Koronawirus a miejsko- publiczne pieniądze

Image

Walka z koronawirusem trwa, choć zdaje się, że w przypadku Polski, póki co, 1:0 jest dla człowieka, a nie COVID-a. Na walkę z zagrożeniem wydano mnóstwo pieniędzy. Dużą rolę spełnili tu sami obywatele, którzy z własnej inicjatywy zasilali swoją pracą i pieniędzmi służbę zdrowia, ośrodki, instytucje, siebie nawzajem. Bez ich portfeli walka trwałaby dłużej i poniosłaby za sobą setki tysięcy ofiar.

Ogromne pieniądze na walkę z koronawirusem poszły też z pieniędzy publicznych, z kasy miejskiej. Są to kwoty milionowe.

- Jeżeli chodzi o kwestię kosztów, które zostały przez nas poniesione, czyli zakupu materiałów ochrony osobistej dla wszystkich jednostek, instytucji, urzędu, jest to kwota ponad 1,1 mln zł. Do tego trzeba doliczyć te wydatki, które udzielamy dla szpitala, dla innych instytucji. Można podać, że łączna kwota wydatków bezpośrednio związanych z koronawirusem, to jest ponad 2 mln zł. Nie liczę tutaj strat wynikających z ulg podatkowych, czy wsparcia dla przedsiębiorców, które pomniejszają nasze wpływy - mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

I jak mówi włodarz Stalowej Woli, w mieście mocno już zaciskamy pasa i włączamy tryb oszczędzania, chociażby we wszystkich jednostkach w Urzędzie Miasta. Ale nie obędzie się bez rewizji zadań inwestycyjnych. Z części z nich rezygnujemy. Czy na zawsze? Okaże się w przyszłości. Mowa tu głównie o 4 zadaniach o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Chodzi o budowę krytego lodowiska, budowę krytego boiska, hali pneumatycznej nad boiskiem nad sztuczną nawierzchnią na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej- zadanie już wycofano z Ministerstwa Sportu, remonty i budowę placów zabaw.

Mimo spadku wpływów z podatków, jak zapewnił Lucjusz Nadbereżny, budżet miasta jest niezagrożony, a zadania są realizowane zgodnie z planem, nie ma załamania płynności w płatnościach podatkowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Mieszkaniec, ty mnie możesz, ale przez papier co najwyżej.

e2rds

Heheh, gdybyś był grzeczniejszy to może na cukierki byś dostał na Dzień Dziecka, a tak to tylko palec.

~Heheh

Dziadek nie podniecaj sie

e2rds

Obywatel, widzę, że z rozumem nie tak, ja tylko odpowiadam na zaczepki, nie tykam pierwszy. Wyjątek stanowi pseudointeligent, ale jak on nie pisze ja go nie wywołuje i nie trzeba być takim gamoniem jak Obywatel by tego nie skumać. Tylko dlatego odpisuję, bo ty zacząłeś mnie tykać, inaczej do usr,, ej śmierci bym cię nie wywołał, tak twojej jak i mojej. Więc czego chcesz i radzisz.

~Obywatel

Nie odpisujcie temu dziadowi staremu on ma zaburzenia psychiczne

~Rrrr

Jeśli patron pedofilów to najlepiej namalować go na ścianie zatoki sztuki

~fix

Mural z patronem pedofilow?

~toż to szok

Ale mural i tak będzie! To nasz sposób na coronawirusa i kryzys i nie wstydzimy się tego.

e2rds

Intel i cloud, a nie gent, ty z takim łbem nawet tych 20 gr nie dostaniesz, a o mnie się nie martw, a zagłosuję na każdego byle nie na długoPiSa. Słodkich snów mister cloud.

e2rds

DDreporter, moim sensem nie jest stalowemiasto, ale i inne poszukiwania. Przesyłam Ci adres wybitnego wykonania utworu na saksofon, może Ci się spodoba, skopiuj w Googlach : 야마하 색소폰 콘테스트 2015 준우승 이미숙

~Intel i gent

Już niedługo zamiast 13 dostaniesz 20gr na leki jak ta babcia. Tylko zagłosuj na swojego trzaskowskiego

e2rds

Marko, tylko na tyle cię stać, umysł śmieciarza i tylko takie skojarzenia masz, szkoda mi cię, mimo wszystko pozdrawiam. A Marek i Marko to ty, nim coś napiszesz zastanów się czy to nie obróci się przeciw tobie.

~Marko

e2rds Ty stary śmieciu

e2rds

DDreporter, hahaha, no sam widzisz, że w taki dzień na ryby nie można pójść, na działkę również, kina, teatry nieczynne, nawet na spacer przykro, no to co można robić, na przykład DDreporterowi odpowiedzieć bo może się czuć niezauważony. Jak by było pogoda ładna to nie był bym w domu, trudno, ty też się nudzisz.

