Kiedy i gdzie powstaną nowoczesne boiska sportowe?

Image

Wciąż potrzeba nowych boisk, a te, które już są powoli wymagają remontów.

Miasto planuje realizację 2 zadań związanych z poprawą infrastruktury sportowej, które miałyby być dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Pierwsze zadanie dotyczy boisk szkolnych. Modernizacji zostanie poddany jeden z pierwszych orlików, jaki powstał w Stalowej Woli (przy PSP nr 12). Wartość tego zadania to około 400 tys. zł. Jak podkreśla prezydent miasta przetarg w tej sprawie ma być ogłoszony na przełomie maja i czerwca br. Finał prac zaplanowano przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, we wrześniu br. Remont planowany jest także w przypadku betonowego boiska przy PSP nr 4. Ma tam powstać boisko wielofunkcyjne, którego szacunkowy koszt to 500 tys. zł. Prace remontowe planowane są na przyszły rok, w terminie od maja do września.

Kolejne zadanie dotyczy boisk osiedlowych, o które wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych. Pierwsze z nich powstanie na terenie osiedla Charzewice, przy ulicy Jaśminowej, w pobliżu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie ono służyło społeczności lokalnej, a także będzie wykorzystywane na potrzeby działań edukacyjnych, realizowanych przez strażaków- ochotników. Kolejne boisko ma służyć mieszkańcom 3 osiedli: Widok, Piaski, Rozwadów. W planie jest budowa boiska przy ul. Traugutta, przy Klasztorze Ojców Kapucynów. Budowa obu boisk planowana jest na 2021 rok.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sprawiedliwy

Kiedy jakieś nowe miejsca pracy za godziwą stawkę ? a nie tylko wydawanie publicznych pieniędzy kiedy Wy ludzie zrozumiecie że wybieracie mat..ołów do rządzenia. Wydać Wasze pieniądze to może każdy Zenek czy Franek spod żabki. Boiska, place zabaw, śmietniki, ławeczki za grube tysiące. A Kiedy obniżenie podatków ? Dla ludzi pracujących. Dla zwykłych fizycznych. Bo skąd Nadbereżny bierze kasę od nas. Wydaje naszą kasę tak jak Szlęzak. Rozrzutne gł..upki a podobno mamy kryzys. Wiecie ile Wasz pis zrobił nowych podatków nie wiecie bo tacy z Was ślepi zarozumialcy. pis wprowadził 34 nowe podatki a Wy dalej na nich głosujcie. PIS PO SLD PSL to te same farbowane lisy co przy okrągłym stole. A mat...oły dalej ich wybierają. Nie proście się jak Wam zabraknie kasy w kieszeni by wychodzić na ulice. Wtedy to ja będę się śmiał.

Andrzej_2.0

Do ~dziko, co Ty się martwisz. Zostanie ogloszony przetarg, oferenci dadzą zbyt wysoką cenę i przetarg zostanie przełożony. Ewentualnie bedzie narracja, że czekamy na dofinansowanie. Nic nie będzie. Kasy nie ma.

~dziko

Jakie boiska i komu?Chyba dla mutantow odpornych na koronawirusa.Komunikar rzadowy jest jasny Zostań w domu ,nie ryzykuj.A u nas jacys nadgorliwi urzednicy sa.Wirus zniknie za kilka lat albo zostanie na zawsze wiec narazie zadnych boisk nie wolno budowac.