Nie tygodnie, lecz miesiące do finału rewitalizacji rynku w Rozwadowie

Image

Choć o modernizacji rynku w Rozwadowie mówi się od dawna, a miasto pozyskało we wrześniu 2018 roku dofinansowanie w wysokości 10 mln zł na rewitalizację oraz rozbudowę budynku „Sokoła”, to na finał tej inwestycji trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

- Mamy pewne opóźnienie w kontekście rewitalizacji Rozwadowa. Wynika to z analizy pierwszego przetargu, który był ogłoszony. Podjęliśmy decyzję o dodatkowych zmianach w projekcie płyty rynku. Do końca maja ten projekt zostanie zakończony- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zmiany, które zostaną wprowadzone w projekcie mają na celu obniżenie kosztów, jak również spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy wnioskowali o większą ochronę zieleni, a konkretnie o ograniczenie wycinki drzew znajdujących się na płycie rynku. Projekt wprowadzi nowe rozwiązania sanitarne związane z odprowadzaniem wody.

- Rewizji został również poddany plac zabaw na płycie rynku tak, aby on jeszcze lepiej korespondował z historyczną tożsamością tego miejsca- mówi prezydent.

Pierwotnie szacowano, że rewitalizacja rynku w Rozwadowie będzie kosztowała 15 mln zł. W ramach tej inwestycji ma powstać nowa droga, wybudowane zostaną fontanny, zdroje uliczne (przywrócenie historycznych akcentów), pojawi się miejsce do organizacji imprez kulturalnych, znikną pod ziemią wiszące nad ulicą kable linii energetycznej.

Gdy projekt będzie gotowy, zaopiniuje go konserwator. Zmiany muszą zostać zatwierdzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Plany są takie, że nowy przetarg zostanie ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia br. Jeśli uda się szybko wyłonić wykonawcę, to na początku jesieni br. rozpoczęłyby się pierwsze prace. Na ich finał trzeba będzie poczekać do połowy 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adam

W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT?
O ile obniżono podatek VAT?
Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami?
O ile podniesiono kwotę wolną od podatku?
Jaką pomoc otrzymali frankowicze?
Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus?
Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych?
Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec?
Jakie wojska latają zakupiony helikopterami dla armii?
Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości?
Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni?
Jak pokonano ASF?
O ile krótsze są kolejki do lekarzy?
Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce?
O ile wzrosły emerytury i renty?
Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw?
Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej?
Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju?
Jak ochroniono środowisko?
Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew?
O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji?
O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski?
O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy?
Gdzie jest wrak Tupolewa?
Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków?
Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj?
Ilu urzędników mniej pracuje w ministerstwach?
Dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji w Jedwabnem?
Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI?
Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?

~Czy to ważne

Za żadne skarby nie powinni się zgodzić na to betonowanie rynku zwane pseudo rewitalizacją miasta. Poczytajcie o już zabetonowanych miastach gdzie zielone rynki zmienili w betonowe pustynie: Brzesko, Ząbkowice i wiele innych gdzie przez taki głupi nachalny PR partyjnych pajacy niszczy się oazy zieleni bo oni wiedzą lepiej co wszystkim potrzeba I gdzie kasę wydać ze y tylko punktów nałapać. Poczytajcie o wielkich miastach które rozwalają te betonowe pustynie żeby sądzić zieleni która ma za zadanie również funkcje odwadniające. Nie mówiąc już o zwykłym odpoczynku w cieniu dla wszystkich. Ten partyjny pajacyk nie ma zielonego pojęcia o rewitalizacji, potrafi tylko rozwalic kolejne miejsca w stalowej byle tylko za błyszczeć przed towarzyszem TW Balbina

~bywalec

Należy rozbudować flamingo, sprwadzić wiecej dziwek. Można np. zacząć nabór w pobliskiej dyskotece, zwie się chyba ona teraz cegielnia, a kiedyś planeta. Zawsze było tam pełno, lambadziar które za kasę są gotowe dać doopy.

~Stalowa

No właśnie co z tym Flamingo.Nie dość,że nasz Prezydent Miasta ma się za inteligentnego ,to jesze całe modlitwy wrzuca na swojego Facebooka.No a tu o nieopodal miejsca o którym mówi ,rozgłasza i rewitalizuje taka perełka.Flamingo.
Chyba o gorszą obłudę już trudno.
A może po prostu ma was za zwyczajnych durniów?

~Stalówka

Jak Pan zrewitalizuje Flamingo? Przecież to nieopodal.

~Rozdziadów

Nie tygodnie, nie miesiące, lecz lata całe będzie to trwało. smiech2

~Los

Poziom hejtów opozycyjnego trolla świadczy o wyjątkowo niskiej inteligencji i prymitywizmie autora.
I oni mają się za inteligentnych smiech2 smiech2

~Stalówka

Jakieś nowe zabawki we Flamingo?

~ojtam

Ten nasz prezydent to dobry bajkopisarz z placu zabaw .

