W Stalowej Woli powstanie mural ze świętym

Image

W naszym mieście pojawi się nowy mural. Będzie przedstawiał świętego Jana Pawła II.

- Z okazji 100- lecia urodzin wielkiego Polaka, Papieża, bliskiego nam świętego, proroka naszych czasów oraz Honorowego Obywatela Miasta Stalowej Woli proponuję, aby w przestrzeni naszego miasta powstał artystyczny mural upamiętniający Jana Pawła II. Zwróciłem się do Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Mieszkańców bloku nr 48 przy alejach noszących imię Jana Pawła II o zgodę na wykonanie papieskiego muralu na odnowionej elewacji tego budynku. Jeśli mieszkańcy wyrażą zgodę, to wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na projekt oraz wykonanie wielkiego muralu, który stanie się ważnym symbolem w przestrzeni Stalowej Woli- poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Mieszkańcy już mogą zobaczyć przykładową wizualizację muralu. Cytat, który pojawiłby się pod postacią świętego pochodzi z wypowiedzi Ojca Świętego, którą usłyszeliśmy podczas papieskiej wizyty w Sandomierzu w dniu 12 czerwca 1999 roku.

Okazją do namalowania fresku jest setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Robert

Marek, a za co, go niby szanować, za to że krył i wynosił na ołtarze pedofili? Gdybym mógł, to splunoł bym na jego grób, albo nawet wypróżnił. Tfu pluje na tego zwyrodnialca.

~Marek

Święty Jan Paweł II Papież Polak -bardzo szanuję Jego.Czy mural na bloku jest dobrym pomysłem dla tak Zacnego Wielkiego Świętego?

~Marzena

Gdzie jest osiedle lesna, gdzie nowe bloki? Serio, ile mozna czekac na mieszkanie to juz jest jakas kpina, malowznie murali zamiast inwestowac w budownictwo!

~Mia

Ooo to kolejna "inwestycja". Nie przeszkadzaja mi takie malowidła i dla jasności szanuje Papieża Polaka. Jestem też osoba wierzącą i praktykującą, ale czy naprawdę nie mamy aktualnie ważniejszych wydatków? To ja każdy grosz oglądam przed wydaniem, bo wszystko coraz droższe a przyszłość niepewna, a tu pieniądze wspólne są na obrazki wydawane? Czy to jakiś sponsor z prywatnych pieniędzy wykona?

~Jprdl

Współczuje Wam...

~tulipan

Oto poranny sondaż prezydencki
Duda – 39%
Trzaskowski – 18%
Hołownia – 15%
Bosak – 8%
Kosiniak-Kamysz – 3%
I pozostała drobnica w granicach paru punktów procentowych.
Cieszy to, ale i budzi pewne obawy.
Ciesz, gdyż ten sondaż wskazuje, że będzie druga tura wyborów. To, że obecny Prezydent jest w czołówce rankingu, to mnie nie dziwi. Te prawie 40 procent wyborców pragnących jego reelekcji, to przede wszystkim beneficjenci dobrej zmiany i ich rodziny, mieszkańcy wschodnich rejonów Polski i Podkarpacia ogłupieni przez telewizję Kurskiego, radio Maryja i księdza proboszcza oraz ci wszyscy, którzy mając świadomość swojej małości, ograniczeń intelektualnych i zawodowych, patrząc z zawiścią, jak sąsiad wyjeżdża z garażu nowym samochodem, liczą, że jeśli wszystko pozostanie po staremu, to Ziobro i jego prokuratorzy sprawdzą, skąd sąsiad wziął pieniądze na nowy samochód. Myślę, że na Dudę zagłosuje jakieś 30-35 procent wyborców, co oczywiście nie zapewni mu reelekcji. I oby tak się stało.
Również się cieszę, że Kosiniak-Kamysz nie zdołał przekonać do siebie wiejskiego elektoratu, cały czas nie mogę pozbyć się wrażeniu, że oceniając realnie swoje szanse na objęcie najważniejszego urzędu w państwie, jego ugrupowaniu zależy przede wszystkim na odzyskaniu dla swych działaczy i ich rodzin Lasów Państwowych i Agencji Rynku Rolnego. I to jest moim zdaniem głównym cel pana Władysława i jego kolegów z PSL.
Obserwując obecny sojuszu formacji Kaczyńskiego z biskupami, mam prawo obawiać się jego kontynuacji przez niedoszłego Dominikanina jako Prezydenta Polski, dlaczego chyba dobrze, że Hołownia pomimo wielokrotnych zapewnień o przestrzeganiu w czasie swojej ewentualnej prezydentury świeckości państwa, nie jest liderem wśród kandydatów opozycji.
Zatem trzymam kciuki za dalszy spadek poparcia dla Dudy i wzrostu notowań dla Rafała Trzaskowskiego. Moim zdaniem, ta kandydatura, to najlepsza z możliwych.

