Czym różni się zamiennik od oryginalnego tuszu? Co wybrać?

Image

Korzystanie z drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego wymaga co pewien czas wymiany tuszu. Nieustannie toczą się dyskusje, czy zamienniki są równie dobre co oryginalne tusze. Zamienniki na pewno stanowią ekonomiczne rozwiązanie, ale oryginały mają niepodważalne zalety. Na co się zdecydować? Oryginalne tusze – czym się wyróżniają?

Na rynku są dostępne rozmaite modele drukarek, do których przeznaczone są odpowiednie tusze. Na przykład tusz hp 652 jest kompatybilny z drukarkami HP Deskjet Ink Advantage 4535, HP Ink Deskjet Advantage 1115 i wieloma innymi urządzeniami należącymi do serii HP Deskjet Ink Advantage. Zakup oryginalnego tuszu może być nawet trzykrotnie droższy niż zakup zamiennika, ale to oryginał gwarantuje, że będzie dostosowany do wymogów drukarki i nie będzie stwarzał problemów, a przede wszystkim nie wywoła awarii.

Zamienniki tuszów – czym się różnią od oryginałów?

Zamienniki tuszu hp 652 lub innego są produkowane w podobny sposób jak oryginały, ale mogą się różnić składem tuszu. Nie zawsze zamiennik jest gorszy pod względem jakości – czasem niemal dorównuje oryginalnemu tuszowi, ale zawsze istnieje ryzyko, że jakość wydruku nie spełni oczekiwań. Gorszą jakość widać najwyraźniej w przypadku wydruków kolorowych. Obecnie jest coraz więcej firm specjalizujących się w produkcji zamienników, dlatego można zaobserwować, że stają się coraz lepsze i czasem nie widać różnicy pomiędzy nimi a oryginałem. Należy jednak podchodzić do nich ostrożnie i decydować się wyłącznie na zamienniki renomowanych producentów. Warto zwrócić uwagę, że tusze hp 652 są poddawane kontroli w trakcie produkcji w bardziej restrykcyjny sposób niż zamienniki. To właśnie decyduje o ich wyższej cenie. Nie oznacza to, że nie można ich kupić w przystępnej cenie, ponieważ dobra oferta znajduje się na przykład na stronie www.drukuj24.pl . Można też od razu porównać z ceną zamienników.

Wydajność oryginałów i zamienników

Producent oferujący oryginalne tusze do drukarek 652 zwykle udostępnia jedną pojemność, natomiast zamienniki mogą być proponowane również w większych pojemnościach niż oryginały. Pojawia się jednak pytanie, czy wydajność zamienników jest faktycznie adekwatna do pojemności. Tutaj zdania są podzielone i w dużej mierze zależy to od producenta, ale niektórzy uważają, że pewnym wydajności można być wyłącznie w przypadku oryginałów.

Kwestia oszczędności

Zamienniki pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji. Oryginalne tusze zawsze są droższe. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. W przypadku częstego drukowania w kolorze rekomendowane są jednak oryginały, z których warto korzystać również, gdy drukuje się coś sporadycznie – rzadziej zasychają. Jeżeli drukujesz dużo, kwestie ekonomiczne nabierają sporego znaczenia, dlatego wówczas wskazane jest przemyślenie, czy nie skorzystać z zamienników.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.