Pełny luzik. Już się nie boimy? Radna apeluje do władz

Image

Koronawirus nie jest już naszym hamulcem. Coraz więcej osób zachłysnęło się wolnością, zniesieniem obostrzeń i poluzowało własne zasady. Wystarczy wyjść na ulice by się o tym przekonać. Część osób w ogóle nie nosi maseczek, a zdecydowana większość ma je, owszem, ale na brodzie. Nie zachowujemy też odległości między sobą. Najlepiej widać to w sklepach, gdzie sprzedawcy przestali już na każdym kroku zwracać uwagę na zachowanie zasad, wkładanie rękawiczek (tych w wielu sklepach w ogóle nie ma, nie wspominając o płynach do dezynfekcji). Podobnie jest na miejskim targu. Tam zdaje się zasady nie obowiązują.

- Uważam, że społeczeństwo się bardzo „rozluźniło” i w szczególności widać to na targowisku, gdzie absolutnie nie jest przestrzegany dystans społeczny. Dużo ludzi nie nosi maseczek. W dni targowe przydałaby się kontrola policji na targowisku, żeby ten dystans społeczny utrzymywać, tym bardziej, że zachorowania na koronawirusa miały miejsce w Stalowej Woli, m.in. z powodu niefrasobliwości niektórych przedstawicieli służby zdrowia czy też duchowieństwa- mówiła podczas sesji Rady Miasta radna Joanna Grobel- Proszowska.

I faktycznie, jakiś czas temu mieliśmy w mieście powody do lęku. Pamiętamy choćby sytuację w DPS-ie, problem w szpitalu, przypadki z całego powiatu po powrocie osób z zagranicy. To na szczęście ostatnio ucichło, a z problemami poradziliśmy sobie na tyle, że ostatnio w statystykach z Podkarpacia jest idealnie. Ale… Właśnie, wciąż jest to „ale”. Dlaczego? Ponieważ obecnie wiele osób jest nosicielami COVID-19, dodajmy… bezobjawowymi. Poruszając się po mieście i nie nosząc maseczek roznoszą wirusa, którym mogą zakazić wielu spacerowiczów. Przypominamy wypowiedź fachowca ze stalowowolskiego szpitala, która padła podczas sesji Rady Powiatu 8 maja br.

- Zmienił się profil epidemiologiczny. Nie jest już tak, że gros zachorowań pochodzi od pacjentów gorączkujących, pełnoobjawowych- klinicznych i osób powracających. Wiele zarażeń w tej chwili jest od osób bezobjawowych. Jest to ogromnie niebezpieczne. Czasami bardzo trudno dotrzeć do tego, kto wirusa wniósł, a w instytucjach typu DPS, szpital, takie jedno wniesienie może oznaczać po prostu masakrę. To nie jest choroba łagodna. W jednym z niedalekich szpitali 13 chorych pojechało z zarażonego oddziału wewnętrznego do szpitala jednoimiennego, gdzie wszyscy zmarli- przestrzegał szef oddziału Kardiologicznego, lekarz Marek Ujda.

Prezydent widzi problem i zgadza się z nim. Czyżby szykowały się większe kontrole na targu?

- To nie jest tak, że zagrożenia nie ma. Ten dystans, te zasady społecznej dyscypliny, odległości powinny być przestrzegane. Myślę, że naszych strażaków warto o to poprosić. Apeluję do wszystkich mieszkańców, żeby nie lekceważyć zagrożenia- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pamiętajmy, że jeśli sami nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, nikt za nas tego nie zrobi. Nawet jeśli nie wierzymy w tę całą epidemię koronawirusową, na wszelki wypadek trzymajmy dystans, myjmy często ręce i unikajmy skupisk ludzkich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wyborca

Ponoć za Trzaskę Kidawa ma wrócić bo się Grodzki na Budkę wku**ił, że tak bez konsultacji z mistrzem koperty wystawił Rafałka

~Oniee

W TVN mówili że Macierewicza wystawią

~curwaAleKyrk

Duda prawdopodobnie nie ma szans na wygraną – wynika z sondaży, które zamówił PiS. Dlatego opóźnia się ogłoszenie wyborów – Kaczyński rozważa zmianę kandydata na prezydenta. Zamiast Dudy miałaby pojawić się Beata Szydło. Ona sama może być z takiego obrotu sprawy zadowolona, nienawidzi się z Morawieckim i będzie to dla niej okazja do odegrania za wyrzucenie z funkcji premiera.

rodzynek

Na podkarpaciu nie ma nowych zarażonych , to chyba luzik jest no nie !

~StaryUBek

Z internetu: Szanowni Państwo, uprzejmie informuje że po 30 latach pracy z J. Kaczyńskim na emeryturę odchodzi jego prawa reka Pani Barbara Skrzypek osoba wielce zasłużona dla budowy Polski Ludowej i IV RP. Swoja młodość poświęciła Polsce Ludowej, gdzie dzieki wielkiemu zaufaniu jakim została obdarzona przez najwyższe władze i aparat bezpieczeństwa PRL była sekretarka gen Janiszewskiego który był szefem gabinetu gen Jaruzelskiego. Następnie pracowała w sekretariacie Premiera Messnera przedostatniego Premiera Polski Ludowej. Pozwólcie że z tej okazji podziękuje Jej w imieniu swoim i moich kolegów z UB i SB, jak tez w imieniu członków oraz wyborców PiS za wkład jaki wniosła w budowę Polski Ludowej i IV RP. Wprawdzie nie wiadomo, kto teraz będzie prowadził TW Balbina, ale życzę Panu Jarosławowi sukcesów w budowie socjalizmu oraz szczęścia w życiu osobistym i kochającego partnera.

