Wybierz imię dla edukacyjnego robocika

Image

Robot edukacyjny Photon wraz z tabletem to nagroda, jaką otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli za inicjatywy zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wśród 4600 akcji przeprowadzonych w całej Polsce organizatorzy wybrali 15 najciekawszych i nagrodzili organizatorów wspomnianymi zestawami. Stalowowolscy bibliotekarze właśnie otrzymali nagrodę, zapoznają się z możliwościami robota i już nie mogą się doczekać na uczniów szkół, których zaproszą na zajęcia z udziałem robota. Na facebookowym profilu biblioteka wybiera imię dla robocika. Ten, kto wymyśli najciekawsze imię, może otrzymać nagrodę – elektroniczne frisbee grające muzykę z naszego telefonu.

MBP od kilku lat aktywne bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku DBI obchodzony był 11 lutego, czyli jeszcze przed epidemią koronawirusa. Biblioteka począwszy od tego dnia, przez cały tydzień, organizowała szereg edukacyjnych zajęć. W Bibliotece Głównej odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nich udział ponad 160 uczniów: uczniowie z klas I-III ze szkół nr 3, 7 i Społecznej Szkoły Podstawowej oraz klasy VII z PSP nr 7. Zajęcia odbywały się także w Filii nr 1 i 2.

W czasie zajęć zorganizowanych dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej - tworzenie bezpiecznego hasła, ochrona swoich danych osobowych, publikowanie zdjęć, informowanie dorosłych o problemach na jakie napotyka się w trakcie korzystania z Internetu.

W całej Polsce zorganizowano w sumie aż 4600 inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Inicjator akcji czyli Polskie Centrum Programu Safer Internet powołało komisję konkursową, która oceniała te wydarzenia i najlepszych nagrodziła.

- Przeprowadzone działania były ciekawe i inspirujące. Komisja oceniała sprawozdania pod kątem trzech aspektów: jakość merytoryczna: rzetelne ido wieku odbiorców przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w internecie. Zasięg: dotarcie do możliwie dużej i różnicowanej grupy odbiorców (proporcjonalnie do wielkości placówki i środowiska, w którym działa) oraz innowacyjność: wykorzystanie nowych i form pracy – mówią przedstawiciele PCPSI.

Ostatecznie komisja wybrała 15 laureatów, którzy otrzymali jako nagrody edukacyjne roboty oraz tablety do ich obsługi. Wśród tej piętnastki znalazła się także biblioteka w Stalowej Woli.

– Kilka dni temu otrzymaliśmy robota, właśnie uczymy go nowych rzeczy, programujemy i przygotowujemy do edukacyjnych zajęć z naszymi młodymi Czytelnikami. Mamy nadzieję, że te nastąpią już wkrótce po zniesieniu epidemicznych obostrzeń. Do końca maja, na naszym facebookowym profilu czekamy także na propozycje, jak nazwać naszego robocika. Zwycięzca otrzyma od nas nagrodę – elektroniczne frisbee grające muzykę z naszego telefonu – zachęca Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

Fanpage MBP dostępny jest pod tym linkiem: https://www.faceb(...)owaWola/

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacuś

Proponuję imię Lobo. To mój ulubiony komiksowy bohater.