Św. Rita od spraw beznadziejnych w Trójcy

Image

W dobie pandemii wielu właśnie do niej ucieka się z prośbami. Ta święta podobno nigdy nie odmawia i wstawia się za proszącymi u samego Boga. Teraz mieszkańcy Stalowej Woli, dzięki hojności jednego z mieszkańców, będą mogli modlić się przed samym jej obliczem. Ponad Dwumetrowa św. Rita zamieszkała na stałe w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, w kościele, w nawie bocznej.

Fundatorem figury jest pragnący zachować anonimowość parafianin, a jej wykonawcą prof. Czesław Dźwigaj z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mistrz wzorował się na postaci św. Rity, która znajduje się w kościele św. Katarzyny w Krakowie, u ojców augustianów. Święta Rita będzie stała wraz ze świętym Józefem, który w przyszłości do niej ma dołączyć. Figura liczy dokładnie 2,1 metra i sporządzono ją z drzewa lipowego.

- W dniu Matki Bożej Fatimskiej- 13 maja 2020 została zainstalowana figura św. Rity. Dziękujemy fundatorowi za figurę oraz za relikwiarze. Czynimy starania o to, aby w naszym kościele były także relikwie św. Rity. Święta Rito módl się za nami- czytamy na fb parafii.

Kiedy w przyszłości parafia dostanie relikwie świętej, każdy będzie mógł je obejrzeć, gdyż będą się znajdować na odpowiedniej wysokości, u podstawy rzeźby.

Świętą Ritę wspomina się w kościele katolickim 22 maja.

zdjęcia: Parafia Trójcy Przenajświętszej, fb

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~obywatel

Z tych wpisów i wyników wyborów, z przykrością można stwierdzić, że połowa narodu to "bydlęta" w ludzkiej skórze (choć to obraźliwe porównanie dla bydląt)!

~Św walenty

Bo jego miejsce jest w zakonie a nie w urzedzie

~----

@ niezalogowany
Byle nie obłudną Luckową.Bo takich jaj to świat nie widział.Ten pokrętny człowiek wypisuje na swoim Facebooku całe modlitwy..Powaga urzędu .

~niezalogowany

Bardzo dobrze, że komentarze zostały usunięte. Nikt nie ma przyjemności czytać komentarzy ludzi, którzy mają jedynie kocią wiarę, albo psią.

~Zapatakow

Świnta Ryta od koryta. smiech2

Paul_Inezja

A co to cenzura jak w radiowej Trójce? Gdzie komentarze? Rozumiem, że wulgarne nadawały się do usunięcia, ale wszystkie?

~Progester

Rita nie myta psita. smiech2