Zmarł były prezydent Stalowej Woli

Image

Jak poinformowało Miasto, w wieku 83 lat odszedł były prezydent Stalowej Woli Edward Stendiuch.

Edward Stendiuch na funkcję najpierw wiceprezydenta miasta został powołany w 1982 roku. W 1986 roku objął stanowisko prezydenta miasta i pełnił je do września 1990 roku.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 22 maja 2020 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Czy to ważne

Partyjniacki slugusie patrz na szacunek jakim obdarzają zmarłego Prezydenta Sendiucha za to co zrobił dla miasta pomimo czasów w jakich rządził to za to co zrobił dla Miasta należy się szacunek, natomiast ty Pisowski siersciuchu nigdy nie zasłużysz sobie na taki szacunek chociażby za niszczenie miasta swoimi durnymi pomysłami polityczna gnido nie mówiąc już o byciu na smyczy pseudo dyktatorka.

~Czy to ważne

Niestety po latach od upadku komunizmu STALOWA WOLA ma znów aparatczyka partyjnego zamiast prezydenta. Miernego ale wiernego, który z racji swojego wieku ledwo lizną komunizmu ale tak lizną ze prześciga towarzyszy w bezmyślnym wykonywaniu poleceń emeryta z Żoliborza, wśród towarzyszy znanego jak TW Balbina.

~rosa

mądry wspaniały Pan Prezydent duzo dobrego zrobił dla miasta

~doda

To miasto to spora część przyzwoitych ludzi obdarzonych empatią ale niewielki margines to idioci z pod ciemnej gwiazdy, którzy nikomu nie przepuszczą nawet zmarłego poszarpią. Gdybyś jeden z drugim kretynie dobrze był wychowany w domu rodzinnym to wyniósłbyś wiedzę, że o zmarłych zawsze ale to zawsze mówi się dobrze albo w ogóle. Prostactwo i chamstwo ma być cnotą dla piszących przygłupów(a może jest to jeden?) Ja takim zachowaniom mówię głośne NIE. Rodzinie zmarłego skladam wyrazy współczucia bowiem jest to traumatyczne przeżycie. Nie przejmujcie się niektórymi bazgrołami.

~rita

~STALOWA WOLA - ty raczej jesteś idiotą i nic nie udajesz, popatrz ewentualnie kretynie w lustro jak taki głąb wygląda, dużo się nauczysz.

~ktoś

Do Lgb: Pan Prezydent, Generał, Żołnierz Wojciech JARUZELSKI miał ŚWIECKĄ ceremonię pogrzebową podczas, które tłuszcza wyła i uniemożliwiała godne przeprowadzenie tej uroczystości. Brałem w niej udział więc nie mogę zgodzić się z komentarzem Lgb.

~Bezpartyjny

Wieczne odpoczywanie racz dać mu Panie.

~znajomy

Inwestycje w mieście za czasów prezydentury Edwarda Stendiucha
– dokończenie budowy szkoły budowlanej
– dom katechetyczny przy kościele MBKP
– dom katechetyczny z plebanią par. Opatrzności Bożej
– kościół i dom katechetyczny pw. Matki Bożej Różańcowej (Ozet)
– kościół pw. Trójcy Przenajświętszej
– pawilon szpitalny 1989
– przychodnia zdrowia na osiedlu Młodynie
– piekarnia PSS Społem
– gazyfikacja osiedla Piaski i Charzewice
– hotel „Stal”
– budowa osiedli Poręby i Młodynie
– druga nitka wiaduktu
– przedłużenie ulicy KEN do szosy tarnobrzeskiej
– dokończenie budowy ulicy Poniatowskiego
– elektryfikacja linii kolejowej i powstanie elektrycznej kolei wahadłowej
– korty tenisowe przy stadionie „Energetyka”
– rozbudowa hali sportowej
– odbudowa przystani wodnej
– droga do lotniska w Turbi
– stacja Sanepidu
– sala gimnastyczna dla szkoły nr 2
– budowa osiedla mieszkaniowego Hutnik
– rozbudowa ujęcia wodnego
– baza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
– pierwszy pomnik w Stalowej Woli (pomnik komendanta obwodu AK Kazimierza Pilata).

