja w Nisku zrezygnowała z diet na walkę z koronawirusem.
Opozycja w Stalowej Woli narzekała. O rezygnacji z diet mowy nawet nie było.

~Intel i gent

Już niedługo e2rds wystąpi jako drag queen, tylko LGBTrzaskowski musi wygrać wybory.

~Margaret

A stalowowolska opozycja co zrobiła w tej sprawie?
Wydali oświadczenie, byli zaniepokojeni, jeden radny kupił 160 maseczek.
Rozdawał m. In. dziennikarzom.
Taki lansik.

e2rds

Na koronawirusie osoby z władzy zarobiły ogromne fortuny i niby wszystko legalnie, tak na maseczkach jak i testach. Trzeba było wiedzieć tylko kiedy, gdzie, z kim i do kogo się zwrócić. Większe dotychczas przekręty były tylko w SKOK i GetBack.

~english

Ale spowiedź istnieje Lucek pomodli się w duchu świętym ,a Pan Bóg wybaczy.To.dla.kogo były te nagrody?

~emi

Rozliczyc LN z maseczek ,czy obniżono urzędnikom z UM starostwa i podległych instytucjach i spolkach place jak wiekszosci pracowników firm prywatnych,czy zostały obniżone diety radnych ?Rozliczyc na co poszla tzw pomoc w czasie epidemii co do grosza!Tego oczekują podatnicy miasta!! BEZ OWIJANIA W BAWELNE !konkretnie ile i kto dostal!!

~english

Życie jest piękne, tylko kłamców jest w nim zbyt wielu .

~---

Zapraszamy wszystkich na Facebooka Pana Przytuły.

~@---

Pan Dareczek to niech przestanie nielegalnie dronem latać, nagrania są, w internecie nic nie ginie.
Powinien złożyć zawiadomienie na siebie do prokuratury.
Adres zna. często tam bywa.

~---

A co z przyznanymi ostatnio nagrodami w kwotach 3 ,4 tysięcy.Zapommoal Pan Prezydent o nich powiedzieć czy Pan Przytula klamie?

~kibic

Proszę nie ograniczać wydatków na sport, bo my kibice mamy w swoich rękach wiele głosów wyborczych.