Hieny cmentarne w akcji!

Image

Na rozwadowskim cmentarzu grasują złodzieje. Z pomników znikają figurki, elementy zdobnicze, również te przytwierdzone na stałe.

Trzeba być naprawdę złym człowiekiem żeby bezczeszcząc miejsce pochówku sięgnąć po nagrobne figury, krzyże, wizerunki aniołów, świętych, Jezusa i Matki Najświętszej, które znajdują się na pomnikach bliskich zmarłych mieszkańców Stalowej Woli. A wszystko to po to, by je zapewne sprzedać za kilka złotych.

Podczas pandemii było wiele zakazów, między innymi odwiedzania nekropolii. Cmentarze opustoszały. Nie mogliśmy odwiedzać swoich ukochanych bliskich, pomodlić się nad ich grobami, zapalić zniczy. Czas ten wykorzystali złodzieje plądrując cmentarze. W ciszy i spokoju mogli dokonać kradzieży sprawiając ból bliskim osób zmarłych.

Zadzwonił do nas Czytelnik informując nas o kradzieżach na rozwadowskiej nekropolii. Z co najmniej kilku pomników urwano przytwierdzone na stałe figury, uszkodzone zostały przy tej okazji pomniki. Z grobu bliskich naszego Czytelnika wyrwano 2 figury z wizerunkiem Pana Jezusa. Wartość jednej z nich to około 300 zł. Sprawa została już zgłoszona przez kilka osób administratorowi cmentarza. Hieny cmentarne dopuściły się kradzieży, a uszkadzając pomniki, profanacji miejsca kultu.

Ilu jest faktycznie poszkodowanych? Jeszcze nie wiadomo. Po zniesieniu niektórych obostrzeń epidemicznych dopiero rozpoczynamy wychodzenie z domów. Zapewne wkrótce okaże się, że zniszczeń jest więcej. Sprawę należy zgłaszać na policję. Sprawcy w końcu kiedyś wpadną, a wówczas poniosą stosowną do czynu karę. Póki co wielu poszkodowanych nie decyduje się na to uznając, że to nie ma sensu.

- Od początku bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wpłynęło jedno zawiadomienie dotyczące kradzieży na cmentarzu; zawiadomienie otrzymaliśmy 26.04.2020 r. – dotyczyło kradzieży mosiężnej figurki z płyty nagrobkowej. Kradzież miała miejsce na cmentarzu przy ul. Klasztornej- mówi oficer prasowy stalowowolskiej komendy sierż. szt. Małgorzata Kania.

Z tego co się zorientowaliśmy, kradzieży jest o wiele więcej. Takie informacje płyną chociażby do administratora cmentarza.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xXx

Gdyby obcinano za kradzież ręce nie jeden nie miał by się czym przeżegnać w kościele

~kris35

Na tym portalu działa cenzura . A więc to już moje przedostatnie wejście . Zauważyłem że infantylizm jest tu górą .

~Złodziej

W sumie to gra nie warta świeczki. Wziąłem raptem parę złotych za te fanty, ehh :(.

~real

Danuta co niektórzy przynajmniej po śmierci chcą czymś "zabłysnąć"

~Żałobnik

Pewnie diabeł to z@jeb@ł

~jan

.... @~Gtr ..... a może pisowskie dzikusy co gwiżdżą po cmentarzach ?

~Emergency

Żaden katolik by się nie poważył na takie coś.
Wychowanek GW jak najbardziej.

~Ordo

Lewaki jak zwykle niczego nie uszanują.
Krzyż cmentarze?
Zwalczać jak wiarę!

~Robbol

Moje podejrzenie pada na jedynego który był w ostatnim czasie na cmentarzu p. Kaczkynskiego

~Botox

Hej ostatnio tylko Jarosław K był na cmentarzu

~Do Sandomingo

Posadziłam dziś 2 klony

San-Domingo_85

do cześka poniżej, jest to sprawa zupełnie indywidualna i nic ci do tego. Drzewa lepiej idź sadzić

~Do Sandomingo

Jakby było skromnie to nie byłoby kradzieży i nikt by problemu nie miał. Na razie żyję więc problemu nie mam, napisz do tych co stracili złote krzyżyki ze swoich pałaców z marmuru.

PonuryLemur

Te Judasze pisowskie nie uszanują niczego ? Sprzedają się za 500 + a teraz połakomiła się nawet na 300 .

~Gtr

Ofiary wchłaniania tvn24

San-Domingo_85

Co masz danuta za problem? Jedni chcą mieć takie groby, takie tabliczki, inni takie. Sprawa indywidualna.

~Danuta

A tak nawiasem mówiąc to po co te ozdoby na tych cmentarzach? Nie wystarczyłyby normalne , jednakowe na każdym grobie tabliczki? Niektórzy to przesadzają z tym przepychem na cmentarzach. Choć po śmierci niech mi nikt nie funduje wyścigu szczurów, całe życie patrzę na tych zawistników to po śmierci chcę mieć spokój od tych ochów i achów na widok mojego pomnika. Chcę być pochowana w ziemi a nie w jakiejś piwnicy....szczur tam może wejść i mnie wystraszyć przecież, robaki mnie by zjadały....tfu! Kto wymyślił te pałace cmentarne?

~qwr

tym smieciom powinni polamac nogi i rece.

~luna

brakuje mi na denaturat i pitolę gupoty bo kase za to dostaję

~ktoś

luna masz racje i to jest prawda

~luna

Parn.To nie robota totalniaka tylko zakłamanego nieudacznika i kanalii z kasty gnoma z Żoliborza takiego jak ty,któremu z pyska wiecznie cieknie pisi jad i który co niedziela siedzi w pierwszej ławce na mszy w kościele.

~Vrek

Urwać zlodziejowi jajaja

~trzeba

już czas wybudować kolumbarium, które buduje sie od 2012 r i nie bedzie kradzieży bo będzie kilka napisów i żadnych ozdób z metali kolorowych

~mariusz

przyjdzie do złodzieja dusza zmarłego i złapie go za .... wiecie co

~ktoś napewno

ja nie wiem jak można być aż tak bezczelnym!!!!!!!!!!!!!!

~Karlay

do TAK

Masz sprawę w prokuraturze panie jace...

San-Domingo_85

Złapać takiego na gorącym uczynku i wymierzyć mu karę należytą

~Dubpit

/Do wierny /czego odrazu bezdomnego oskarżasz złapałeś go za rękę bo jak na razie to sprawcy nikt nie złapał

~mieszkanka

Taką samą hieną jak tez złodziej jest osoba, która mu płaci za dostarczone elementy, nie spisując jego danych. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że to kradzione.