Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Image

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej. 63-latek kierujący toyotą miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację, że na Al. Jana Pawła II doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca toyoty miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u innego uczestnika ruchu drogowego. Świadek zawrócił swój samochód i udał się, za toyotą, która zatrzymała się na drodze osiedlowej. Mężczyzna podszedł do tego pojazdu i poprosił kierującego o oddane kluczyków, ten odmówił więc mu je odebrał, a następnie poprosił przechodnia o wezwanie patrolu policji.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Widząc osobę, której zachowanie wskazuje, że może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, coraz częściej nie odwracamy głowy w drugą stronę udając, że nas to nie dotyczy, tylko reagujemy. Pamietajmy, jeżeli jesteśmy świadkiem takiego zachowania reagujmy – wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~brylant

Odnośnie policji i sklepu promil owszem widzi się przejeżdzające patrole tylko że kompletnie nic z tym nie robią.
Wygląda to jak przy wiejskim sklepie GS. Stoją, śmiecą, palą, piją, plują. Raz na jakiś czas któryś zwymiotuje albo odda mocz bo przecież toy toy tam nie ma. Obrzydliwe to, a takie ładne miasto się robi.

~MAJKA

Milicjant nie osmieszaj się godzina 18 ta pora na spacer a którędy przejść jak ich pełno wszędzie jak wszy dreszcze

~Gonzo

Obserwator masz 100% racji u nas policji nie ma takich przypadków w mieście jest masa a reakcji zero porażka

~list do M.

nie był pijany tylko na*ebany, nie mylcie faktów. Powinien jeszcze ostry w*ierdol dostać.

~milicjant

Obserwator co ty tam robisz o tej porze z dzieckiem ?stoisz za flaszka czy piwem za 500+?

~obserwator

Obywatele muszą pilnować porządku bo policja jest zajęta widać czym innym.

Zastanawiam się natomiast dlaczego policja nie pilnuje regularnych zgromadzeń pod sklepem monopolowym promil? Po godzinie 18 strach obok przechodzić z dzieckiem bo żule albo dzieciaki siedzą, plują, palą i piją. Nikt nie używa maseczek, nie dba też o higienę. Od czego jesteś policjo? Wstyd żeby tak się działo w samym centrum naszego miasta.

~Polak

Ja bym go jeszcze porządnie przekopał, zanim wezwał bym policję.

~Iskra

do maszynista i fix
I co z tego że ujęty już pod blokiem?? Tym razem się mu udało dojechać , następnym mógł potracić czy zabić kogoś lub...siebie! Być może z Waszych rodzin? Powinien jeszcze podziękować ! A dla kierowcy który zatrzymał brawa i podziękowania!

Mariusz77

Wielkie brawa .
Oby więcej takich ludzii . Może wtedy te zalijaczone skur12#y nie będą się czuly aż tak bezkarne

~widz

Brawo Ty! Słuszna postawa tylko ja bym na jego miejscu od siebie dorzucił cichcem parę kopów w dupę.

~fix

Ormowiec dziadek ormowiec ojciec wiec i ten został ormowcem społecznikiem !

maszynista

Ten na promilach zostal zatrzymany jak juz przyjechal pod swoj blok .Wiec jak by nie ormowiec to nikt by nie wiedzal ze siedzial za kierownica.Wszedzie w blokach sa ormowcy na emeryturach.

~Tak

Ja rozumiem na kacu czasami jak ktoś ma 0.4 i dobrze sie czuje to nawet nie wie ale 3 promile to już przesada