Rozmowa z lekarzem psychiatrą Storradą Grabińską- Ujdą

Image

Z dnia na dzień w Polsce i na świecie jest coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. 22 kwietnia br. ich liczba przekroczyła okrągłe 10 tys. Z powodu Covid- 19 zmarło już ponad 400 osób. W Polsce tak naprawdę nie ma jeszcze epidemii, ale wciąż jest strach, że choroba się rozwinie i dotknie większość społeczeństwa, podobnie jak to ma miejsce we Włoszech, Hiszpanii czy USA. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co przyniosą nam najbliższe tygodnie.

Otaczający świat w zaledwie kilka tygodni zmienił się nie do poznania. Zamknięcie w domach, wiele różnych ograniczeń w życiu codziennym, używanie maseczek ochronnych i rękawiczek, strach przed utratą pracy, to tylko kilka przykładów tego, z czym mierzy się wielu z nas. W dobie światowej pandemii koronawirusa o depresję czy panikę nietrudno. O tym jak należy radzić sobie z tą sytuacją z lekarzem psychiatrą Storradą Grabińską- Ujda rozmawiał Tomasz Gotkowski.

Jak podkreślił nasz gość panika, lęk, depresja obniżają odporność organizmu, należy więc starać się podchodzić do życia z dystansem, a problemy rozwiązywać na bieżąco. Specjalista podpowiada jak nie dać się opanować lękom i nie poddawać niesprawdzonym informacjom. Warto słuchać tych, którzy znają się na temacie, a wiedzę czerpać od autorytetów.

Zachęcamy do obejrzenia naszego wywiadu, który tym razem został nagrany w plenerze.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.