~boczek

Wszędzie tylko , że najlepsi prezydenci to z PIS i ja się tym całkowicie zgadzam.

~całaprawda

Do tulipan , po co te brednie wypociłeś czy ty nie rozumiesz ,że to co wypocileś o tylko propaganda TVN24. PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA już dawno ma te wybory wygrane w kieszeni. Debilnymi wypocinami nie zmienisz rzeczywistości . To samo ja wam komentowałem prawie 2 lata temu podczas wyborów prezydenckich w naszm mieście , że PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY ma te wybory wygrane już od początku pierwszej kadencji bo z kim miał przegrac? Nie było lepszego prezydenta w dziejach STALOWEJ WOLI od obecnego prezydenta.

~intelekt

Dzięki za prawde tobie całaprawda.

~takaprawda

Za ten mural radnym z PIS i PANU PREZYDENTOWI L.N. należy się największy szacunek jaki można sobie wyobrazic.

~tulipan

Już lucek aborygen nie będzie jeździł do Pałacu Prezydenckiego
Druga tura gwarantowana.W stosunku do wyników uzyskanych w kwietniu zmalało poparcie dla Andrzeja Dudy do 39 procent (spadek o 20 punktów procentowych).Jaki jest obecny prezydent, wystarczy to wpisać w google ,,Totalna kompromitacja Prezydenta w Davos''

~bzyczs

Bardzo zly pomysl .Trzeba było malować jak jeszcze nie był wyswiecony.Lucufjusz nie będzie się pytal czy ktoś chce tego murala tylko uznal ze nie będzie sprzeciwu.

San-Domingo_85

Wspaniała inicjatywa, brawo.

~Vzhsjs

Chomsky uważany jest przez współczesnych za jeden z najwybitniejszych autorytetów nauki. Przez szereg lat był profesorem w słynnym amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT). Zajmuje się głównie socjolingwistyką.

1. Rozpraszanie uwagi

Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od spraw istotnych i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, przez ciągłe rozpraszanie uwag i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwracania uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu ekonomii, psychologii, prawa, socjologii lub cybernetyki. Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych przez zniewolenie nieistotnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte – bez czasu na myślenie.

2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie

Metoda ta jest również określana jako problem-reakcja-rozwiązanie. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia kroków natychmiastowych, mających na celu rozwikłanie problemu bądź zapobiegnięcie mu w przyszłości. Na przykład pozwól, aby rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności albo wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

3. Zmiany wprowadzaj stopniowo

Nie wdrażaj radykalnych zmian drastycznie, lecz stopniowo przesuwaj granicę społecznej akceptacji i wytrzymałości krok po kroku, rozbijając zmiany na kolejne lata. Tym sposobem przeforsowano fundamentalne przeobrażenia społeczno-ekonomiczne w Polsce w latach 1980-1990, które doprowadziły do rozkwitu ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, rozwój patologii społecznych, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.

4. Strategia odroczenia

Kolejna metoda na przeprowadzenie niemile widzianej zmiany: przedstaw ją jako bolesną konieczność", którą bezwzględnie zmuszeni będziemy wprowadzić w przyszłości. Ludziom łatwiej jest bowiem zaakceptować widmo przyszłego poświęcenia niż przyjąć zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że "być może jakoś to będzie i uda się uniknąć problemu". Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy nadejdzie czas, by wcielić ją w życie.

5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka

Większość reklam i komunikatów adresowanych do opinii publicznej korzysta z języka oraz sposobu argumentacji, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub osób ograniczonych umysłowo, a więc uproszczonej i wręcz infantylnej formy komunikacji. Im bardziej chcesz swemu rozmówcy zamącić obraz rzeczywistości, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego? Jeżeli będziesz zwracać się do osoby, jakby miała lat dwanaście, to pod wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jak gdyby faktycznie miała dwanaście lub mniej lat.

