Zawodnicy Stalówki przebadani na COVID. Niestety, nie wszystko było jasne

Image

W piątek 8 maja pracownicy klubu (w tym sztab szkoleniowy oraz zawodnicy) przeszli badania przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie wyników wyodrębniono osoby, które poddane musiały być dodatkowym badaniom w kierunku SARS-CoV-2 w celu wystawienia ostatecznej diagnozy.

Testy Real Time RT-PCR zostały przeprowadzone natychmiastowo, a wyniki znane miały być w ciągu 24- 48 godzin. Oznacza to, że do czasu zakończenia testów wymazowych osoby te nie mogły mieć „kontaktu” z innymi i zostały poddane pełnej izolacji. Ich powrót do zajęć uzależniony był od pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN.

– To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – mówił w piątek członek Komisji Medycznej PZPN prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Jednocześnie uspokojono, że wszyscy pracownicy klubu oraz piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego czują się bardzo dobrze. Klub nie poinformował mediów o liczbie osób skierowanych na dodatkowe badania.

Badania uzupełniające wykonano 11 maja 2020 roku. Znane są już ich wyniki.

U przebadanych osób nie stwierdzono wirusa SARS-CoV-2, co oznacza, że cała 50-tka z listy badanych jest zdrowa. W związku z powyższym „Stalówka” będzie mogła rozpocząć pełne treningi, z zachowaniem obowiązujących zasad i wyznaczonych norm bezpieczeństwa.

– Dziękuję wszystkim, a w szczególności całej drużynie na czele ze sztabem szkoleniowym za to, że wykazali się cierpliwością, a przede wszystkim odpowiedzialnością przestrzegając ściśle określonych procedur. W dalszym ciągu będziemy postępowali wedle nakreślonych zasad. Ściskamy kciuki za pozostałe kluby, aby w ich szeregach te badania również wyszły pomyślnie i aby proces wznowienia treningów, a później rozgrywek zakończył się sukcesem. Na ręce Pana Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz osób, które ten plan stworzyły i go koordynują, pragnę złożyć w imieniu Władz Klubu wyrazy wdzięczności za możliwość powrotu do sportowej rywalizacji, i sfinansowanie testów dla drużyn drugoligowych– mówi Wojciech Chodorek, prokurent Stali Stalowa Wola.

Informacje na temat wykonywanych testów przekazała Stal Stalowa Wola.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =