Pełny luzik. Już się nie boimy? Radna apeluje do władz

Image

Koronawirus nie jest już naszym hamulcem. Coraz więcej osób zachłysnęło się wolnością, zniesieniem obostrzeń i poluzowało własne zasady. Wystarczy wyjść na ulice by się o tym przekonać. Część osób w ogóle nie nosi maseczek, a zdecydowana większość ma je, owszem, ale na brodzie. Nie zachowujemy też odległości między sobą. Najlepiej widać to w sklepach, gdzie sprzedawcy przestali już na każdym kroku zwracać uwagę na zachowanie zasad, wkładanie rękawiczek (tych w wielu sklepach w ogóle nie ma, nie wspominając o płynach do dezynfekcji). Podobnie jest na miejskim targu. Tam zdaje się zasady nie obowiązują.

- Uważam, że społeczeństwo się bardzo „rozluźniło” i w szczególności widać to na targowisku, gdzie absolutnie nie jest przestrzegany dystans społeczny. Dużo ludzi nie nosi maseczek. W dni targowe przydałaby się kontrola policji na targowisku, żeby ten dystans społeczny utrzymywać, tym bardziej, że zachorowania na koronawirusa miały miejsce w Stalowej Woli, m.in. z powodu niefrasobliwości niektórych przedstawicieli służby zdrowia czy też duchowieństwa- mówiła podczas sesji Rady Miasta radna Joanna Grobel- Proszowska.

I faktycznie, jakiś czas temu mieliśmy w mieście powody do lęku. Pamiętamy choćby sytuację w DPS-ie, problem w szpitalu, przypadki z całego powiatu po powrocie osób z zagranicy. To na szczęście ostatnio ucichło, a z problemami poradziliśmy sobie na tyle, że ostatnio w statystykach z Podkarpacia jest idealnie. Ale… Właśnie, wciąż jest to „ale”. Dlaczego? Ponieważ obecnie wiele osób jest nosicielami COVID-19, dodajmy… bezobjawowymi. Poruszając się po mieście i nie nosząc maseczek roznoszą wirusa, którym mogą zakazić wielu spacerowiczów. Przypominamy wypowiedź fachowca ze stalowowolskiego szpitala, która padła podczas sesji Rady Powiatu 8 maja br.

- Zmienił się profil epidemiologiczny. Nie jest już tak, że gros zachorowań pochodzi od pacjentów gorączkujących, pełnoobjawowych- klinicznych i osób powracających. Wiele zarażeń w tej chwili jest od osób bezobjawowych. Jest to ogromnie niebezpieczne. Czasami bardzo trudno dotrzeć do tego, kto wirusa wniósł, a w instytucjach typu DPS, szpital, takie jedno wniesienie może oznaczać po prostu masakrę. To nie jest choroba łagodna. W jednym z niedalekich szpitali 13 chorych pojechało z zarażonego oddziału wewnętrznego do szpitala jednoimiennego, gdzie wszyscy zmarli- przestrzegał szef oddziału Kardiologicznego, lekarz Marek Ujda.

Prezydent widzi problem i zgadza się z nim. Czyżby szykowały się większe kontrole na targu?

- To nie jest tak, że zagrożenia nie ma. Ten dystans, te zasady społecznej dyscypliny, odległości powinny być przestrzegane. Myślę, że naszych strażaków warto o to poprosić. Apeluję do wszystkich mieszkańców, żeby nie lekceważyć zagrożenia- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pamiętajmy, że jeśli sami nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, nikt za nas tego nie zrobi. Nawet jeśli nie wierzymy w tę całą epidemię koronawirusową, na wszelki wypadek trzymajmy dystans, myjmy często ręce i unikajmy skupisk ludzkich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Darek, jedna uwaga, jak będzie trzeba, to zjawię się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, mam nadzieję, że wiesz o czym myślę mimo naszych tu przepychanek.

~ola

Maseczki są niepotrzebne, a nawet szkodliwe, osadza się na nich wydychane powietrze i szybko namnażają się bakterie, które potem przedostaje się do płuc, a to może wywołać infekcje bakteryjne. Sam minister Szumowski nie nosi maski, bo 'nie ma objawów", a na początku tej urojonej epidemii głosił, że maski nie są wcale potrzebne, bo nic nie dają, więc skończcie ze straszeniem ludzi.

~Darek

e2rds je podniecaj się dziadziu bo Ci żyłka pęknie.

e2rds

Darek ty barania , nie capia torbo, dokąd mam płacone, dotąd mam prawo pisać, ale z takim łbem uszytym z tego materiału co cap pod brzuchem nosi kończę dyskusję bo to nie przynosi mi żadnej przyjemności. Taki łeb niczego już do dyskusji nowego nie wniesie. Pozdrawiam capia torbo i żegnam.

~Darek

e2rds ja Ci nie płacę każdego pierwszego capie.Skoncz się udzielać w końcu.

e2rds

Darek, jedno gamoniu ci powiem, za taką kasę to mogę być i ciapatym dziadkiem, grunt, że kasa duża, ale nie przejmuj się Palec już dostałeś, a w na przyszłość to tylko Sznur ci zostanie. Dobranoc na dzisiaj.

e2rds

Darek, jak to kto, nie wiesz, przecież ty. Pozdrawiam capią torbę jeszcze raz.

