Armatura łazienkowa – co warto wiedzieć o bateriach podtynkowych?

Image

Armatura łazienkowa stanowi niewielką część wyposażenia, ale jej wybór ma większe znaczenie, niż się wydaje. Pod względem estetycznym może doskonale uzupełniać aranżację wnętrza lub zupełnie ją zaburzać. O wyborze baterii należy zdecydować na etapie planowania urządzenia łazienki, ponieważ różnią się sposobem montażu. Czym wyróżniają się baterie podtynkowe? Co przemawia za ich zastosowaniem?

Baterie podtynkowe – minimalizm i pożądana estetyka

W aranżacjach wnętrz mile widziany jest minimalizm, który wprowadza aurę porządku i lekkości. Dotyczy to również łazienek, dlatego armatura sanitarna powinna być oszczędna w formie i emanować prostotą estetyki. Jak najwięcej elementów montażowych powinno zostać ukrytych w ścianie, dlatego polecanym rozwiązaniem są baterie podtynkowe. Zaleca się je przede wszystkim przy natryskach i wannach. Nowoczesne zestawy natryskowe charakteryzują się eleganckim designem, a podtynkowy montaż sprawia, że widoczny jest jedynie uchwyt baterii. O ukrycie w ścianie elementów armatury warto postarać się również, gdy łazienka jest urządzana w innym stylu niż minimalistyczny.

Zalety zastosowania baterii podtynkowych

Baterie podtynkowe zapewniają estetyczne wykończenie łazienki, ale są również praktyczne pod innymi względami. Zabudowana armatura nie jest wystawiona na ewentualne uszkodzenia mechaniczne i intensywne działanie wilgoci. Podłączenie baterii ukryte pod tynkiem ogranicza również problemy związane z utrzymaniem czystości, ponieważ części o kształtach, z których najtrudniej usunąć brud, są schowane. Zestawy podtynkowe zwiększają komfort użytkowania łazienki i świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie oszczędność miejsca jest kluczowa.

Swoboda aranżacyjna

Podtynkowa armatura łazienkowa przeznaczona do natrysku jest oferowana przez wielu producentów w zestawach, ale baterię, głowicę, natrysk lub deszczownicę można również skompletować samodzielnie. Aby dopasowanie było idealne, warto jednak skorzystać z części od jednego producenta. W celu obniżenia kosztów można poszukać ich w outlecie internetowym https://plusoutlet.pl. Cenowe okazje wyposażenia łazienki od sprawdzonych, renomowanych producentów pomogą w urządzeniu wymarzonego wnętrza. Pod względem estetycznym należy zawsze pamiętać, aby armatura pasowała do stylu pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na możliwości regulacji strumienia wody, żeby każdy z domowników mógł go dopasować do swoich potrzeb.

Sposób montażu

O wyborze baterii podtynkowej trzeba pomyśleć już na wstępie planowania urządzania lub remontu łazienki, ponieważ montaż musi zostać zrealizowany przed położeniem glazury. Po wyborze miejsca montażu baterii należy doprowadzić zimną i ciepłą wodę. Zaleca się umiejscowienie korpusu armatury natryskowej mniej więcej na wysokości 120 cm. W celu umieszczenia korpusu baterii w ścianie konieczne jest wykucie wnęki dostosowanej do niej wielkością. Głowica lub talerz natryskowy powinny zostać zainstalowane na wysokości około 210 cm, licząc od dna brodzika.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.