Rodzi się coraz mniej dzieci

Image

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie w 2019 roku na Podkarpaciu odnotowano 20,6 tys. urodzeń. Nieznacznie więcej było chłopców (51,9%) niż dziewczynek. Spadek urodzeń, w porównaniu do 2018 roku, wynosi 4,3%. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli w 2019 roku zarejestrowano 598 nowo narodzonych dzieci, a wśród nich 313 chłopców i 285 dziewczynek.

Wśród rodzących kobiet 10,7 tys. było po studiach wyższych, matek ze średnim wykształceniem było 7,4 tys. Najwięcej pań zostających mamami znajdowało się w przedziale wiekowym 25-29 lat – 7,1 tys. Średni wiek matki rodzącej w 2019 roku wyniósł 30,3 lat. Warto zauważyć, że np. w 2010 roku tzw. wiek środkowy wynosił 28,5 lat.

Najwięcej dzieci przyszło na świat w lipcu – 2 tys. i sierpniu – 1,9 tys. Najczęściej dzieci rodziły się we wtorek – 3,6 tys. urodzeń. Łącznie w 2019 roku urodzeń było o 920 mniej w porównaniu z 2018 rokiem. W przypadku Stalowej Woli w ubiegłym roku odnotowano o 66 urodzeń mniej niż w roku wcześniejszym.

Najczęściej waga noworodków oscylowała w granicach 3kg - 3,5kg (8,3 tys. urodzeń). W 16 przypadkach noworodki ważyły 5 kg i więcej. Wśród nowo urodzonych było 531 maluszków z ciąży bliźniaczej oraz 12 z trojaczków.

Ciekawostką jest to, że w 2019 r. na Podkarpaciu ojcami najczęściej zostawali mężczyźni w wieku 30-34 lata (7,2 tys. urodzeń).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mur

Będzie się więcej dzieci rodzić, kiedy władza wyda pieniądze na mural a nie jakiś tam żłobek czy przedszkole. A Wy Dziady proszalne nie macie żadnych względów na życiowe priorytety dla mieszkańców.

~krajrad

Byłem w Kanadzie na wakacjach, bardzo fajny kraj. Gdybym był młodszy na pewno rozważyłbym emigracje tam.

~Bartek

Baltazar napisz coś więcej. Na dla czego uważasz że Kanada, nie jest normalnym krajem?

~Malwina

Ja też bardzo chciałam mieć dziecko, może nawet dwoje, ale nie skarzę niewinnej istoty, na życie w tym chorym, ksenofobicznym, zacofanym kraju. Postanowiliśmy z mężem, że nie będziemy mieli dzieci.

~Baltazar

@Radek.Kanada to normalny kraj????Dobre

~aaa

A jak ma być jak coraz mniej młodych tu zostaje w tym mieście.

~Radek

Za rok razem z dziewczyną kończymy studia i wyjeżdżamy do Kanady. Nasze dzieci urodzą się w normalnym kraju.

~Zombi

Tylko, kompletni wariaci i sadyści, decydują się, na posiadanie dziecka w tak niepewnej rzeczywistości.

~olala

Jest tak jak piszesz Polak . Program miał pomóc młodym ludziom podjąć decyzję o posiadaniu pierwszego dziecka lub kolejnego przez dofinansowanie już urodzonych dzieci i nowego członka rodzinny. W pierwszym roku gdy dzieci rodził wyż demograficzny i nastąpił nieznaczny wzrost urodzeń, pis odtrąbił sukces, a gdy kolejne kwartały pokazały, że nie ma wyżu nie ma wzrostu władza odtrąbiła kolejny sukces czyli poprawę bytu. Efektem tego sukcesu była inflacja i inne ciekawe zachowania rynku w wyniku dalszego rozdawnictwa naszych pieniędzy. Kolejnym sukcesem będzie wielki kryzys, a pandemia jedynie go przyspieszyła.

~Polak

J23 skończ już i wstydu oszczędź. Założenia programu były inne, program miał zachęcić ludzi do posiadania większej ilości dzieci, ale już na początku eksperci mówili, że tak się nie stanie. Teraz stało się to faktem, a więc psiowskie ścierwa twierdzą że wcale tak nie miało być. Prawda jest taka, że to było zwykle przekupstwo, byle by dostać się do koryta.