~Darek

Kto Ci ciapaty dziadku wypłaca pieniądze

e2rds

Darek, capia torbo, mnie wypłacają każdego pierwszego i na konto, myślę, że lepiej być capkiem niż capka torbą, nieprawdaż, chcesz jeszcze więcej. Jak już coś piszesz, to pomyśl jaka może być odpowiedź, no chyba, że twój rozum tak daleko nie sięga. Pozdrawiam capią torbę.

~Darek

e2rdsik wypłata jutro pod bankomatem capku

e2rds

Dareczku, bardzo dobrze, nie masz kogoś do dyskusji i nudzisz się, jest na to sposób, pobaw się sam, lub znajdź podobnego partnera.

~Darek

E2rdsiku jak się masz

e2rds

Dareczek, ja też bym Ciebie chciał, w bakutilu.

Maurito

To nie poluzowanie. Coraz więcej osób uświadamia sobie ze to wszystko jedna wielka ściema.

~Ferbanks

Lewaki, Prawilniaki....politycy się z was śmieją patrząc jak bijecie się o te bułki których wam wspaniałomyślnie udzielono z tego złodziejskiego wora.

~Ferbanks

Całe założenie jest nietrafione...wydaje się nawet niedorzeczne... obrażające inteligencję ludzką...ale przerażająco skuteczne niestety.
Żadnej solidarności narodowej nie będzie... już nie.

~Ferbanks

Oni wam rzucają ochłapy...zasiłki?
Wyobraź sobie że ktoś wchodzi do Twojej kuchni zabiera 60 procent rzeczy z lodówki zostawia dwie bułki i wychodzi.
Twoja żona mówi "o ten dobry ... wolę tego ,tamten poprzedni był gorszy też mówił że da a nawet okruchy z tostera zniknęły"
Tak to widzę...

~prezes

Grobel-Proszowskiej Kościół zawadza,bo ludzie chodza i się modlą,a to woda na młyn dla katolików i drzazga w oku lewakom.

~Hmmm

Dlaczego Grodzki chce znów wymienić Trzaskę na Kidawe?
opary absurdu w tej opozycji.
To chyba od niedotlenienia mózgu od maseczek smiech2

~jkl

Sondaż prezydencki: Trzaskowski wyraźnie w górę,adrian pikuje w dół pisiory mordują utwory

~no co jest?

dziwne jest na tym portalu moderowanie. posty takich erdow i inteigentów co bredza sa publikowane a inne nie. chyba ze to redakcja sama sobie tu pisze.

~Popek

Rampampam

~Sprawiedliwy

Kiedy jakieś nowe miejsca pracy za godziwą stawkę ? a nie tylko wydawanie publicznych pieniędzy kiedy Wy ludzie zrozumiecie że wybieracie mat..ołów do rządzenia. Wydać Wasze pieniądze to może każdy Zenek czy Franek spod żabki. Boiska, place zabaw, śmietniki, ławeczki za grube tysiące. A Kiedy obniżenie podatków ? Dla ludzi pracujących. Dla zwykłych fizycznych. Bo skąd Nadbereżny bierze kasę od nas. Wydaje naszą kasę tak jak Szlęzak. Rozrzutne gł..upki a podobno mamy kryzys. Wiecie ile Wasz pis zrobił nowych podatków nie wiecie bo tacy z Was ślepi zarozumialcy. pis wprowadził 34 nowe podatki a Wy dalej na nich głosujcie. PIS PO SLD PSL to te same farbowane lisy co przy okrągłym stole. A mat...oły dalej ich wybierają. Nie proście się jak Wam zabraknie kasy w kieszeni by wychodzić na ulice. Wtedy to ja będę się śmiał. Ludzie pracują za 4/5 etatu tak im pomogliście tą waszą tarczą z tego waszego ratunku cieszą się tylko Wy i pracodawcy z dużych korporacji. Zapamiętam Was jako zdrajców złodziei a historia kiedyś Was oceni !!!

~Ferbanks

Niech autor nie straszy...ludzie mają dość. Przestraszyć i ratować. Amerykański model robienia polityki. Ten sposób myślenia jest niehumanitarny...wczoraj oglądałem program o myśliwych, dwóch panów goniło z psami niedźwiedzia przez cały odcinek, gdy już go osaczyli zdesperowane zwierzę uderzyło łapą jednego z psów gończych. Niedźwiedź został zastrzelony na miejscu bo okazał się agresywny..."Jak zaatakował raz to będzie dalej to robił"...powiedział na koniec myśliwy.
Idealna alegoria amerykańskiego sposobu myślenia i podejścia do np. polityki zagranicznej.
Nie straszcie nas...mamy dość.

~Rudy radzi

Daruś niech z tym idzie do płokułatuły!
Specjalista w tym temacie z niego!

~prośba

Niech Pani radna zajmie się może sobą i zostawi już ludzi w spokoju!
Opozycja wiecznie niezadowolona i we wszystko się wpieprza!

~Dareczek

e2rds ja chcę Ciebie

Buczo

Aha. Czyli wyszło na jaw. Mamy się bać. Nic więcej.

~żakowski

Widać że młodzieży sodówka uderza do główki.
A co robi nasza kochhhhhhana policja????????

~Dobra Rada

Znowu nocne wpisy Darevzka?
Spać nie może bidulka?
Pomódl się hejterze do TW Bolka!