Kiedy zobaczymy odnowiony Park Miejski?

Image

Został wybrany wykonawca, któremu zostaną powierzone prace związane z rewaloryzacją Parku Miejskiego w Nisku.

Park Miejski w Nisku od wielu lat był miejscem spotkań, rekreacji, spacerów. To tam wielu młodych ludzi udawało się na pierwsze randki. Park znów ma szansę stać się zielonym centrum Niska.

W ramach tego zadania zostanie wymieniona nawierzchnia alejek ze żwirowej na kostkę betonową. Pojawią się także nowe elementy małej architektury, takie jak: ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, stojaki na rowery oraz urządzenia edukacyjno-zabawowe. Ponadto wykonawca zajmie się realizacją infrastruktury ograniczającej degradację siedliska przyrodniczego oraz służącej edukacji przyrodniczej. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec lipca.

Koszty związane z tym zadaniem szacowano na około 410 tys. zł. Do niżańskiego magistratu napłynęło 6 ofert, które oscylowały pomiędzy 342 a 467 tys. zł. Każda z firm oferowała 5- letni okres gwarancji. Komisja przetargowa wybrała firmę z Niska, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę.

Obecnie w Parku Miejskim prowadzone są prace związane z wycinką i pielęgnacją drzew oraz nasadzeniami roślinnymi. Oznacza to, że w tym samym czasie będzie pracowało 2 wykonawców. Nie planowane jest zamknięcie parku dla mieszkańców, chyba że wykonawca zwróciłby się z taką prośbą do magistratu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Marzena

Kiedy nowe osiedle blokow ? Kiedy bedzie mozna kupic nowe mieszkanie a nie stara ruine drozsza niz ceny mieszkan w wielkich miastach ? Mam sie pakowac jak 95% moich rowiesnikow i szukac szczescia w wielkim miescie bo moje miasto zamiast blokow buduje place zabaw ?

~w.wania

... powooli ... co nagle to po diable , teraz są ważniejsze problemy ... abyśmy zdrowi byli

~Ryszard

Mostek zrobili a kiedy rzekę zrobią?

~jasio

A w kturem etapu alejki bedom pozlocone bo s czystygo złota by ukradli i ile to je 20 rocent lód 400tys prawie

~J23

GONIĆ TO ZWICHROWANE TOWARZYSTWO OD TZW REWITALIZACJI -->CZYTAJ WYCINKI I DEWASTACJI PRZYRODY ,POTEM MÓWIĄ O NASADZENIACH PO 30,40 LATACH TAKIE DRZEWO OSIĄGNIE STAN Z PRZED WYCINKI A NAS JUŻ TU NIE BĘDZIE NA TYM ŁEZ PADOLE -JAKI WIĘC MAMY MIEĆ Z TEGO POŻYTEK??? , ODP PROSTA -->KASA DLA DEWASTATORÓW I TO ICH INTERES,MOŻE BY COŚ Z TEGO DREWNA WYBUDOWAĆ KOMUŚ???KARMA CZEKA NA PEWNO POWRÓCI !!! CZAS SIĘ ZBLIŻA
NIEUBŁAGANIE!!! TYLKO CO NAM PÓŹNIEJ ZOSTANIE???!!!

~Ted

Już jakaś suka zwietrzyła interes na wycince drzew miejskiego parku.Tylko patrzeć jak będą wywozić ścięte bale na tartak.To jest tzw rewitalizacja

~Żeglarstwo

@ Ymm

Te opozycyjne wyjce ze Stalowej Woli nie wiedzą że to chodzi o Park w Nisku.
Kur*a ale buce!

~Ymm

No tak opozycja wyje o wycince, tylko nie wie, że w ramach remontu nie wycinano ale dosadzono.
Kompromitacja hejterów, weźcie się ogarnijcie Grety!
Albo płaczcie jak Holownia

Mariusz77

Wycinka i tak zwana pielęgnacja ...
Czyli był sobié piękny park który niejedno przetrwał ....tego nie przetrwa.

~Future

Wtedy kiedy opozycja zajmie stanowisko w tej sprawie.
List się już pisze.
Ponoć mają się tarzać w rzeczce i wyłazić na rzeźby.
Na ławeczce zakochanych Darek zostawi torebkę polonistce...

~STOP

Przestańce bezmózgowcy wycinac drzewa!!!! Kto wam dał prawo niszczyć zieleń miejską...dla was tylko ważne, zeby zabetonować, aluminium wdychać i koronawirusa ukrywać!!!!

~lolo

za moich czasów do parku lazilo się na wagary , wieczorem na randki jak ? bramka do parku była zamykana

~toudi8

Jak zwykle wycinki drzew.A drzewa nie potrzebują wycinki ,bo jak cos to owady tam mieszkają .Im bardziej dziko zarosniety jest park tym lepiej.

~ABCD

czy bez wycinania drzew -które są we wspomnieniach [od mlodych lat]-przez pokolenia -nie można zrobić nasadzen nowych drzewek ,krzewow ,kwiatów nasza babcia ma zdjecia jak siedzą na kOcyku z [malymi] dziećmi w parku za muzyczną, a w tle te ''nasze''drzewa-żę porosły wielkie ale to wspomnienia ,TERAZ wszystko do wycinki,To ju nie ten sam ''lasek''- jedyna ''zieleń''która mogłaby przetrwać.

~Wuef

Porobcie sobie zdjęcia drzew, bo niedługo będą tylko wspomnieniem

~Vrek

Nisko się zapada a oni będą odwadniac nie zważając na to że w piekle woda bed, ie kosztować więcej iż benzyna