~Polak

J23 skończ już i wstydu oszczędź. Założenia programu były inne, program miał zachęcić ludzi do posiadania większej ilości dzieci, ale już na początku eksperci mówili, że tak się nie stanie. Teraz stało się to faktem, a więc psiowskie ścierwa twierdzą że wcale tak nie miało być. Prawda jest taka, że to było zwykle przekupstwo, byle by dostać się do koryta.

~J23

TAK MA BYĆ BO PROGRAM JEST DLA RODZIN KTÓRE ŻYJĄ BIEDNIE ,I NIE KRADNĄ TAK JAK ELITY TARGOWICY!!! NIKOGO DO TEJ PORY NIE INTERESOWAŁ LOS WIELODZIETNYCH RODZIN ,PIS POŁOŻYŁ TEMU KRES WARA WAM OD PROGRAMÓW PRO RODZINNYCH ,NIEDŁUGO WAS ROZLICZYMY AFERZYŚCI TARGOWICY PO-KO!!! PAMIĘTAJCIE I NAUCZCIE SIĘ JEDNEGO WYSTARCZY TYLKO NIE KRAŚĆ A PIENIĄDZE NA WSZYSTKO SIĘ ZNAJDĄ!!! I CZAS SIĘ NAWRÓCIĆ!!!

~J23

JUŻ TAK MIERNOTA WYSTĘPOWAŁA "NIEBIESKIE OCKA" "MAGISTEREK" KWAS KWAŚNIEWSKI BIEDNE DZIECKO KOMUNY!!! ŚWIATOWY ALKOHOLIK!!! DEGENERT!!! WZORZEC DLA RAFAŁKA I JEMU PODOBNYCH ZE STAJNI H.G.W. TAK TRZYMAĆ PO-KO I KIJ WAM W OKO!!!

~Bxiw

Program 500 plus, nie miał za zadanie zwiększyć liczbę rodzących się dzieci, tylko kupno głosów wyborczych, ludzi którzy dzieci już posiadają.

~Adam

Tylko s.adyści sprowadzają na ten świat dzieci, w tej popapranej pisowskiej rzeczywistości. Ja będę miał, dzieci ale urodzą się one w normalniejszym kraju, na pewno nie w Polsce.

~--J23

Inteligentny i światowy w przeciwieństwie do Dudy czy naszego nieszczęsnegoprezydenta miasta .Az miło popatrzeć ,że będzie reprezentował Polskę Byliśmy takim posmiewiskiem .Kiedy Sekiielscy w wolnym czasie odwiedza Stalowa Wolę
Czy będzie o czym opowiadać?
Jak myślicie?Czy Lucek zatańczy obertasa?

~J23

CZOŁOWA MIERNOTA MIERNOT ,PIKNY RAFAŁEK ,CZYŚCICIEL WARSZAWSKICH

KAMIENIC,SPRAWCA KATASTROFY EKOLOGICZNEJ OCZYSZCZALI CZAJKA,

WARSZAWSKICH BEZUŻYTECZNYCH PARÓW REKREACJI ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW

NO I TA JEGO DZIECINNA LOGIKA JAK NAWYWIJAM,I NABROJĘ TO NIE RĘCE

MOJE -->A JAK TRWOGA TO DO BOGA !!! CZYTAJ DO RZĄDU !!! ZAMIAST SAM

ROZWIĄZAĆ PROBLEM JAKI SAM STWORZYŁ!!! POLACY OBUDŹCIE SIĘ, KOLEJNY

DONOSICIEL BRUKSELI, KANCIARZ KORYCIARZ I AFERZYSTA TARGOWICY PO-

KO!!! NOWA STARA TWARZ-->STARE NUMERY !!!

