Przedszkola publiczne: więcej chętnych niż miejsc?

Image

Na terenie Stalowej Woli funkcjonuje 13 przedszkoli publicznych. W placówkach prowadzonych przez miasto rozpocznie swoją przygodę z nauka i zabawą niespełna 438 dzieci. Pierwszy raz przekroczą „próg edukacyjny” 1 września. Dla reszty, póki co, zabrakło miejsca. Mowa tu o tych maluszkach, które wcześniej nie uczęszczały do przedszkoli.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli publicznych była prowadzona jedynie w formie elektronicznej. Była ona skierowana w pierwszej kolejności do mieszkańców Stalowej Woli. W postępowaniu rekrutacyjnym brały udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Rodzice mogli składać wniosek o przyjęcie do 3 wybranych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Do nowych oddziałów przyjęto 438 dzieci, nie przyjęto 137. W tej grupie znalazły się przede wszystkim dzieci 3- letnie. W magistracie trwają starania, aby znaleźć miejsca dla tych małych stalowowolan, dla których zabrakło miejsc.

- Analizujemy cały czas sytuację tak, aby maksymalną liczbę dzieci do tego okresu, do 1-go września przyjąć. Wymaga to czasu i analizy- mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Odi

~lii bo co? Bo komus sie chcialo uczyc za mlodu a nie szlajać sie po miescie i ma dobra prace teraz albo ktos kto pracuje fizycznie na 1,5 etatu i tez ma wiekszy dochod to ma placić za cos do czego dziecko ma prawo po ukonczeniu 3r.z., bo leniuchom sie wszystko nalezy bo sa biedni? To jest dyskryminacja dzieci ze wzgledu na zarobki rodzicow, co piszesz czlowieku

~Iii

Powinno być od zarobków majętni do prywatnych bo ich stać średni do publicznych czy to takie trudne

~Acha

Jeżeli są rodzice chcą posłać dziecko do przedszkola to takie miejsce powinno się znaleźć niby przedszkola dla rodziców pracujących a jak matka ma pójść do pracy jeśli nie ma miejsc w przedszkolach druga sprawa dla wszystkich powinny być miejsca aby dzieci miały naukę i zabawę z rówieśnikami

~Mia

Tak poczytałam sobie internet np, strone nik i nie jestem pewna czy jednak na gminie nie leży taki obowiazek, znalazlam taka informacje "Od roku szkolnego 2017/2018 każda gmina ma obowiązek zapewnić możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat, zamieszkałych na jej obszarze i zgłoszonym podczas postępowania rekrutacyjnego". Pewnie niekoniecznie musi byc to wybrane przez nas miejsce, ale z tego co rozumiem na terenie gminy.Moze sa jakies zasady ktore zwalniaja gmine z tego obowiazku? Nie wiem, az tak nie wnikalam ale nie natknelam sie tez na takowe.

~J~

~Mia obowiązek jest od 6 roku życia.

~Mia

A to nie jest tak, ze gmina ma obowiazek zapewnić miejsce dziecku od 3 roku zycia w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym?

~Mamcia

Większość dzieci przyprowadzania jest po 8 odbierana o 13 i rodzice pracują ???

~Liljana

Chyba jak matka 3latja wysyła do przedszkola z to po to, by pójść znów do pracy! Dla niektórych widać rozumowanie zbyt skomplikowane.

Andrzej_2.0

Gdyby mistrz lasnsu i balansu spełnił swoją obietnice a nie tylko fantazjował i pajacował. To już dziś by funkcjonowało żłobkoprzedszkole z basenem. No ale to był tylko lans przed banerem i konferencja prasowa.

~mieszkaniec

będzie oficjalne stanowisko opozycji w tej sprawie?
na pewno są już nasi stalowowolscy działacze zaniepokojeni,
a część jest także zatroskana

palantunio

Niech mamusie bezrobotne zajmą się swoimi dziećmi w domu, wówczas problem się rozwiąże. A nie nawet w rekrutacji mają pierwszenstwo,

~Kkk

Odstawić dzieci mamusiek niepracujacych.