Ceny OC bez tajemnic - co wpływa na koszt Twojego ubezpieczenia?

Image

Firmy ubezpieczeniowe, wyliczając koszt polisy dla konkretnego kierowcy, stosują wewnętrzne algorytmy oraz biorą pod uwagę szereg czynników. Z tego tekstu dowiesz się, od czego tak naprawdę zależy cena Twojej polisy.

Gdzie szukać najlepszego OC

Jeśli nie masz takiej potrzeby, to raczej unikaj stacjonarnych biur oraz wszelkiego rodzaju przedstawicieli handlowych z konkretnych firm ubezpieczeniowych. Oferty, które przedstawiają, nie zawsze są tymi najlepszymi. W poszukiwaniu najtańszej polisy ubezpieczeniowej radzimy skierować się do specjalistów, którzy mają podpisane umowy z wieloma towarzystwami i są w stanie przedstawić Ci przekrojową ofertę. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/.

Poznaj czynniki, które wpływają na cenę OC

Wyliczanie kosztu ubezpieczenia polega na oszacowaniu ryzyka udziału w kolizji lub wypadku, które dany kierowca przedstawia. Pod uwagę brane są czynnik takie jak:

Wiek i doświadczenie - młodsi kierowcy płacą około 60% więcej za swoje ubezpieczenia niż kierowcy z dużym stażem po 56 roku życia. Sprawdź, czym może skończyć się zbyt brawurowa jazda w terenie zabudowanym.

Stan cywilny - ustabilizowane życie osobiste to coś, co ubezpieczyciele premiują niższymi cenami za ubezpieczenie OC. Małżonkowie płacą średnio o 50% mniej niż osoby samotne.

Dzietność - według ubezpieczycieli rodzice są mniej skłonni do ryzyka na drodze, a więc ich polisy są tańsze.

Region kraju - mieszkańcy dużych miast, ze względu na wzmożony ruch na drogach, płacą więcej, a osoby z mniejszych miejscowości mogą liczyć na niższe składki.

Marka pojazdu - kierowcy, którzy jeżdżą sportowymi samochodami płacą średnio 50% mniej niż ci, którzy posiadają popularne miejskie rozwiązania.

Pojemność silnika - najmniej płacą kierowcy, którzy są właścicielami samochodów z silnikami o pojemności 1.0 l, a najwięcej ci z jednostkami 3,1 l i większymi. Różnica może wynosić nawet 500 zł.

Zebrane zniżki - przyjęło się, że każdy rok bez kolizji jest premiowany rabatem w wysokości 10% na kolejną polisę. Z kolei każda kolizja powoduje zwyżki i sprawia, że ubezpieczenie jest droższe.

Kupuj w pakiecie

Jeśli zależy Ci na najniższych kosztach to znak, że powinieneś zastanowić się nad zakupem OC i AC w jednym pakiecie. W takich sytuacjach towarzystwa ubezpieczeniowe dają duże rabaty. Oszczędności może przynieść też opłacanie składki w całości, a nie w systemie ratalnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach sprawdź stronę http://ubezpieczenie24.org/

Podsumowanie

Jak widzisz, koszt Twojego ubezpieczenia OC jest ściśle uzależniony od wielu czynników, które są brane pod uwagę przez ubezpieczycieli. Jedno jest jednak pewne - bezszkodowa jazda to klucz do taniego OC. Jeśli jesteś kierowcą, który co chwile zgłasza do ubezpieczyciela szkodę to znak, że nie masz co liczyć na korzystne ceny przy przedłużaniu umowy. Firmy premiują kierowców z niskim współczynnikiem ryzyka (w związkach małżeńskich i z dziećmi). Pamiętaj też, by nie wybierać polisy pochopnie i zawsze sprawdzić wszystkie dostępne możliwości.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ana

w Centrum Finansowo-Ubezpieczeniowym na okulickiego na przeciw księgarni Stańczyka i złotników szybko porównaliśmy oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i tu uwaga, nie wybraliśmy wcale najtańszej polisy ponieważ mieli jakieś zniżki i wyszło jeszcze taniej w pakiecie i na większa sumę ubezpieczenia. Zdecydowanie polecam.
PS. płatności kartą by jeszcze mogli wprowadzić. Mówili że to kwestia czasu.

~lalala

Nie wiem kto pisał te bzdury, ale na pewno nikt, kto ma do czynienia z ubezpieczeniami. Jestem agentem, który ma ofertę kilkunastu towarzystw i może parę procent z tego tekstu jest prawdą. Nie chce mi się nawet dokładnie tłumaczyć. Jedno powiem: zanim udostępnicie jakiś tekst, zapytajcie tych, którzy się znają na rzeczy, a nie kopiujcie głupich ogólników znalezionych w sieci. Nie godzi się...