~J23

LUDZIE WYSTARCZY ODROBINĘ LOGIKI -->W PIĘKNE FRAZESY ,MYŚLI I CO TU DUŻO MÓWIĆ W LANIE WODY NIKT NIE UWIERZY I NIE DA SIĘ ZMANIPULOWAĆ -->W OBIETNICE I SŁOWA ZMIEŚCI SIĘ WSZYSTKO --->PAMIĘTAJMY I PAMIĘTAMY!!! TARGOWICĘ I CAŁĄ OPOZYCJĘ PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE ROSTOWSKICH ,TUSKÓW I INNYCH AFERZYSTÓW,MANIPULATORÓW TYLKO DO KORYTA SIĘ DOSTAĆ I NISZCZYĆ POLSKĘ I POLAKÓW,PANOWIE KONFEDERACI W OKRĄGŁE SŁOWA WSZYSTKO SIĘ ZMIEŚCI ,FRAZESY I OBIETNICE TYLKO PIS U NICH SŁOWO TO RZECZYWISTY CZYN ,USTAWA I NATYCHMIASTOWA JEJ REALIZACJA!!! I RZETELNA DBAŁOŚĆ O POLSKĘ I PLAKÓW PROGRAMY 500+,300+,PODWYŻKA ŚWIADCZEŃ DLA BEZROBOTNYCH ,SKRÓCENIE WIEKU EMERYTALNEGO,JESZCZE DOBRZE BY GO ZRÓWNALI TEN SAM DLA KOBIET I MĘŻCZYZN !!!!TO NASZA ODDOLNA PROPOZYCJA !!! UNIEZALEŻNIENIE OD ROSJI,U WAS KONFEDERACI JEST POD TYM WZGLĘDEM NIE TAK ,CIĄŻYCIE TAM NIESAMOWICIE!!! W WASZE WYPOCINY ,FRAZESY BEZ POKRYCIA NIE UWIERZYMY!!!!
OPOZYCJO BEZ POKRYCIA !!! SŁOWAMI NIKT NIKOGO NIE NAKARMIŁ,NIE DAŁ PRACY,WSPARCIA DALA POLEK I POLAKÓW A W OBIETNICE MOŻNA WSZYSTKO ZMIEŚCIĆ ZMANIPULOWAĆ I OSZUKAĆ NARÓD-->
CUDOWNA KONFEDRACJO !!! LICZĄ SIĘ CZYNY NIE SŁOWNE POPŁUCZYNY!!!
JESTEŚCIE JAK MAŁE DZIECI NIC NIE ZROBICIE A DUŻO KRZYCZYCIE!!! NA TYM POLSKI NA PEWNO NIE ZBUDUJECIE!!! TO ZWYKŁA MANIPULACJA A POTEM SKOK NA NASZĄ -->POLAKÓW KASĘ !!!W ŻYCIU LICZĄ SIĘ PRAKTYCY NIE TEORETYCY, NAMACALNE REALIA NIE WYIMAGINOWANE MRZONKI!!! KOSMICZNE FANTAZJE!!! PANOWIE KONFEDERACI MIESZKAMY W POLSCE ŻYJEMY DLA PLAKÓW NIE DLA PUSTYCH SŁÓW
I FRAZESÓW I OBIETNIC ,KTÓRYCH WY I CAŁA TA MIERNOTA Z OPOZYCJI NA PEWNO NIE SPEŁNI TYLKO CHCE DOSTAĆ SIĘ DO KORYTA !!! TO MANIA WŁADZY ZA WSZELKĄ CENĘ UKRYTA ZA KŁAMSTWEM HASEŁ ,I CHWYTLIWYCH FRAZESÓW!!! STOP MANIPULACJI I DALSZYM OSZUSTWOM POLAKÓW !!! 0 TOLERANCJI DLA TARGOWICY!!! JESTEŚCIE NIE Z TEJ BAJKI!!!! A W WASZE BAJI JUŻ NIKT NIE UWIERZY!!!

~dzidek7

Odpowiedzialne za to sa nasze zonki.To one nie chcą dzieci a faceci chcą mieć.