~DDreporter

Widzę że dla niektórych sensem życia jest przesiadywanie na stalowym mieście i odświeżanie co kilka minut.

e2rds

Marek, uświadomiłem sobie, że jestem zerem i bucem i uświadomiłem sobie, że ty jesteś 00 (wiesz co tym się oznacza) i jeszcze większym bucem, nie przepraszam jeśli ktoś jest tym 00 to i bucem nawet nie może być. Dobrze spłukuj bo będzie śmierdziało.

~Marek

Dziadek kim.ty jestes?jesteś zwykłym zerem i uświadom to sobie bucu.

e2rds

Buła ha ha, a po co ja głupolowi będę to tłumaczył jak głupol i tak nie zrozumie, oby ci tylko w życiu ta buła nie została i proś opatrzność byś miał przynajmniej połowę z tego co ja. Pracuj, pracuj bo tak trzeba i taka jest potrzeba, na moją trzynastkę też. Pozdrawiam.

~Buła ha ha

Tak tak e2rds ty pracowałeś na rodziców a my na ciebie. A może my pracujemy na swoich a ty gówno z tego masz???

e2rds

otua, nie przejmuj się, ja też ci współczuję twojego tępego umysłu, choć myślę, że jesteś dużo młodszy ode mnie. Widzisz ja Palec i Sznur traktuję tak samo jak inne partie, po prostu już olewam to, to ty się pultasz, a nic nie kumasz, tylko nie moja wina, że Palec i Sznur znalazł głupców których doi, a ni mu klaszczą, w zasadzie to doi wszystkich, ale tylko część im klaszcze.

~otua

e2r.. to typowy starzec pokroju stefka niesioła tego od szczawiu i mirabelek.Chorobliwie nienawistny na PiS i ludzi z niższych klas społecznych pomimo że z nich sie wywodzi.Do tego demencja starcza i facet sie najzwyczajniej wypala na umyśle i ciele tez co nie widzimy.Współczuć raczej należy takiemu osobnikowi.

e2rds

Rrrr, ale wiecznie młodym się nie jest, a może starości nie doczekasz, różnie bywa. I jeszcze jedno, masz rację jak jesteś młodym i pracowitym i chwała Ci za to, widzisz, ty musisz pracować teraz na moją emeryturę, tak jak ja pracowałem na emerytury moich rodziców i twoje wykształcenie, teraz ty oddajesz mi w cząstkach to i to ja mam ten wolny czas, ale może doczekasz tego wolnego czasu. Jest jedno ale, pracujesz, jak jeszcze jesteś młody to i rodzice pracują, to dlaczego pozwalacie okradać się dla mojej przyjemności z 13 emeryturą, to są wasze pieniądze, ja swoje oddałem moim dzieciom bo mi nie są one potrzebne, niejako zwróciłem ich.
Ottoja, nie kompromituj się, ty nie masz ani wiedzy, ani poglądów, ty jesteś na etapie słuchania Zenka, to o czym ja mam z tobą dyskutować i wymieniać poglądy.

~Ottoja

e2rds jest typową osoba która nie ma wiedzy tylko poglądy. I wszystko to dowiódł w swoich komentarzach zwłaszcza politycznych. Jego najlepszą obroną jest atak.

~Rrrr

e2rds lepiej by młodym i pracować niż starym i mieć dużo wolnego....

~ania

temat był na co idą miejskie pieniądze a w zeszliście na inne tory po co się wyzywać przecież partia żądząca jest już u schyłku kwestia czasu nic nie trwa wiecznie a potem będą rozliczenia

e2rds

Doktor, ty jesteś młodszy, ale wcale tego mózgu nie masz lepszego skoro litery gubisz.
Rower, myślisz, że ja sobie nie zdaję sprawy z mojego wieku nazwanego kwiatem cmentarnym, jestem w pełni tego świadom, dlatego korzystam z uroków życia ile się da. Ciebie też kiedyś to czeka, to nieuchronne, tylko, widzisz ja teraz mam mnóstwo czasu i zasobów pod dostatkiem.

~Rower

e2rds może się pochwalić że wieko od trumny ma już na wyciągnięcie ręki.

~Doktor

e2rds mój kolego nie chwal się bo Ty nic nie masz przez ta demencję to już nawet mózgu.Jz nawet z domu nie wychodzisz.

e2rds

Oleole, nie, śmieję się z takich jak ty.
Mieszkaniec, ty nie masz twarzy, ty masz tylko tylną część ciała i z przodu i z tyłu, więc nie mogę ci napluć, ale mogę cię tylko kopnąć.
Stalówka, po co ja mam się tobie tłumaczyć, co mi z tego przyjdzie, możesz sobie gadać, pisać i myśleć co chcesz o mnie, a ja cię i tak mam daleko, dla mnie jesteś mniej niż zero.

~uhahaaa

e2rd emeryr glina umiech)))))