Jan Paweł II w 100 urodziny ani przez chwilę nie jest sam

Image

W Stalowej Woli jest takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogą złożyć hołd Janowi Pawłowi II. Dziś mija 100 rocznica urodzin świętego, papieża, Polaka, autorytetu i Człowieka o wielkim sercu i umyśle.

Pomnik świętego Jana Pawła II jest w Stalowej Woli tym miejscem, do którego przychodzi dziś wiele osób. Co chwilę ktoś przyklęka, przystanie choć na moment i odmówi modlitwę, powierzy swój los i los najbliższych Jego opiece prosząc o wstawiennictwo. 100 rocznica urodzin to też okazja do zapalenia znicza. Tych dzisiaj nie brakuje u stóp największego z wielkich papieży.

Święty Jan Paweł II był pierwszym papieżem pochodzącym z Polski, pierwszym po 455 latach następcą świętego Piotra niebędącym Włochem, co samo w sobie było już niezwykle, ale też i najmłodszym papieżem od 1864 r. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był drugim co do długości w dziejach całej historii Kościoła.

W poniedziałek w konkatedrze o godzinie 18.30 odprawiona zostanie Msza Święta w 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Będzie ją sprawował ks. bp Edward Frankowski. Po eucharystii będzie mieć miejsce otwarcie wystawy poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II, a po niej modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża. Niestety, zaplanowany z tej okazji koncert papieski odbyć się będzie musiał w innym terminie.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~FredekPedek

Ciekawe ilu gejów się jeszcze do syminarium pójdzie

~Dziekujemy

Zamiast komuny mamy klecholandem. Dziekujemy

~Prism

Dla mnie jako ateisty, Wojtyła to zwykły, niczym nie wyróżniający się człowiek.

~Prawda

Jedzenie w sklepach jest za to są pedofile w kościele i ludzi ubyło .
Kiedy Polacy będą żyć w Polsce?

~całaprawda

Gdyby nie ojciec ŚWIĘTY JAN PAWEŁ 2 to do dziś dnia byście tkwili w komunie a jedzenie byście szukali w śmietnikach bo w sklepach nic by już nie było. Co już zapomnieliście ,że za byle ochłapem staliście w kolejce całą noc?

~Z Bogiem

Kiedy doczekamy się jeśli nie na przeprosiny ,to na oficjalne oświadczenie od Pana Prezydenta Miasta co wydarzyło się w ciągu ostatnich pięciu lat na terenie Stalowej Woli .Chodzi o zarzuty dla księży w związku z naklanianiem nieletnich do czynności seksualnych i prowadzone w związku z tym sprawy.
Kościół przez postawę milczenia traci wiarygodność ,w seminariach drastycznie brakuje chętnych.

~Frankie

Wyobrażam sobie sytuację wykorzystanej seksualnie osoby przez duchownego który spokojnie funkcjonuje na innej parafii. Ciekawe jak się czuje widząc ten chory kult szefa instytucji która zniszczyła mu nieodwracalnie zycie. Nawet nie wyobrażam sobie jak taki człowiek się czuje

e2rds

wiemy, a wiesz hejterze, że na 100% znalazł by odmienną orientację wcale nie w radnych opozycji.

~wiemy

Do antman. hejterze pedofili to sobie poszukaj wśrod radnych ze stalowowolskiej opozycji.

~Antman

Całkiem możliwe że JPII też był pedofilem, skoro krył takowych. To co ludzie widzieli, to był tylko jego wizerunek, a ten jak wiadomo można kreować i nie ma on nic wspólnego z prawdą.

~Logothex

Kazika z trójki też usuwają. Ale ludzie wybierają nadal ten utwór. Za kilkanaście lat przyjdzie pokolenie które zapyta dlaczego JP2 jest świętym a za jego pontyfikatu nic nie zrobiono żeby zatrzymać krzywdzenie dzieci przez duchownych. Co im odpowiecie? Ocenzurujecie ich pytania?

~Tokisz

Wykasowano te wpisów. To świadczy że dla pewnej grupy należy cenzurować wypowiedzi. Czyżby one zawierały jakąś niewygodna prawdę?

~nemo

cenzura działa w stalowymmieście też

~Polak

ChwdJPII patronowi pedofilów!!! Niech mu ziemia ciężka będzie.

~ktoś

Muszą kasować ,bo prawdy nikt nie może znać . Ot to pis