~tulipan

Oto poranny sondaż prezydencki
Duda – 39%
Trzaskowski – 18%
Hołownia – 15%
Bosak – 8%
Kosiniak-Kamysz – 3%
I pozostała drobnica w granicach paru punktów procentowych.
Cieszy to, ale i budzi pewne obawy.
Ciesz, gdyż ten sondaż wskazuje, że będzie druga tura wyborów. To, że obecny Prezydent jest w czołówce rankingu, to mnie nie dziwi. Te prawie 40 procent wyborców pragnących jego reelekcji, to przede wszystkim beneficjenci dobrej zmiany i ich rodziny, mieszkańcy wschodnich rejonów Polski i Podkarpacia ogłupieni przez telewizję Kurskiego, radio Maryja i księdza proboszcza oraz ci wszyscy, którzy mając świadomość swojej małości, ograniczeń intelektualnych i zawodowych, patrząc z zawiścią, jak sąsiad wyjeżdża z garażu nowym samochodem, liczą, że jeśli wszystko pozostanie po staremu, to Ziobro i jego prokuratorzy sprawdzą, skąd sąsiad wziął pieniądze na nowy samochód. Myślę, że na Dudę zagłosuje jakieś 30-35 procent wyborców, co oczywiście nie zapewni mu reelekcji. I oby tak się stało.
Również się cieszę, że Kosiniak-Kamysz nie zdołał przekonać do siebie wiejskiego elektoratu, cały czas nie mogę pozbyć się wrażeniu, że oceniając realnie swoje szanse na objęcie najważniejszego urzędu w państwie, jego ugrupowaniu zależy przede wszystkim na odzyskaniu dla swych działaczy i ich rodzin Lasów Państwowych i Agencji Rynku Rolnego. I to jest moim zdaniem głównym cel pana Władysława i jego kolegów z PSL.
Obserwując obecny sojuszu formacji Kaczyńskiego z biskupami, mam prawo obawiać się jego kontynuacji przez niedoszłego Dominikanina jako Prezydenta Polski, dlaczego chyba dobrze, że Hołownia pomimo wielokrotnych zapewnień o przestrzeganiu w czasie swojej ewentualnej prezydentury świeckości państwa, nie jest liderem wśród kandydatów opozycji.
Zatem trzymam kciuki za dalszy spadek poparcia dla Dudy i wzrostu notowań dla Rafała Trzaskowskiego. Moim zdaniem, ta kandydatura, to najlepsza z możliwych.

~całaprawda

Tulipan, cieciu podajesz tą sonda żownie co dawała KOMOROWSKIEMU w pierwszej turze 5 lat temu 70 procentowe poparcie a naprawde miał 20 procent. Elektrat PIS to stałe 50 procent nie reformowalnych popieraczy PANA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY , tak ze zawsze ma 50 albo dużo więcej. Bo na kogo sympatycy mieli by głosowac?, tylko zawsze głosujemy na najlepszego prezydenta POLSKI w dziejach POLSKI.Ty jesteś głupim matołkiem jak wierzysz w te brednie TVN24.Już dawno nasz PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ma te wybory wygrane w kieszeni bo z kim by miał przegrac.

~tulipan

Druga tura gwarantowana.W stosunku do wyników uzyskanych w kwietniu zmalało poparcie dla Andrzeja Dudy do 39 procent (spadek o 20 punktów procentowych) wystarczy to wpisać w google ,,Totalna kompromitacja Prezydenta w Davos''

~Bob

kabi woda święcona na nic nie pomaga. Wprost przeciwnie, może tylko zaszkodzić, bo pełno w niej bakterii, w tym bakterii kałowych. Tylko idiota pcha ręce, do takiej wody. smiech2

e2rds

prezes, z ciebie taki prezes jak z kierdy kramarz, a przy tym przygadywał kocioł garnkowi, najgorzej jak ślepy tłumaczy jak wyglądają kolory tęczy.

umarly

Potrzeba w mieście więcej parków i placów zabaw - wówczas w mieście przybędzie dzieci umiech To polityka Aborygena który potrafi tylko zadłużać to miasto.

kabi

realista jesteś chory umysłowo, nic ci nie pomoże nawet woda święcona

~praa

jestem w szoku!
opozycji na dzieciach zależy?
przecież popierają czarne marsze, a więc wg nich dzieci nadają sie do aborcji!

~Realista

Dziecko na życie dzisiaj w tym kraju, w tej rzeczywistości pisowskiej, może skazać jedynie sadysta.

~Prezesie

Stalowa Wola upadła.
Niedługo zostanie tu garstka.
Kiedy wymrą emeryci będziemy mieć burmistrza.
Proponuję posłuchać Dudy jak wysławia się w jęz.angielskim.
My cywilizowani ludzie sprzeciwiamy się ośmieszaniu i niszczeniu Państwa .
Trafnie się nazwałeś
Prezes.T
o symbol pośmiewiska w tym mieście
W Stalowej Woli poszukiwany Prezes.

~prezes

e2rds-strasznie aktywny z ciebie dziennikarzyna...jak z Trzaskowskiego prezydent W-wki,co to albo szambem polewa grilla,albo strasznie umęczony leżeniem na paletach,bierze wolne,kiedy szaleje wirus...
Takie samo szambo wylewasz na innych,bo nie potrafisz,nie jestes przystosowany do zycia wśród cywilizowanych ludzi...ocknij sie,przetrzyj oczy i zauważ,że inni ludzie tez sa do ciebie podobni,a że maja trochę inne poglądy...ale czy muszą mieć takie jak ty?