Szpital wkrótce zacznie przyjmować pacjentów planowych

Image

Powoli Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku szykuje się do rozpoczęcia normalnej działalności i będzie przyjmował planowych pacjentów, a także wznowi działalność w zakresie lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnego.

Obecnie świadczenia udzielane są w stanie zagrożenia życia i zdrowia oraz w formie teleporady. Z uwagi na utrzymujący się w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego „odmrażanie” odbywa się stopniowo.

Wznowienie działalności będzie wiązało się z wprowadzeniem koniecznych procedur i środków ostrożności. Wszystko to wynika z zaleceń i obostrzeń narzuconych przez ministerstwo, ale jest też warunkiem bezpieczeństwa personelu i pacjentów.

Pacjenci powinni więc sami zrozumieć, że zachowanie ich jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Korzystający z wizyty w poradni, zabiegów rehabilitacyjnych, badań diagnostyki obrazowej RTG, TK, USG będą musieli przychodzić na wyznaczone godziny i stosować się do zleceń w zakresie higieny rąk oraz poddawać się procedurze wstępnego wywiadu o stanie zdrowia (pretriage). W celu eliminowania zbędnego narażenia się, przy umawianiu terminu wizyty, zabiegu czy badania, polecany jest kontakt telefoniczny z odpowiednią poradnią lub pracownią szpitala.

Obecnie w Nisku w trybie planowym pracują już poradnie, pracownie diagnostyki obrazowej, punkt pobrań do badań laboratoryjnych oraz wykonywane są zabiegi w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej.

W najbliższych dniach wznowione zostaną planowe przyjęcia w oddziale chorób wewnętrznych, ginekologii oraz pediatrii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kania

Czy to prawda, że lekarz Adamczyk odszedł do Bojanowa i szefem oddzaalu ma być dr Szymański?
Wszyscy chyba odetchną z ulga, kobiety chciałyby wreszcie rodzić w Stalowej, jakie opinie były o ginekologii- wszyscy wiemy

annac26

koniec wakacji?

~Jfkf

Biznes stulecia pobierać składki i zamknąć szpitale.

e2rds

he hee, ciebie już wyleczono psychicznie, bo nie widać tego po wpisach, nadal rżysz jak przysłowiowa kobyła Więcka.

~he hee

pora sie leczyć psychicznie staruchu.

e2rds

mieszkaniec, zastanawiam się, czy nie jesteś mechaniczną papuga, albo bezmózgim trollem nauczonym tylko jednego zdania które wpisujesz pod każdym artykułem. Pasuje to drugie.

~Login

Coraz częściej zdarza mi się czytać na tej stronie o wydarzeniach dziejących się poza Stalową Wolą . Rozumiem jeszcze gdy pisze się o powiecie stalowowolskim , ale gdy jeden po drugim artykuł pisze o Jeżowym , Zarzeczu , Rudniku lub Nisku , to mam prawo zapytać : a co mnie to obchodzi ? Jeśli nazwa portalu brzmi Stalowe Miasto , to chcę czytać właśnie o nim , a nie o stalowym Nisku , stalowym Zarzeczu , lub stalowym Rudniku !

~mieszkaniec

będzie oficjalne stanowisko opozycji w tej sprawie?
na pewno są już nasi stalowowolscy działacze zaniepokojeni,
a część jest także zatroskana

~Dkdk

Leczenie zębów prywatnie leczenie innych chorób też prywatnie pytam się po co mi państwo zabiera połowę wypłaty jak za wszystko place?