~Olo

Pisomatoly powoli ida w historyczne zapomnienie zaczyna się ich koniec.A niektórzy dostana podziękowanie od prawdziwych POLAKOW jak Ceaușescu

~Szumitoo

Płac zabaw? Trzeba w końcu dorosnąć i wyjść z piaskownicy.
A w przyszłym roku znów będzie artykuł o planowanej rewitalizacji, podobnie jak z planami na placu gagarina!

~hahahha

Plac zabaw na rynku starego miasta z XVII wieku ? Zastanawiam sie dlaczego placu zabaw nie ma na rynku w Zamościu,Krakowie,Sandomierzu czy choćby w Kolbuszowej czy tez w Kazimierzu ,Tarnobrzegu.Czy tam rządzą nieznający się na potrzebach mieszkańców??To by znaczyło ze tylko prezydent Stalowej Woli i jego podpowiadacze z Rynku znają sie na potrzebach mieszkańców nie wspomnę o guście.Ciekaw jestem co na takowy plac zabaw na XVII wiecznym rynku zapatruje sie konserwator zabytków.Według mnie to totalna głupota.

~hahahha

Zart?

~viktrs

Widac ze mieszkancy nie chcą betonowania rynku w Rozwadowie.A o nowym asfalcie nikt nie pomyslal,ile to było by tansze od tego betonu .

~Komentator

Prawdziwi Polacy pogonili PO

~fix

Swolocz pisowska już ujada i troluje bo ich długo-pis traci poparcie w wyborach hurtowo .Prawdziwi polacy już się obudzili i widza największe zlo w pisie i kk ,nareszcie lepiej pozno jak wcale .

~Kropka

Żeby był finał to musiałby rządzić prawdziwy prezydent jak Pan Andrzej Szlęzak a nie partyjny chłopiec na posyłki bez elementarnej wiedzy o dobrym zarządzaniu finansami miasta.

~Luz

czy opozycja oprócz hejtu może napisać coś konstruktywnego?
Przecież DAP i Damian nie są tacy?

~Kai

Czy ktoś wie jakie jest zadłużenie naszego miasta ?. Czy ktoś policzył jakie będą przychody w 2020 roku uwzględniające ich spadek z powodu zamknięcia części miejsc pracy jak również odpowiedzi mieszkańców że Stalowej Woli.

~Polak

Mamy kwitnące PCPN i ekstra klasę Nie za dużo szczęścia?

~stalowiak

Od 2018 kiedy to miasto dostało kasę sporo się działo i forsa poszła na propagandę sukcesu LN . Teraz będziemy karmieni obietnicami na przyszłość.

~Juska

To jest tylko przypomnienie przed wyborami na wypadek gdyby ktoś zapomniał na kogo głosować!

~Juska

To jest tylko przypomnienie przed wyborami na wypadek gdyby ktoś zapomniał na kogo głosować!

~Rocho

~kris35 no nie tak do końca, też nie jestem sympatykiem rasy która nas uważa za bydło. Zabytki każdej kultury powinny być przechowywane na danym terenie. Nikt się nie wyprze że taki naród tu mieszkał bo cała Europa ich tępiła a myśmy ich przyjęli (nasi przodkowie). To plemię Chazarskie które przejęło od kilku-kilkudziesięciu czy kilkuset przybyszów z terenów biblijnych na teren miedzy morzem Czarnym, Kaspijskim a podnóżem Kaukazu. Ich dzisiejszy genotyp jest śladowy co do pochodzenia biblijnego ale opanowali większość przemysłu, banków itp na świecie. Im należy się sprzeciwić a nie tym biedakom których Niemcy wymordowali w większości na terenie Polski. To ci z podkaukaskich stepów który stali się bossami współczesnego świata wymyślają te bzdury i postulowali i uchwalili akta 447. Oni już przed wojną mieszkali w Ameryce a najbogatszy z nich Rotschild (teraz co jego potomkowie) dorobił się na handlu niewolnikami.

~Cccp

Przed każda inwestycją są konsultacje społeczne. Gdzie byliście ???

~kris35

Ten żydowski grajdoł należy potraktować ; spychaczami , koparkami . Następnie wywieźć gruz tam gdzie on potrzebny .

~???

To nie lata jak z trybuną czy PCPN? Co za optymistyczna prognoza.

~However

Wyją I ujadają trolle opozycyjne, ale stanowiska opozycji nie będzie. Zrezygnowali, oddają mandaty.

~brzycho

Samo slowo rewitalizacja to kojarzy się z całkowitym zniszczeniem drzew obojętnie w jakim miejscu w Polsce.Ludzie sprzeciwiają się temu a urzędasy swoje pokazuja.Ale o nowych mieszkaniach socjalnych to nie pomysla.

~Tak

10 milionow na sokola to sa jakieś jaja budynek który nikomu nie jest potrzebny przecież mamy muzeum mamy mdk sdk