Pełny luzik. Już się nie boimy? Radna apeluje do władz

Image

Koronawirus nie jest już naszym hamulcem. Coraz więcej osób zachłysnęło się wolnością, zniesieniem obostrzeń i poluzowało własne zasady. Wystarczy wyjść na ulice by się o tym przekonać. Część osób w ogóle nie nosi maseczek, a zdecydowana większość ma je, owszem, ale na brodzie. Nie zachowujemy też odległości między sobą. Najlepiej widać to w sklepach, gdzie sprzedawcy przestali już na każdym kroku zwracać uwagę na zachowanie zasad, wkładanie rękawiczek (tych w wielu sklepach w ogóle nie ma, nie wspominając o płynach do dezynfekcji). Podobnie jest na miejskim targu. Tam zdaje się zasady nie obowiązują.

- Uważam, że społeczeństwo się bardzo „rozluźniło” i w szczególności widać to na targowisku, gdzie absolutnie nie jest przestrzegany dystans społeczny. Dużo ludzi nie nosi maseczek. W dni targowe przydałaby się kontrola policji na targowisku, żeby ten dystans społeczny utrzymywać, tym bardziej, że zachorowania na koronawirusa miały miejsce w Stalowej Woli, m.in. z powodu niefrasobliwości niektórych przedstawicieli służby zdrowia czy też duchowieństwa- mówiła podczas sesji Rady Miasta radna Joanna Grobel- Proszowska.

I faktycznie, jakiś czas temu mieliśmy w mieście powody do lęku. Pamiętamy choćby sytuację w DPS-ie, problem w szpitalu, przypadki z całego powiatu po powrocie osób z zagranicy. To na szczęście ostatnio ucichło, a z problemami poradziliśmy sobie na tyle, że ostatnio w statystykach z Podkarpacia jest idealnie. Ale… Właśnie, wciąż jest to „ale”. Dlaczego? Ponieważ obecnie wiele osób jest nosicielami COVID-19, dodajmy… bezobjawowymi. Poruszając się po mieście i nie nosząc maseczek roznoszą wirusa, którym mogą zakazić wielu spacerowiczów. Przypominamy wypowiedź fachowca ze stalowowolskiego szpitala, która padła podczas sesji Rady Powiatu 8 maja br.

- Zmienił się profil epidemiologiczny. Nie jest już tak, że gros zachorowań pochodzi od pacjentów gorączkujących, pełnoobjawowych- klinicznych i osób powracających. Wiele zarażeń w tej chwili jest od osób bezobjawowych. Jest to ogromnie niebezpieczne. Czasami bardzo trudno dotrzeć do tego, kto wirusa wniósł, a w instytucjach typu DPS, szpital, takie jedno wniesienie może oznaczać po prostu masakrę. To nie jest choroba łagodna. W jednym z niedalekich szpitali 13 chorych pojechało z zarażonego oddziału wewnętrznego do szpitala jednoimiennego, gdzie wszyscy zmarli- przestrzegał szef oddziału Kardiologicznego, lekarz Marek Ujda.

Prezydent widzi problem i zgadza się z nim. Czyżby szykowały się większe kontrole na targu?

- To nie jest tak, że zagrożenia nie ma. Ten dystans, te zasady społecznej dyscypliny, odległości powinny być przestrzegane. Myślę, że naszych strażaków warto o to poprosić. Apeluję do wszystkich mieszkańców, żeby nie lekceważyć zagrożenia- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pamiętajmy, że jeśli sami nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, nikt za nas tego nie zrobi. Nawet jeśli nie wierzymy w tę całą epidemię koronawirusową, na wszelki wypadek trzymajmy dystans, myjmy często ręce i unikajmy skupisk ludzkich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Vrek

Hru i sru

~Darek

Jutro organizuje konferencję prasową o 11 pod Metalowcem

San-Domingo_85

proszowska, ale od duchowieństwa to ty kobito odczep.

e2rds

Inteligent tylko zaczął pisać wypłynęło z niego szambo i chciał przypisać smród mnie, oj nie ładnie, potwierdzasz żeś jakimś paskudztwem a nie inteligencją. Czas umyć się , zdezynfekować, a nie brać się za pisanie, a tak to gdzie ty pracujesz, na wysypisku śmieci, w oczyszczalni, bo przecież tak też pracują ludzie i nie śmierdzą. Jak ktoś jest zgnilizną to mu wokół wszystko śmierdzi.

~kop

Pinokio kłamczuszek Mateuszek nie nosi maseczki,wiec nie jest obowiązkowe ani nakazane ale zalecane .szumowski tez nie nosi wiec przykład idzie z góry!Maseczki nosza tylko niewolnicy.

~Inteligent

Śmierdzi e2rdsem.

e2rds

inteligent vel pseudointeligent - gimbus, nie błaźnij się, cenzura to jest w Polskim Radiu 3, TVPalec i Sznur, tu mogą zatrzymywać głupie i obraźliwe komentarze i to nie zawsze. Piszesz mądrzejszym od PANA BOGA, no od twojego boga, tego faceta z kotem to na pewno, bo to nieudacznik, jak by go wypuścić na miasto i kazać samodzielnie żyć to dawno by umarł. Ale ty znów piszesz w godzinach pracy i za podatników kasę, nie masz nic do powiedzenia na ten temat cymbale brzmiący, podpierający się BOGIEM i przywołujący BOGA.

~inteligent

A co na tą CENZURE e2rdsik ma do powiedzenia bo on próbuje byc mąderzejszym od PANA BOGA.

~prawica

szumowski, gliński pewnie nasi pisowcy tacy sami, pi.s lepkie ręce

~Login

Niestety potwierdzam , niepasujące redakcji komentarze są nie tylko usuwane , ale wręcz nie dopuszczane do publikacji !

~toż to szok

Mural nas uchroni od choroby!

~allo

Teraz Popaprańcy mają problem zwolnością i ograniczeniami a śmierć na kopertach i zabójczych listonoszach z nikł jak nominowali pierwszego króla promującego od tylca i ścieki perfumeri

zlopec

Usuwaja bo piszesz glupoty a sa granice ich publikowania i czytania ....

Persymona

dlaczego usuwacie komentarze?????

~loki

pamietajmy o tych zabojczych kopertach, jak beda zbierać POdpisy na szambonurka trzaskowskiego....

~mieszkaniec

Pełny ludzik, ale oczywiście opozycja totalna z pewnością zaniepokojona całą sytuacją, nie tylko jedna radna.
Proszę o konferencję prasową