Dzień Matki- Wszystkiego najlepszego dla naszych Mam

Image

Bo Mamą się trzeba urodzić…

W ubiegłym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli zarejestrowano 598 nowo narodzonych dzieci (w tym 285 dziewczynek i 313 chłopców). Dla porównania w 2018 roku USC odnotował 664 urodzenia (316 dziewczynek i 328 chłopców). Mimo rządowego wsparcia dla rodziców w ramach programu 500+ w Stalowej Woli Matek jest mniej niż dawniej.

Dziś ich święto, ważny dzień, kiedy to dzieci pamiętają i starają się być lepsze. W wielu domach 26 maja dzieci przygotowują śniadanie, obiad czy kolację, wręczają kwiaty i prezenty. Te dorosłe dzieci, które mieszkają daleko dzwonią, wysyłają wirtualne kartki i dzielą się zdjęciami z dzieciństwa. Ci, którzy Mamy stracili dawno temu, odwiedzają cmentarze lub pamiętają o Mamach w modlitwach.

Koronawirus wielu pokrzyżował plany. Nie będzie przedstawień w przedszkolach i szkołach, nie będzie koncertów przy wypełnionych salach, seansów w kinach i teatrach. Wiele instytucja kulturalnych pokaże przedstawienia online. Jakie czasy, takie świętowanie. Liczą się serca gorące i pamięć.

Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, sił i wytrwałości, a dzieciom, by przez nich nie zabrakło ich Mamom zdrowia, sił i… wytrwałości.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~PRAWDA

CCC-PANI A MOZE CZAS WZIAC SIE DO ROBOTY I NIE CZEKAC NA 500+, BO DZIECI UROSNA A WY MAMUSIE ZA PIENIADZE PUBLICZNE ZOSTANIECIE BEZ KASY NA STAROSC!!!! KTOS NA TE WASZE +++++ PRACUJE PRZECIEZ?????

~Cccp

Życzę wszystkim mamom aby nikt nie zabrał im pięćset plus.

~Vrek

Buahaha hru