Oszukiwali podczas ważenia produktów

Image

W czwartek, tarnobrzescy policjanci zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego z marketów spożywczych, o ujęciu klienta, który oszukiwał podczas robienia zakupów. Okazało się, że mężczyzna będąc na dziale samoobsługowym zważył produkty, następnie naklejał metki z cenami, które po ponownym zważeniu wykazywały wyższą wagę i cenę.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, ustalili, że 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega podtrzymywał od dołu wagę sklepową, powodując zaniżanie ciężaru ważonych produktów, a następnie naklejał metkę z zaniżoną ceną na towarze. W tym czasie jego znajoma, 20-letnia mieszkanka Gorzyc pilnowała by nikt go nie nakrył podczas robienia nieuczciwych zakupów. Policjanci zatrzymali oszustów.

Mundurowi przedstawili im zarzuty popełnienia przestępstwa, do których się przyznali. Ustalono, że proceder ten trwał od kilku tygodni, a straty wyniosły 40 zł. przy ważeniu owoców, warzyw i słodyczy.

Nieuczciwi klienci za popełnione przestępstwo będą odpowiadać przed sądem.

Pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną możne ponieść osoba, która zmienia naklejkę - metkę, z ceną droższych towarów na tańsze lub dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną już ceną.

Oszustwo jest przestępstwem o którym mówi art. 286 kodeksu karnego. Należy pamiętać, że dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zygzak

Ja zawsze tak robię. Np. kupuję dwie cytryny, ale ważę tylko jedną, kasjerki nie nie zwracają na to uwagi, jak jest duża kolejka.

~Xero

Jeśli towar jest oryginalnie zapakowany to zgłoszenie na producenta. Jeśli np waga jest trefna to sklep, ale może być trudno udowodnić celowe działanie.

~Raf

A co jeśli kupujemy 1 kg produktu w sklepie a okazuje się że jest 800g ? Wezwać policję na kogo ?

~olo

biddd-masz rację za PO można było kraść do bólu

Guarana

Gdyby na metce był tylko kod produktu dla kasjera i jego nazwa, a waga dla klientów byłaby tylko po to, aby klient mógł zorientować się w cenie i ilości kupowanego towaru, to nie byłoby problemu. Sklepy, w których towar ważony jest przy kasie nie mają problemu.

~mieszkam se

Angel94 - czytac to trudna sztuka byc dla ciebie. to widac i czuc.. :

Należy pamiętać, że dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej.

~Angel94

Za 40 zł? A gdzie pułap do wykroczenia

~biddd

Absurdy w kraju rządzonym przez PIS zaczynaja przypominac absurdy PRLowskie

~Lol

A tak po za tym jak markety oszukują to jest ok! Mało to razy kupiłem produkt który na oko wydawał się ok a w domu trafiał do kosza bo się nie nadawał do niczego a ja nie należę do ludzi żeby wracać się do sklepu i kłócić ze mnie w chu.... zrobili ;)

~Lol

Ale mi afera na cała Stalowa buahaha i to jest warte napisania artykułu ! Przecież to nie nowość w większości super marketach na całym świecie ludzie biedni podobne triki stosują np .pietruszkę zapakował a skasował marchewkę bo była tańsza i nich z tego nie kręci afery ani artykułu hehe....

~jasio

No właśnie mnie f przedszkolu uczylo że jak kras to tylko miliony łup zloto

~jan

brawo lola

~Debiut

Kradzież to kradzież, nie ważne czy to 40 zł czy 4000zl

~Vrek

Ja tak zawsze ważę tyko wcześniej trzeba długo platac się po markecie aż ochrona się znudzi

~Mariusz

Wielkie mi rzeczy, ja robię tak od lat.

~racjonalista

@Liljana - 40zł, bo wpadli. A ile dziesiątek lub setek razy nie zostali złapani i w sumie ukradli dziesiątki tysięcy złotych? Bardzo dobrze, tępić chamstwo i złodziejstwo!

~lola

To jest norma postępowania i oceny różnych państwowych 'organów" - za 40 złotych odpowiedzialność przed sądem, a za aferę z maseczkami za 5 mln wszystko było "transparentne ", wyprodukowanie 33 mln kart do głosowania o wartości "nie ustalonej" bez podstawy prawnej, na wariackich papierach, jest tylko przepychanka słowna kto może być winien. To jest rzeczywiście państwo z tektury. Można śmiało stwierdzić, że im większy następuje przewał tym mniejsza odpowiedzialność albo jej wcale nie ma!

~Liljana

Sąd o 40 zł...