Prace przy budowie S19 idą zgodnie z planem

Image

Z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych trwają roboty na budowie podkarpackich odcinków drogi ekspresowej S19.

S19 odc. Lasy Janowskie - Zdziary o dł. 9,3 km

Wykonawca prowadzi prace przygotowawcze jak wycinka drzew i karczowanie pni. Trwa odhumusowanie, wykonywanie nasypu i wykopu w pasie drogowym S19. Przeprowadzono również prace przygotowawcze podłoża pod nasyp drogowy trasy głównej oraz prace przygotowawcze nad platformami roboczymi pod palowanie na trzech obiektach (wiadukt 02WD, wiadukt 11WS i wiadukt 34WS). Wykonywane są też wykopy pod fundamenty i kolumny DSM na podporach C i B wiaduktu 06WD. Trwają prace nad przebudową kolizji branżowych.

S19 odc. Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. 9 km

Wykonawca prowadzi prace przygotowawcze, w tym m.in. karczowanie pni i porządkowanie terenu po wycince drzew. Realizowane są również prace nad odhumusowaniem i wykonaniem nasypów w pasie drogowym. Trwają prace betoniarskie i zbrojarskie na przyczółkach oraz montaż rusztowania ustroju nośnego na moście nad rzeką San. Na obiekcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad linią kolejową 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe, jak i na pozostałych obiektach mostowych, kontynuowane są prace zbrojarskie i betoniarskie. Wykonywano przebudowy kolizji branżowych.

S19 odc. Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. 6 km

Wykonawca prowadzi prace związane z odhumusowaniem w pasie drogowym S19 oraz prace budowlane przy nasypach i wykopach drogowych. Kontynuuje prace zbrojarskie na obiekcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad DK77 (lokalizacja: 10WS na węźle Rudnik nad Sanem) oraz prace zbrojarskie i betoniarskie na obiekcie mostowym w ciągu drogi ekspresowej S19 (Obiekt 14WD). Kontynuuje prace nad wykopem pod obiekty WS11 i WS12. Trwa montaż przepustów oraz przebudowa kolizji branżowych.

S19 odc. Nisko Płd. – Podgórze o dł. 11,5 km

Wykonawca w ramach robót drogowych kontynuuje prace na trasie głównej S19 w zakresie odhumusowania oraz wykonywania nasypów i wykopów. Na trasie głównej rozpoczął układanie przepustów stalowych pod koroną drogi. Na drogach serwisowych wykonuje prace w zakresie wykopów i nasypów, natomiast na drodze technologicznej kontynuuje układanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej stabilizowanej mechanicznie.

Z branży mostowej, na przejściu dla zwierząt małych nr 8PZM trwa budowa ustroju nośnego z betonu konstrukcyjnego płyty dennej. Na przejściach dla zwierząt średnich rozpoczęto prace przy budowie obiektu nr 16 PZŚd w zakresie wytyczenia geodezyjnego, wykonania wykopów i podbudowy z betonu konstrukcyjnego pod ławy podpór nr 1 i 2. Kontynuowane są prace przy budowie pozostałych przejść gdzie trwa montaż zbrojeń przyczółków podpór oraz ich betonowanie. Na obiekcie 24PZŚg trwa wykonywanie dodatkowo wzmocnienia podłoża pod podporę, a na przejściu dla zwierząt dużych prace ziemne, betonowanie ławy oraz montowanie zbrojenia filarów na podporze P3. Na wiadukcie drogowym nr 18WD kontynuowane jest zbrojenie przyczółków dla podpór. Rozpoczęto prace przy budowie wiaduktu drogowego o numerze 21WD.

Wykonawca realizuje także przebudowę branży melioracyjnej w zakresie przebudowy drenażu melioracyjnego oraz umocnienia dna i skarp na cieku Stary Kanał. Kontynuuje układanie wodociągu, budowę rurociągu kablowego oraz linii napowietrznych dla sieci telekomunikacyjnej.

S19 odc. Podgórze – Kamień o dł. 10,5 km

Wykonawca (Budimex S.A.), kontynuuje odhumusowanie terenu i wykonywanie nasypów oraz wykopów drogowych. Rozpoczął też wymianę gruntów słabonośnych i prace związane z wykonaniem kolumn piaskowo – żwirowych.

W zakresie branży mostowej kontynuowany jest montaż zbrojenia ław fundamentowych oraz ich betonowanie dla obiektów 17PZM, 17.1PZM i 17.2PZM (przejścia dla zwierząt małych). Trwają też prace nad wykonaniem izolacji ław fundamentowych dla przejścia dla zwierząt małych (obiekt 17PZM) oraz wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej 27WS. Wykonano kolejne platformy robocze pod palownice dla wiaduktu w ciągu drogi publicznej (obiekt 34WD). Wykonawca rozpoczął wbijanie pali fundamentowych dla obiektu 29PZŚd (przejście dolne dla zwierząt średnich) i wykonał próbne obciążenia dynamiczne pali fundamentowych..

Ponadto, trwają prace związane z przebudową kolizji branżowych i układaniem sieci.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ooo

Gdzie jest edziu ćwierćinteligent?Czyżby wrócił na Wyszyńskiego leczyć urojenia bo maliniakowi poparcie drastycznie spadło i może przegrać w II turze

~jabar

Zgadza się zalatuje starym capem kacyńskim

~Rrrr

Zalatuje tu starym capem.

~Witek

Ujada szczujnia PO
leci hajs w bankomacie w Metalowcu...
To ci tolerancyjni, ci inteligentni...
A piana z pyska leci z wściekłości

maszynista

W województwie brakuje kasy na dofinansowanie dla przewozow kolejowych.Do Rzeszowa jezdza tylko dwa szynobusy w ciągu doby .Marcel jedynie zostaje.

~pisowiec

2,50 zł za jeden wpis , to zaczyna być trochę mało.
Od marca stawka za wpis nie uległa zmianie, a tu szykuje się potrzeba mocnego popierania.
Proszę koordynatora o rozważenie wzrostu stawki za wpis, a pozostałych zwolenników o mocne charytatywne wpisy .

~pisowiec

Bracia i siostry, zwolennicy P_i_S-u.
Weźmy się do charytatywnej roboty w obronie naszej doktryny.
Nie czekajmy aż nam za to zapłacą.
Nie czujecie jeszcze, że wiatr zaczyna nam wiać w oczy, że nas czas dobiega końca?

~godzilson

Ale gdzie jest napisane ze ta droga jest budowana pod tiry.Po co ta droga maja jezdzic osobowe auta?Najlepiej niech tam będzie zakaz jazdy dla aut osobowych i będzie dobrze i bezpiecznie.

~igor

Aminken nigdy nie było w żadnym planie żeby S19 przebiegała bliżej Stalowej Woli, nigdy. Może masz na myśli S74, która jest planowana od węzła Zapacz koło Huty Deręgowskiej w stronę Pysznicy obok Stalowej Woli w stronę Opatowa i dalej

~Vrek

Komu to potrzebna jak ja mam tylko Rover i rzvir

~RYŚ

Wycina o tej porze roku, w sezonie lęgowym ptaków to czyste barbarzyństwo. Mieli całą jesień i zimę.

~Aminken

a co to obchodzi STALOWĄ WOLĘ ! miasto nie chciało tej drogi ! S19 niepotrzebna miastu ! a teraz płacz? a mogła bujnąć się od Niska w stronę Stalowej ! mogła!

~Joko

Ale będę zap...lał swoim BMW Mpower. smiech2