Czy będzie za co modernizować wnętrza MDK?

Image

Miasto ubiega się o 85% dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, ze źródeł norweskich, na modernizację wnętrza Miejskiego Domu Kultury. Wartość całego projektu to aż 19,6 mln zł. Co miałoby się zmienić?

Projekt zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych. W sali widowiskowej planowana jest m.in. wymiana podłogi na widowni i foteli, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów, wymiana oświetlenia ogólnego na widowni, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych. Kolejne działania mają polegać na dostosowaniu małej sali kinowej do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. Ważną częścią projektu jest jeszcze lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na razie nie wiadomo czy uda się pozyskać pieniądze, konkurencja jest bardzo duża.

- Skutecznie złożyliśmy całą dokumentację w terminie. Jesteśmy już po pierwszych ocenach formalnych, czekamy na ocenę merytoryczną. Konkurencja w tym projekcie jest gigantyczna. Liczba wniosków złożona przez różne samorządy, instytucje nie jest liczona w milionach złotych, tylko w miliardach. Konkurujemy z wielkimi projektami, mamy nadzieję, że ten silny projekt Miejskiego Domu Kultury uzyska to wsparcie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli udałoby się pozyskać środki norweskie, prace modernizacyjne prowadzone byłyby w latach 2021- 2023.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Los, dlaczego ciebie tak los pokarał, za co, współczuję.

~podatnik

Co tam jakiś MDK czy respiratory - mural będzie!

~Los

Poziom hejtów opozycyjnego trolla świadczy o wyjątkowo niskiej inteligencji i prymitywizmie autora.
I oni mają się za inteligentnych smiech2 smiech2

~Jrjr

Niech podatki podniosą. Ciemny lud za wszystko zaplaci

e2rds

buhahaaa, a czy ty wiesz co to takiego kultura, przecież o tym pojęcia nie masz z takim łbem co ci pisałem, tym bardziej że ty nigdy nie doświadczysz uroków kultury, za głupi jesteś, a wszystkich zdanie na ten temat co piszę to mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg.
Inteligent, ja to odpoczywam, dobrze odpoczywam, to ty musisz wziąć się za robotę byś zapracował na nędzną emeryturę, a nie to możesz przez papier jak ci pozwolę. Pozostaje wam tylko wściekanie się, ja z tego tylko śmieję się. Pozdrawia, pracujcie, pracujcie.

~Terefere

Był w podstawówce z klasą.

~buhahaaa

e2... i cóz z tego że " byłeś" na różnych spetkaklach jak kultury jak nie było tak i nie ma u cie za grosz.Poprostu tylko byłeś.

~Inteligent

Ty byłeś chyba gumy z chodnika odrywać żydzie pier... do lony. Nie odchodzisz od komputera nawet na 5 min. Weź się za robotę bo śmierdzisz leniem na całe Podkarpacie barani łbie.

e2rds

stalowemiasto, palancie , więcej razy na różnych spektaklach byłem w MDK na pewno niż ty masz lat, systematycznie tak chodzę, ale zaćmy to żadnej tam nie widziałem. Ja tam się wybieram na spektakl bo to jest dla mnie ważne, a nie na wygodne siedzenie w super fotelach, żarcie, szeleszczenie i przeszkadzanie innym, a wiele osób tak się wybiera bo nie mogą obejść się bez cukierka, chipsów, popcornu, to jest chore, albo idziesz na spektakl, albo na wyżerkę, jak chcesz się nażreć to jest od tego restauracja a nie spektakl w MDK. Więcej kasy wydaliśmy z żoną na spektakle niż ty zarabiasz w roku i nie tylko w Stalowej Woli.

stalowemiasto

@e2rds

Sam byś się wybrał i zobaczył jak tam jest, a nie siedzisz całymi dniami na forum i trolujesz. Dopierdzielanie innym to twoje hobby czy pasją?? Cccp napisał można to "porównać" czytaj ze zrozumieniem. Dlaczego jak otwierał się Helios to chwalili się wygodnymi krzesłami?? Bo nawet takie rzeczy wpływają na to jak się ogląda film czy przedstawienie. Ale sam w du pie byłeś i gówn o widziałeś więc tego nie zrozumiesz.

e2rds

Cccp, przecież ty nie chodzisz na spektakle bo dla ciebie to widowiska niezrozumiałe, takie z górnej półki i w czym zabierasz głos. Wymiana podłogi i foteli ma wpłynąć na twoje oko z zaćmą, to tobie potrzebny okulista. A jak chcesz w technologi cyfrowej oglądać spektakle, to w telewizorze, spektakle w MDK ogląda się na żywo panie Cccp.

~Euzebiusz

To proste, za pieniądze inwestorów pozyskanych z dwóch festynów zorganizowanych na błoniach smiech2

~Vrek

Dopiero teraz zauważyłem że połysk będzie w 15 minut a co potem

~Cccp

Remont tam jest niezbędny, można to porównać do technologii analogowej z cyfrową. Wszystkie spektakle, przedstawienia itp są tam odbierane jak przez oko z zaćmą.

~Tom

Dwa lata temu prezydent obiecał budowę osiedla leśna i z tej obietnicy się nie wywiązał.

~Biedak

Nie wiem jak to możliwe. Zawsze w niczym mi się nie udawało a sobie żyje już 105 lat. Wielcy profesorowie, dyrektorzy, doktorzy poumierali wcześnie (nawet nie sięgnieli 70 lat) a ja sobie żyję. Czy jestem mądrzejszy od nich?

~Vrek

Bravo niech robią może kiedyś skorzystam

~prawica

brak demopkracji w Polsce, zadnej kasy przewłaszczeniowcom, jak się zmieni wrócimy do sprawy

~bazyluk

Zadnego dofinansowania.Urzednicy maja głupie pomysłu typu skuc plytki polozone 10 lat temu i polozyc nowe w innym kolorze.

~emi

Odebrac diety pisowskim radnym za nicnierobienie i nie trzeba zebrac za kasa od norwegow .

~Nnn

Fundusze Norweskie, a jak nie to diety opozycyjnych radnych.

~mariusz

szkoda pieniędzy na kulturę. Lepiej niech drogi nowe zrobią,

e2rds

Gruszki na wierzbie, ale już teraz trzeba o tym mówić, lans jest zawsze potrzebny dla gawiedzi.

~Vrek

Ładna kaska wiem jak zagospodarowac