Pożyczki na raty - dla kogo, na jakich warunkach

Image

Szybka pożyczka to czasem ostatnia deska ratunku. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego oferowanego przez firmy pożyczkowe. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na taką usługę? W jakich sytuacjach może się nam przydać pożyczka długoterminowa?

Niespodziewane wydatki mogą zaskoczyć właściwie każdego. Zresztą nie jest tajemnicą, że pojawiają się one zwykle w najmniej odpowiednich momentach. Na koncie oszczędności brak, a do kolejnej wypłaty pozostało jeszcze kilka dni. Co więc robić w takiej sytuacji? Przecież zobowiązania nie poczekają na lepszą chwilę. Na szczęście w dzisiejszych czas, mamy niezwykle łatwy dostęp do wielu ofert pożyczkowych. Takie wsparcie finansowe może okazać się nadzwyczaj pomocne. Nic dziwnego, że większość z nas tak chętnie z niego korzysta. Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnio przede wszystkim pożyczki pozabankowe, których niewątpliwym atutem jest uproszczona procedura przyznawania pożyczek. Sprawdźmy, kto może ubiegać się o takie wsparcie, a także dowiedzmy się, na które oferty wato zwrócić szczególną uwagę.

Pożyczka długoterminowa — dlaczego warto?

Pożyczkowe firmy pozabankowe słyną przede wszystkim z tak zwanych chwilówek. Jest to nic innego jak szybka pożyczka na dowolny cel, której spłatę należy uregulować zazwyczaj w ciągu miesiąca lub dwóch. To doskonała opcja, gdy niezwłocznie potrzebujemy niewielkiej gotówki na przykład tuż przed wypłatą i doskonale wiemy, że bez problemu spłacimy należność, gdy nasze wynagrodzenie pojawi się na koncie.

Warto jednak wiedzieć, że instytucje pozabankowe mają znacznie więcej do zaoferowania. Wiele z nich bowiem daje możliwość wzięcia także pożyczki długoterminowej. To świetna wiadomość, szczególnie dla osób, które potrzebują nieco większego zastrzyku gotówki. Pożyczki długoterminowe to usługi, które zazwyczaj oferowane są przez banki. Niestety, nie każdy może z nich skorzystać oraz należy pamiętać, że sama procedura ich przydzielania zwykle trwa dość długo. Zupełnie inaczej jest w przypadku firm pozabankowych. Tutaj mamy możliwość skorzystania ze wszelkich atutów wyróżniających pożyczki długoterminowe, połączonych z zaletami szybkiej usługi prywatnej. Wsparcie finansowe z długim okresem spłaty umożliwia pożyczenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co więcej, czas spłaty należności wynosi zwykle w tym przypadku od 12 do nawet 60 miesięcy. Warto poszukać pożyczki na raty na Getmoney. Znajdziemy tam bowiem wyselekcjonowane oferty.

Pożyczka pozabankowa — kiedy warto skorzystać?

Jest wiele sytuacji, w których skorzystanie z pozabankowej pożyczki długoterminowej może okazać niezwykle pomocne. Właściwie ile osób, tyle możliwości. Przede wszystkim, taka forma pożyczek, pozwala na swobodne spłacanie rat, nawet przez kilkadziesiąt miesięcy. Co więcej, zwykle możemy liczyć na wsparcie o kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to więc niezwykle korzystne rozwiązanie, ponieważ regulowanie należności z pewnością nie obciąży naszego budżetu w znacznym stopniu.

Pożyczka ratalna pozabankowa jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy to na przykład planujemy wyjątkowy wyjazd wakacyjny. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z niej także w celu wykonania remontu mieszkania, czy też poważniejszej naprawy samochodu.

Kto może starać się o pozabankową pożyczkę na raty?

Instytucje pozabankowe cieszą się dużym zaufaniem klientów między innymi z powodu łatwej procedury przyznawania pożyczek. Firmy takie przydzielają bowiem je znacznie częściej niż banki. Zasady są w tym przypadku znacznie mniej restrykcyjne, dzięki czemu więcej osób ma szanse na skorzystanie ze wsparcia finansowego na doskonałych warunkach. Kto więc może liczyć na pożyczkę pozabankową? Przede wszystkim osoby generujące miesięczny zarobek o odpowiedniej wysokości, najlepiej na podstawie umowy o pracę. Oczywiście w kategorii tej mieszczą się także inne dochody. Pożyczki przydziela się także przy przychodach z tytułu wynajmu nieruchomości, czy różnego rodzaju świadczeń. Firmy pożyczkowe zazwyczaj sprawdzają historię kredytową klientów w BIK, czy też KRD, lecz często informacje te nie wpływają na decyzję.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę długoterminową?

Na rynku finansowym jest obecnie niezwykle wiele instytucji oferujących pożyczki długoterminowe. Jak więc wybrać najlepszą ofertę? W końcu to właśnie od tego zależeć będzie nasza satysfakcja oraz komfort spłaty. Na początku, przede wszystkim dokładnie zdefiniujmy swe potrzeby. Najlepiej, jeśli także dokładnie przekalkulujemy nasze możliwości dotyczące spłaty pożyczki. W celu sprawdzenia i porównania propozycji wielu sprawdzonych firm warto skorzystać z dostępnych w sieci rankingów. Listę instytucji finansowych, które aktualnie oferują pożyczki na raty online, można przejrzeć choćby na https://www.get-money.pl/aktualności/finanse/pożyczki-pozabankowe-z-długim-terminem-spłaty-ratalne. Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty firm pożyczkowych to najtańsze i najszybsze rozwiązanie na pozyskanie większej sumy pieniędzy z możliwością rozłożenia spłaty na niewielkie miesięczne raty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.