~StaryUBek

Z internetu: Szanowni Państwo, uprzejmie informuje że po 30 latach pracy z Jarosławem Kaczyńskim na emeryturę odchodzi jego prawa reka Pani Barbara Skrzypek osoba wielce zasłużona dla budowy Polski Ludowej i IV RP. Swoja młodość poświęciła Polsce Ludowej, gdzie dzieki wielkiemu zaufaniu jakim została obdarzona przez najwyższe władze i aparat bezpieczeństwa PRL była sekretarka gen Janiszewskiego który był szefem gabinetu gen Jaruzelskiego. Następnie pracowała w sekretariacie Premiera Messnera przedostatniego Premiera Polski Ludowej. Pozwólcie że z tej okazji podziękuje Jej w imieniu swoim i moich kolegów z UB i SB, jak tez w imieniu członków oraz wyborców PiS za wkład jaki wniosła w budowę Polski Ludowej i IV RP. Wprawdzie nie wiadomo, kto teraz będzie prowadził TW Balbina, ale życzę Panu Jarosławowi sukcesów w budowie socjalizmu oraz szczęścia w życiu osobistym i kochającego partnera.

~Olo

nadberezny to pisowski zaklamaniec trzeba zachować dystans pisze, ale jego guru morawiecki mowi ze to nie jest nakaz ale zalecenie wiec nie musimy tego przestrzegac .

e2rds

Ynteligent, tak się spodziewałem, że nie będziesz wiedział, bo jak ktoś podpisuje się Ynteligent to ma we łbie pusto, a jak chcesz coś podobnego do barana zobaczyć tylko głupszego to popatrz w lustro. A jak będziesz chciał wiedzieć co pod brzuchem to rozbierz się.

~Lukas

Stalowa Wola To Pisowskie Miasto Wciskajom Ludziom Ciemnotę A Sami Nie Przeszczegajom Zasad Robiom Co Chcom

~Ynteligent

e2rds nie wiem co baran pod brzuchem nosi pokaż mi swoje zdjęcie to zobaczę

~kop

Pisowscy radni zrzekli się diet za nicnierobienie?Przecioez sesji nie ma wiec im pieniądze podatnikow się nie naleza.

e2rds

Ynteligent, a ty wiesz gamoniu jaka jest różnica miedzy kremowaniem a kremacją, kremować można kremem, a kremacja to spalanie. Ja użyłem słowa "po skremowanie" , a nie "po kremowaniu", ale skąd tuman ma znać takie niuanse słowne.

e2rds

Tiki cuk, tobie już Palec i Sznur wsadził ten palec, został ci tylko sznur, może go wykorzystasz. Gorzej jak się ma łeb, jak ty uszyty z tego materiału co baran pod brzuchem nosi.

e2rds

Ynteligent, cokolwiek byś napisał to ja wiem że żyję i dobrze żyję, a ty jesteś śmieciem dla Palca i Sznura i tego nie zmienisz, a jesteś na tyle głupi, że nawet tego nie wiesz.

~Stefek

PiS kradnie i pieniądze są PO kradła i pieniędzy nie było i miało nie być.

~prawica

złodzieje z pis.u wystarczy nie kraść i Polska będzie silna

~Jemma

Jak premier nie przestrzega przepisów (restauracja w Gliwicach), które sam wprowadza w życie jako prawo i jak twierdzi ponoć nic o nich nie wiedział, bo mu otoczenie jego nie powiedziało co wprowadził, to co się dziwić zwykłym ludziom. Przykład idziesz góry.

~Ynteligent

e2rds nie będziesz skremowany, bo śmieci się nie kremuje tylko spala. Ale wolałbym żeby cię zakopali bo przy spalaniu tego smrodu nikt by nie wytrzymał.

~Tiki cuk

@e2rds: jeżeli chodzi o palec to w d_pę sobie wsadź a sznur to jak masz kogoś bliskiego to niech cię uwiąże za ten głupi łeb daleko od komputera!

~Robi

Jeśli to są maseczki co antonovem przyleciały to niech instruktor narciarski wsadzi ich w kaczy kupersmiech2

~dojna zmiana+

~buzuls Nie badają bo pisowsko-żydowsko-ukraiński rząd zaczyna badać powracających banderowców z ukrainy.Dla Polaków nie ma kasy na testy.

~Darek

e2rds śmierdzi

~Uczeń

Pani Proszowskiej brak zajęcia.Przykład idzie z Wiejskiej,spotkania bez masek bez odpowiednich odstępów i mydleniem oczu.Ale najłatwiej zwykłego człowieka się czepiać.Więc pani radna proszę pisać o ukaranie tych z rządu a od zwykłych ludzi się odczepić.

~Beko

Grobloej się nudzi.

~Waldek

a paly i lać

~buzuls

Mamy pelno chorych tylko mało dziennie badaja dlatego wydaje się ze zarażonych jest mało.Wiecej testow to wykrywalność nowych zarażonych wzrosnie 10 krotnie.

~wektor

Bójmy się.

~e2rds

O co chodzi tej babce a gaży swoich się pozrzekała ?

~B.l.u.e.

Persymona , głupoty się usuwa.

~Ynteligent

e2rds śmierdzisz już trupem