Dla kogo maseczki szyte przez więźniów?

Image

Więźniowie mogą także być pożyteczni podczas pandemii koronawirusa. Szycie maseczek jest dla nich formą resocjalizacji.

W poniedziałek 18 maja 2020 roku w Nisku odbyło się przekazanie pierwszej partii maseczek ochronnych wyprodukowanych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Burmistrz Niska otrzymał w sumie 7 tys. sztuk maseczek, które trafią m.in. do szkół, Ośrodków Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Na terenie całego Podkarpacia trwa akcja Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą #ResortSprawiedliwościPomaga. W jej ramach we wszystkich jednostkach penitencjarnych, w tym również w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, uruchomiona została produkcja środków ochrony osobistej. Trafiają one do najbardziej potrzebujących- szpitali, domów dziecka, ale także do mieszkańców.

- W kwietniu dostałem informację od Ministerstwa Sprawiedliwości, że jest taka możliwość współpracy z Zakładem Karnym w Rzeszowie. Zakupiliśmy materiały bawełniane, wielokrotnego użytku oraz gumki w hurtowni. W trybie pilnym zorganizowaliśmy zakup i dowóz- mówi burmistrz gminy i miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Zakup materiału, z którego więźniarki szyją maseczki, kosztował ponad 13 tys. zł. Gmina Nisko także zakupiła 2 maszyny do szycia oraz wypożyczyła 2 kolejne maszyny dla zakładu karnego. Docelowo do Niska ma trafić 20 tys. maseczek ochronnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~RNI

Może ktoś wie co z tą budową wielkiego, nowoczesnego więzienia w miejsce więzienia zamkniętego w Nisku? Może ten Pan coś wtedy mówił na ten temat. Na zdjęciach nie widzę wdzięcznych obywateli Nisko, więc do kogo oni gadali??? Pajace.

e2rds

Rusza ta fabryka maseczek w Stalowej Woli tak szeroko odtrąbiona, może ruszy jak już maseczki nie będą potrzebne.

rock

Jeżeli p. minister nie miał maski to oznacza że rozporządzenie nie obowiązuje.

~Misio

Panowie, a gdzie macie maseczki na gębie????? Czyżby Was rozporządzenie nie obowiązywało. Ale tłumy dziękowały Super Wojownikom ze Służby Więziennej. tak, społeczeństwo nie jest głupie.

~Obywatel

Gdyby nie Panowie Ziobro i Wójcik to maseczki szyte byłyby na miejscu w Areszcie Śledczym w Nisku i nie trzeba by było kupować maszyn do szycia. A ten płk Grabek to wstydziłby się przyjeżdżać do Niska. No ale przecież trzeba zrobić publiczną szopkę z przekazywanych dobrodziejstw.

~Pisior

Maseczki dla pisowcow. Reszta może covid złapać. Nie zal

~Stal

HWDP Hej Wy Dzielni (PO)milicjanci

~obywatel

pis jak faryzeusze....