6. Skupiaj się na emocjach a nie na racjonalności

Wykorzystywanie emocji, to klasyczna technika mająca na celu odstawienie na bok racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku danej jednostki. Co więcej – użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań czy postaw.

7. Utrzymuj ludzi w ignorancji

Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania nad nim kontroli. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, zaś techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla klas niższych.

8. Promuj przeciętność

Spraw, aby w świadomości społecznej utrwaliło się przekonanie, że bycie głupim, wulgarnym, przeciętnym i niewykształconym to stan naturalny i jest on jak najbardziej w porządku i społecznie akceptowalny.

9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, iż są one jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, miast buntować się przeciwko systemowi, który stawia jednostkę w niekorzystnej dlań sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i zaniżenia samooceny, wiodącym nierzadko do depresji. W takich okolicznościach osoba staje się pasywna oraz niezdolna do działań zmierzających do zmiany systemu. Bierność społeczna oznacza brak rewolucji.

10. Poznaj ludzi lepiej niż oni sami są w stanie poznać siebie

W ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki postęp naukowy spowodował rosnący rozziew pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest ogólnie dostępne (tłumaczone) szerokim rzeszom społeczeństwa. Dzięki osiągnięciom biologii (genetyka), neurobiologii, psychologii, cybersocjologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat poszczególnych jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej i z większą dokładnością niż może on wiedzieć o samym sobie. Oznacza to wprost, że dysponując tą wiedzą można sprawować nieskrępowaną kontrolę nad jednostkami – większą niż one same mogą posiąść nad sobą.

Noam Avram Chomsky, od 1955 r. profeosor Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, wybitny myśliciel, uznawanay współcześnie za najwybitniejszego

~sąsiad

CHWDpis.Na pohybel czarnym i czerwonym.

~sąsiad

prosze sie od...lic od boczka prawde napisał !!

~Rosyjski trol

Lucek brawo !! popieram

~No2

@boczek, bo ci PISiorku żyłka pęknie i twój ból bedzie większy niż jego i nawet operacja z użyciem ostrego cienia mgły może nie pomóc.

~Rollers

A sw lucek się nie uwietrzni na wieki?

~Darek

Kiedy zrobić proteścik w 3 osoby?

~jan

.... @~boczek.... a kim ty jesteś by oceniać czyjąś wiarę ?... pomocnikiem Św. Piotra, a może jego kolesiem ?.... a może jesteś w ,,radzie nadzorczej" w Niebie ?.... tak jak każdy ma inne linie papilarne, kolor włosów, wzrost, tak każdy wierzący ma inne sumienie, inną wiarę, inną bojaźń Bożą... a weryfikacja tej wiary następuje w konfesjonale, a nie na forum internetowym.... publiczne ocenianie czyjejś wiary zdarza się, ale nie robią tego ludzie wiary tylko KOMUNISTYCZNI DEMAGODZY, tych akurat nie brakuje .....

e2rds

boczek vel pseudointeligent, a w co ty wierzysz cymbale brzmiący, przecież ty wcale nie znasz się na żadnej religii, wierzysz tylko w hejtowanie pod 54 nickami w godzinach pracy za kasę podatników. Wyjątek stanowi dzisiejszy dzień bo napisałeś po 15.00, może ktoś ci nałożył do tego czerepu za to pisanie w godzinach urzędowania.

~ssd

pisory to cienkie zbuki

~kris35

Oczywiście na chama zostanie nam wciśnięta ta tandeta . Będę sikał pod tym murem. Cieszą się pisdielcy?

~kris35

Co za szpetne graffiti.

~alpacino

Rafał Trzaskowski łącznie posługuje się pięcioma językami obcymi (angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim)

~Zordon

Jan Paweł drugi zaj..bał mi szlugi. smiech2

~żecznik

boczek aka edziu inteligent do qlwy nędzy ile ty masz nicków?

~boczek

Gdyby nie elita kościelna to już dawno POLSKI by na świecie nie było i za o im się należą takie murale w każdym polskim mieście. Ale TOTALNA TARGOWICA nigdy tego nie zrozumie a lewactwo to chorzy na łeb są wszyscy.Weźcie takiego e2rds dla przykładu w nic nie wierzy ale jak ktoś w internecie albo w TVN24 mu coś powie to on wierzy.

~Norweg

A mural Treli taki malutki