Koronawirus, a inne choroby zakaźne

Image

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie najczęściej występującą chorobą zakaźną w województwie podkarpackim jest grypa. W ostatnich latach liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na tę chorobę utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednak w ostatnim okresie najgroźniejszą chorobą zakaźną, ze względu na duży procent śmiertelności jest COVID-19.

Do 19 maja br. w województwie podkarpackim na COVID-19 (koronawirus) zachorowały 374 osoby. Odnotowano 34 zgony, których przyczyną był koronawirus. W Rzeszowie od początku pandemii koronawirusa stwierdzono 28 przypadków zachorowań na COVID-19. Nie odnotowano żadnego zgonu.

Wykres 1. Zachorowania na COVID-19 na Podkarpaciu

Obrazek

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

Rzeszów należy do nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań na COVID-19. Od 22 kwietnia br. liczba przypadków zachorowań cały czas wynosi 28, z czego 27 osób uznano za ozdrowieńców.

Obrazek

Wykres 2. Zachorowania na COVID-19 w Rzeszowie

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

Od 1 stycznia do 15 marca na Podkarpaciu odnotowano 44,1 tys. zachorowań na grypę. Rocznie w województwie podkarpackim notuje się kilkadziesiąt tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W 2019 roku takich zachorowań było 79,1 tys., a rok wcześniej tj. w 2018 roku 80,0 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań. Dla przykladu w 2015 roku zachorowań na grypę było 56,9 tys.

W 2019 roku odnotowano także 1,2 tys. zachorowań na choroby z grupy Salmonelloza oraz 592 przypadki zachorowań na szkarlatynę.

W 2019 roku na Podkarpaciu stwierdzono 20,0 tys. zgonów.

Najwięcej zgonów, ponad 40 proc. wszystkich, spowodowanych jest chorobami układu krążenia. Z powodu nowotworów notuje się około 25 proc. zgonów. Choroby zakaźne i pasożytnicze są przyczyną około jednej trzeciej procenta wszystkich zgonów (kilkadziesiąt osób). Podobna struktura zgonów występowala w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Vrek

I ostatnie na swiecie

~manekin

Mały bo w Łańcucie leczom muzykom rokowom bo tam pracuje jeden taki zespolik muzyczny co charakteryzuje się tym że wszyscy muzycy majom brody i grają tak dobrze ze zdobyli 3 miejsce na jakimś konkursie w podkarpackim a jak widać leczom tak że mają ostatnie miejsce w polsce

~Polak

Czy rządzący Polską masoni zaszczepią nas czipami? Stosowana umowa została podpisana 10 maja 2020 r., czytajcie a wiedzieć będziecie...……...żadnej pandemii ani nawet epidemii nie ma.. na tego wirusa się nie umiera.... w przygotowaniu tysiące pozwów upadających przedsiębiorców przeciwko masońskiej huncie... pis to masońskie sługusy, które za władzę i pieniądze sprzedadzą nas jak bydło na targu ….

~Vrek

A co z lodami

~aga

Jak ściema to idź do zakaźnego bez zabezpieczenia i poliż klamki

~mały

Mam pytanie dlaczego na podkarpaciu jest tak duża śmiertelność zarażonych osób prawie 10%. Nigdzie na świecie tak nie ma.

~Wiech

Ściema ściema ściema
Nie ma żadnego wirusa

~PYC

URZĄD W RZESZOWIE ODKRYŁ CO NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ BRAWO STUDIA WYŻSZE WIRUS BAKTERIA BAKTERIA WIRUS JUŻ GLOWA OD TEGO BOLI POZDRAWIAM ALE BAĆ SIĘ TRZEBA WSZYSTKIEGO............

~Adam

Kiedy ogłoszą pandemię grypy? 100 razy więcej chorych niż na kolanoświrusa.

~Vrek

HAHaHa

~@dam

Gratuluję głupoty.
Twój wpis jest w pełni zgodny z tematem artykułu.