~Arek

Prawdziwy prezydent,który kochał to miasto.Nie kradł, skromnie przezył. Dzieki jego wizji miasto jest takie a nie inne.Smutno jak odchodzą tacy ludzie .

~ktoś napewno

Wspaniały człowiek to był...

~Hannam

Wspaniały człowiek

~mieszkaniec

nieboszczyk Stendiuch nie jest mi osobiście znany, ale chylę czoło za Jego wkład w rozwój Stalowej Woli, za jego prezydentury otrzymałem mieszkanie

~rex

do taktak
Tej daty nie pamiętałem. Dzięki za przypomnienie.

~taktak

rex - Zawieszenie w obowiązkach prezydenta Edwarda Stendiucha i nominacja Koralewskiego były więc formalnością i nastąpiły 4 kwietnia.

~true

Na pewno był lepszy od stanisława piotrowicza który bronił w sądzie księdza pedofila który otrzymywał medale, asygnatę na samochód,awansowany i nagradzany prokurator w czasach PRL a teraz jeden z ulubieńców kurdupla z żoliborza

~rex

Małe sprostowanie. Pan Stendiuch nie mógł być Prezydentem Miasta do września 1990 r. bo po wyborach 27 maja 1990 r. został nim Jacek Koralewski. Pan Stendiuch został odwołany w 1990 roku , nie pamiętam czy był to marzec, czy kwiecień 1990 roku. Nie zmienia to faktu, że w tych trudnych czasach zachowywał się przyzwoicie i prezydentem był nienajgorszym.

~Lgb

Jaruzelski też miał katolicki pogrzeb.Jakie to zaklamanie

~jan

..... @~MottodlaElyty ..... albo ,,bohatersko spać" jak Jarosław Kaczyński ......

~Taurusl

Stara ubecka q rwa,a teraz pogrzeb katolicki,na śmiecie z nim

~STALOWA WOLA

jestem ciekawy czy wiedzial ze Piotrowski mial zabic ks.Jerzego Popieluszke na terenie Stalowej Woli lub w okolicy miasta gdyby tama pod Wloclawkiem nie wypalila. Malo kto o tym wie ale byl plan zabiacia ksiedza Jerzego w Stalowej woli. Piotrowski zrobil W stw rozpoznanie razem ze swoja banda z MSW. 19 pazdziernika 1984r zostal uprowadzony. 22pazdziernika mial byc w STW. Ile trwalo rozpoznanie? Kto im pomagal? CZY pREZYDENT STENDIUCH WIEDZIAL O TYM?

~jojo

tak naparwde za rzadów tego pana zbudowano stalowa wola jaka widzimy dzisiaj wiec nie narzekak nie pluć a jak ktos ma ochote to niech sie pomodli za zmarłego
o zmarłym albo dobrze albo wcale

~jakub2000

Popatrzcie na swoje buty cymbały ,a nie oczerniajcie dobrych ludzi !

~Obywatel

A to pogrzeb będzie katolicki dziwne

~Antykomuna

Należy prawidłowo nazywać sprawy, nie kręcić młodym w umyłachi. To nie był prezydent tylko funkcjonariusz podległej Moskwie PZPR. To był człowiek sowieckiego okupanta. Precz z komuną!

daniell

Nieprzyjemny facet

~MottodlaElyty

W 1982 roku w Polsce był stan wojenny. Tylko ludzie pokroju Niedźwiedzkiego z Trójki, czyli kapusie, mogli wtedy awansować. O takich ludziach nie można powiedzieć, że tak jak bohaterka Inka zachowali się jak trzeba.