MOPS planuje otwarcie swoich placówek dla dzieci i seniorów

Image

Placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mają wkrótce zostać otwarte. By było to możliwe trzeba wypracować i wdrożyć procedury, które zapewnią bezpieczeństwo, zarówno personelowi jak i podopiecznym.

- Jeżeli chodzi o ośrodki wsparcia, czyli Dzienny Dom Senior+ , Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Specjalistyczną Placówkę Wsparcia Dziennego wraz z jej filią, to zaczęliśmy przygotowania do tego, żeby być może od 1 czerwca, nasze placówki mogły rozpocząć swoją działalność. Zabezpieczamy się w środki ochrony indywidualnej, potrzebujemy procedur, które będą pozwalałyby by w sposób bezpieczny te zajęcia były prowadzone. Każdy z kierowników, został zobowiązany do tego, żeby swój obiekt przygotować- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS.

Szczególne środki ostrożności będą musiały być zachowane wobec uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy przywożeni są na zajęcia. Wszystko tak trzeba zaplanować, by ewentualnie nikt od nikogo się nie zaraził. Jak podkreśla Piotr Pierścionek większość osób niepełnosprawnych z warsztatów deklaruje chęć powrotu na zajęcia. Podobnie wygląda sytuacja w zakresie Dziennego Domu Seniora+. Tam również wiele osób starszych chciałoby wrócić do placówki.

- Jeżeli chodzi o świetlicę i jej filię, to na razie 15 osób deklarowało, że pośle swoje dzieci do tej placówki- wyjaśnia Piotr Pierścionek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.